| 19.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Много ми е трудно да се включа в хода на дискусията, когато един изключително съществен проблем е предварително решен. Но не мога да отмина една тенденция, която по принцип е насочена към ли… |
| 26.03.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и първо заседание | Госпожо председател, уважаеми колеги! Безкрайно съжалявам, че съм повод и причина за създадените недоразумения. При излизането, което ми беше наложено, не ща да го коментирам, излязох и казах на околните около мен народни представители: „Аз съм против”. Не са… |
| 26.03.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и първо заседание | Заявявам определено, че моят глас е „против”, което променя съществено разпределението на гласовете при проведеното гласуване. Което означава, че предложението би трябвало да не се приеме. |
| 26.03.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и първо заседание | Точно така. Наложи ми се да изляза и на излизане казах, че ще гласувам „против”. Обаче неправилно е отчетено „за”, което е довело до приемане на предложението на цитираните народни представители. |
| 26.03.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и първо заседание | Да. |
| 26.03.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Моля да ми разрешите да внеса допълнителна яснота по възникналия казус във връзка с решението, взето на редовното заседание на Комисията по здравеопазването на 20 март 2008 г. При обсъждане на отложените текстове… |
| 14.02.2008 | 40 НС | Триста Тридесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Обсъждаме безспорно изключително важен проблем, който ангажира здравеопазването относно структурното му реформиране - решаване на собствеността върху здравните заведения. Ходът на дискусията… |
| 06.12.2007 | 40 НС | Триста и Четиринадесето заседание | Прекратявам изказването, но наистина държа по някакъв начин този проблем да не остане хей току-така във въздуха, както предполагам, че ще бъде. Благодаря ви за търпението. |
| 06.12.2007 | 40 НС | Триста и Четиринадесето заседание | Друг получи хипогликемия в съседен автомобил до мен. |
| 06.12.2007 | 40 НС | Триста и Четиринадесето заседание | Автомобил до автомобил и всичко работи, и изхвърля газове. Две коли до мен имаше с деца и тъй като децата се разкашляли, родителите им отвориха прозорците. Взеха да се задушават, да повръщат. Скочих от автомобила си и тръгнах да им обяснявам какво трябва да н… |
| 06.12.2007 | 40 НС | Триста и Четиринадесето заседание | Времето ми изтича, но много Ви моля! Аз не вземам думата току-така... |
| 06.12.2007 | 40 НС | Триста и Четиринадесето заседание | От всичко най-грозното е, че липсваше контрол и опит за създаване на ред и излизане от ситуацията. Влязохме в тунелите и седим час и повече. |
| 06.12.2007 | 40 НС | Триста и Четиринадесето заседание | Какво предлагам ли? Вие ще решите. Нямаше никакъв контрол върху създадената ситуация – от 40 години се разхождам по пътищата, която няма такъв аналог. |
| 06.12.2007 | 40 НС | Триста и Четиринадесето заседание | Не, оставете шегата! Никой не знае какво става. По радиото се чуват информации, но дезинформационни. |
| 06.12.2007 | 40 НС | Триста и Четиринадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Осмелявам се да се вмъкна в разговора, който бе иницииран преди малко, защото вчера бях участник в това издевателство над хиляди автомобилисти от всякакъв вид, сформирали огромна колона, която от мястото на прои… |
| 18.10.2007 | 40 НС | Двеста Деветдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председателю. Всъщност обсъждаме фундаменталните, заложени в здравната реформа проблеми, и генералният от тях е въпросът с финансирането. Общият извод, който се третира във всички изказвания, е недостатъчният обем. Формално тези неща са ре… |
| 20.09.2007 | 40 НС | Двеста Осемдесет и пето заседание | Бързам да взема думата, защото дискусията се отклонява в една насока, която няма да роди нищо ново, което да подобри детското здравеопазване, след като то се слага в центъра на обсъждането като проблем. Редно е да се разработи програма, която да революционизи… |
| 20.09.2007 | 40 НС | Двеста Осемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Преди всичко давам израз на моето уважение към поривите и ентусиазма, които са залегнали в изготвянето на този проект, мотивиран от тревожното състояние на здравния статус на детски… |
| 28.02.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, господа министри, колеги! Краткото ми изказване позволява само констатации. Много ми е мъчно, когато от тази трибуна се злоупотребява и спекулира с квалификацията, която издумаха преди мен – "криза в здравеопазването". Няма криз… |
| 19.07.2006 | 40 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми господин председателю, дами и господа народни представители! Вземам отношение по проблема, тъй като от години сме свидетели на една дискусия, която като че ли няма край. Обсъждайки в многото аспекти “за” и “против… |
| 18.05.2006 | 40 НС | Сто и Седемнадесето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа народни представители! „ДОКЛАД относно Законопроект за изменение и допълнение на Закона за лечебните заведения № 654-01-39, внесен от Борислав Димитров Китов и Стефан Антонов Софиянски на 24 март 2006 г.… |
| 23.02.2006 | 40 НС | Осемдесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Обсъждаме един генерален проблем, който ляга в гръбнака на реформирането на нашето здравеопазване – проблема с решаването на собствеността. След като решихме формално донякъде принципа с фина… |
| 16.11.2005 | 40 НС | Петдесето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Осмелявам се още веднъж да взема думата по отношение на този кардинален проблем, защото в момента дискусията се разгръща само от гледна точка на заинтересованите здравнонеосигурени лица, но … |
| 16.11.2005 | 40 НС | Петдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Става ми много мъчно, задето отприщихме яростта при решаването на един толкова сериозен проблем и допускането на такива квалификации, като геноцид към собствената си нация и какви ли още не други, които наистина… |
| 16.11.2005 | 40 НС | Петдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! В началото на своето изложение ще кажа, че нашата парламентарна група – на НДСВ, ще подкрепи проекта. Но смея да продължа с израз на един песимизъм относно решението на този проблем… |
| 20.12.2003 | 39 НС | Четиридесет и трето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Представихме проект, при разработването на който започнахме с условността, че той търси само едно отместване на дефинитивното решаване на този много тежък и важен проблем във времето… |
| 11.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, колеги! От досегашната дискусия е ясно, че нито един от нас не противостои на този момент на навлизане в широката медицинска практика на един безалтернативен медицински метод на лечение – трансплантац… |
| 05.09.2002 | 39 НС | Сто Четиридесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Искам да поставя на обсъждане един проблем. Ясно е, че набирането на средствата се лимитира както при задължителното, така и при доброволното осигуряване. Докато набирането е определено релативно съобразно със за… |
| 05.09.2002 | 39 НС | Сто Четиридесет и първо заседание | Не говоря глупости. Под претекста, че се осигурява високо качество на обслужването, голяма част от приоритетите на т.нар. “семейни лекари” се обслужват от тесните специалисти – ендокринолози, кардиолози и т.н. Никакво високо качество не се получава, първо, за… |
| 05.09.2002 | 39 НС | Сто Четиридесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Представени бяха за обсъждане трите законопроекта. Всеки един от тях носи своя рационален принос в обсъждането и избистрянето на приеманата обща концепция, която ще обедини нашите ус… |