| 07.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и седмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, отново искам съвсем накратко да посоча мотивите, които ни подтикнаха да внесем нашия Законопроект за отмяна на Закона за защита от дискриминация. Убедени сме, че дискриминацията достатъчно ясно и категорично е … |
| 28.09.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и трето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, отново ви обръщам внимание, че става въпрос за институция, която година и половина продължава да работи със стария състав, след изтичане на срока на мандата му. Припомням ви също така, че през този период самот… |
| 28.09.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и трето заседание | Госпожо председател, уважаеми колеги! Срокът на досегашните членове на Комисията за защита от дискриминацията, както всички в тази зала вярвам знаете, изтече много отдавна – повече от една година. Следователно ние се намираме в положение на драстична забава з… |
| 16.09.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и първо заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин министър, аз поемам ангажимента да Ви предоставя подписката специално за случая във Великотърновския университет, която е подписана от много студенти, където съвсем подробно е изложен случаят. Мога да Ви уверя, че Парт… |
| 16.09.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и първо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми господа министри, колеги! За съжаление, в последно време все повече от родните висши учебни заведения се превърнаха в обект на политически интриги, а студентите все по-често се оказват жертва на популистки домогвания о… |
| 09.09.2011 | 41 НС | Двеста Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Удовлетворен съм от отговора. Доколкото разбирам, Вие също приемате, че е недопустимо митниците да нямат форма за контрол, когато се превозват такива опасни товари. Още повече че всички в тази зала знаем, че това е практика, о… |
| 09.09.2011 | 41 НС | Двеста Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин вицепремиер! Моят въпрос, също като на колегата Шопов, всъщност беше зададен преди близо два месеца, но така или иначе през този период много от неяснотите, свързани със скандалния инцидент кр… |
| 02.09.2011 | 41 НС | Двеста Шестдесет и пето заседание | Това, че е предотвратена опасността от евентуални нови поражения, е хубаво. Колкото до щетите, пак казвам, за около месец и половина ние не получихме отговор какво е точното финансово измерение. Единственото, което имам като официална информация, е от областн… |
| 02.09.2011 | 41 НС | Двеста Шестдесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми госпожо министър и господин министър! В нощта на 11-и срещу 12 юли тази година турска цистерна, пълна с опасен химикал – 4 т стирен, се обърна на пътя край Дебелец, Великотърновска област и предизвика огромни щети за … |
| 08.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | Благодаря, господин председател. Дано този път наистина това, което казвате, е реално и наистина хората, които имат власт, този път се вслушат в мнението на хората и на много граждански организации. Защото освен всичко останало, дори да оставим настрана въпро… |
| 08.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | Благодаря, господин председателстващ. Господа министри, господин Трайков, на 9 февруари тази година въпреки протестите на широката общественост в община Крумовград, включително и на голям брой екологични и граждански организации, явните нередности в контракта… |
| 12.05.2011 | 41 НС | Двеста Двадесет и осмо заседание | Професор Станилов, Вие сте прав, че финансовият министър трябва да вземе отношение, но аз искам да Ви репликирам за какво по-точно той трябва да вземе отношение. Конкретно за заплатата, за която стана въпрос. Тя не е 725 лв., пак казвам. Цитирам какво пише в … |
| 12.05.2011 | 41 НС | Двеста Двадесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги! Това, което днес ни се представя за обсъждане и съответно за гласуване, за пореден път потвърждава това, което ние от „Атака” повтаряме от години, че така наречената Комисия за защита от дискриминацията, е едн… |
| 15.04.2011 | 41 НС | Двеста Двадесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин вицепремиер, хубаво е, че всички тези неща се имат предвид от компетентните органи, но пак смятаме, че може би са нужни още по-енергични действия в тази насока. Припомням два от случаите, които бяха изнесени в цент… |
| 15.04.2011 | 41 НС | Двеста Двадесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, господа министри! Уважаеми господин вицепремиер, през последните няколко години за съжаление се наблюдава все по-агресивно поведение на определени среди в нашата страна, свързани с крайни ислямистки и неоосман… |
| 08.04.2011 | 41 НС | Двеста и Деветнадесето заседание | Господин министър, хубаво е, че са изяснени подробностите около този грозен инцидент с българска гражданка. Техническите подробности може би са такива, каквито са изложени. Хубаво е, ако има извинение от страна на турските власти. Но техническите подробности … |
| 08.04.2011 | 41 НС | Двеста и Деветнадесето заседание | Благодаря, госпожо председател. Господа министри, уважаеми колеги, господин Младенов! Като народен представител, избран от Великотърновска област, бях запознат с официален сигнал от жителката на града Марица Кънчева Кирова, в който тя разказва за сериозни уни… |
| 03.12.2010 | 41 НС | Сто Седемдесет и шесто заседание | Искам само да добавя, че наистина ние от „Атака” приветстваме промените, които се направиха в Областното управление на МВР – смяната на предишното ръководство. Сигурен съм, че с тези нови промени, които наистина са от 8 месеца, наистина ще има резултат. И дру… |
| 03.12.2010 | 41 НС | Сто Седемдесет и шесто заседание | Госпожо председател, господин вицепремиер, господин министър, колеги! Един от най-големите квартали на гр. Горна Оряховица от години е подложен на денонощен тормоз от огромна маса от циганско население. Става въпрос за кв. „Калтинец”, който е един от най-голе… |
| 03.11.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и второ заседание | Уважаеми колеги, преди да гласуваме тук мисля, че трябва съвсем ясно и точно всеки от нас да си зададе въпроса: каква е целта на представителите на ДПС с предлагания от тях проект за промяна на Закона за вероизповеданията? Оставяме настрана витиеватите обясне… |
| 20.05.2010 | 41 НС | Сто и пето заседание | Благодаря, господин председателстващ. Уважаеми колеги, за пореден път искам да заявя категоричната позиция на Парламентарната група на партия „Атака”, че според нас тази Комисия по дискриминация представлява един абсолютно излишен орган, който е лишен от абсо… |
| 22.01.2010 | 41 НС | Шестдесет и второ заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин министър, безспорен е фактът, че сигурно има безброй начини Общото събрание да бъде манипулирано от съответния ректор чрез съответните вратички в закона. Пак ще кажа, че за един човек, който изпълнява такава отговорна … |
| 22.01.2010 | 41 НС | Шестдесет и второ заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин министър, уважаеми колеги! Днешното ми питане идва като резултат от огромното обществено недоволство не само на регионално ниво, но и в цялата държава, което стана факт, след като през последните месеци бяха изнесени п… |
| 13.11.2009 | 41 НС | Четиридесет и първо заседание | Благодаря, господин министър. Аз съм убеден, че тук наистина, както и Вие споменахте, може би най-важна е превантивната работа, тъй като сме наясно, че тези банди специално, за които аз говоря, съвсем съзнателно са формирани от малолетни и непълнолетни лица, … |
| 13.11.2009 | 41 НС | Четиридесет и първо заседание | Благодаря, госпожо председател. Колеги, господин министър! Конкретният повод за моето питане е инцидентът от 2 срещу 3 ноември, когато жители на столичния квартал „Христо Ботев”, който се обитава на практика почти изцяло от цигански семейства, направиха поред… |
| 06.11.2009 | 41 НС | Тридесет и осмо заседание | Благодаря, господин министър, за отговора. Искам само като препоръка да допълня нещо, за което ние от „Атака” настояваме през всичките три месеца на новото управление, нещо, за което и днес стана въпрос по време на нашата декларация. Ние настояваме и държим В… |
| 06.11.2009 | 41 НС | Тридесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, господин министър, в края на миналия месец Вие изнесохте пред медиите ни крайно обезпокоителни данни, според които ако през ноември завали сняг, в две трети от страната няма кой да чисти. Вие обяснихте, че зара… |
| 30.10.2009 | 41 НС | Тридесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. Радвам се, господин министър, ако повече от тези секти вече са овладени и това, което проповядват, както Вие ни уверявате, не заплашва нашата национална сигурност. Лошото обаче в случая е, че за дейността на въпросната секта „… |
| 30.10.2009 | 41 НС | Тридесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, господин министър, колеги! Още от самото си формиране ние от Партия „Атака” сме представили на общественото внимание десетки сигнали, подкрепени с доказателства за проникването на крайни ислямски секти и пропагандирането от тяхна… |