| 25.06.2009 | 40 НС | Тържествено заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин президент, уважаеми господин министър-председател, уважаеми министри, Ваши Превъзходителства, госпожи и господа народни представители, дами и господа! Може да прозвучи странно, но в днешния ден има нещо положит… |
| 12.06.2009 | 40 НС | Петстотин и четвърто заседание | Има допълнителни § 1 и § 2. Разберете се кое да отпадне. |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | Мислех, че отиде по онзи параграф, дето се правят политически назначения и за това щях да кажа. Няма да правя изказване. |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | Защо го пишем? |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | Колко беше досега? |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | Благодаря, госпожо председател. По отношение на § 41, с който се определя или изменя мандатът и се прави на 6 години ... |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | Господин Йорданов, нещата са малко по-дълбоки. Ние допуснахме в последните изменения на този закон една голяма привилегия на този, който трябва да доказва нарушението с презумпцията, или както казват хората: „ти гониш”. И оттук нататък – заснемат ти номера на… |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | Защо ги изброявате тогава? |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | Разберете логиката на аргументите. Не може един дроплер, един дрегер, който беше въведен преди десет години, след него излиза дрегер две, три, пет, десет и не знам колко ще излязат. Сега някой казал, че ще използваме светлинни устройства оттук дотук, вдругиде… |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | Недейте така, тази цялата информация е многообразна. |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | Благодаря, госпожо председател. Всъщност искам само да обърна внимание, господин Илиевски, че когато беше тук министърът на транспорта и говорихме точно за тези средства, определени като определителна норма „технически средства са” – става дума за точки 62-63… |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | Разбира се, не се разбрахме за какво става въпрос. Не може да има едното и другото. Въобще го няма като тематика. Не може да бъде тук. То бива, бива, но …. |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | Кога е минал текстът за младия водач с трите абсурдни правила в него не знам, но в момента сте изправени пред ново абсурдно правило. По чл. 183 – това е главата за административни нарушения, административно-наказателна отговорност. Административно-наказателна… |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | По всички параграфи, които се гледаха днес, и по двата закона. Защото знаем какво ще стане. |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | За „младия водач” отдавна го минахте!? Още едно излишно изказване, госпожо председател. |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | Прескочихме текстове. |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | Прочетете текстовете на предложенията, които са направени в пленарната зала, защото не можем да се ориентираме. |
| 10.06.2009 | 40 НС | Петстотин и второ заседание | Каква зала?! Ето я залата! |
| 10.06.2009 | 40 НС | Петстотин и второ заседание | Това е целият въпрос. |
| 10.06.2009 | 40 НС | Петстотин и второ заседание | Няма единно мнение. |
| 10.06.2009 | 40 НС | Петстотин и второ заседание | От които само председателстващият се изказва. Благодаря Ви, господин председател, за правото на дуплика, което ми давате. Аз няма да се съглася с току-що казаното, защото работна група в какъвто и да е състав и Правна комисия, по начина по който обсъждахме то… |
| 10.06.2009 | 40 НС | Петстотин и второ заседание | Има поне 10 такива принципни въпроси, по които няма единомислие. Нещо повече! Като член на Правната комисия имах достатъчното достойнство да не се бъркам там, където не ми е работата, тоест в семейното право и, както ми направихте репликата, по отношение на н… |
| 10.06.2009 | 40 НС | Петстотин и второ заседание | Благодаря, господин председател. Аз Ви благодаря за това, че ми дадохте думата. Благодаря Ви и за това, че сте единственият правник, извън докладчика, който взема отношение отчасти по същество за този тъй „маловажен”, който касае 3 милиона семейства в Българи… |
| 10.06.2009 | 40 НС | Петстотин и второ заседание | Сега се присъединявам... |
| 10.06.2009 | 40 НС | Петстотин и второ заседание | Чудесен дебат направихте. |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Съдебната практика не е такава. Деянието не е това, което е довело до това наказание. |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | А за Наказателния кодекс?! |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Някой е съобразил в повторността да каже: „Ако не представлява престъпление”, а в лявата част никой не го вижда. Как ще стане това? Или е престъпление, или не е престъпление. (Говори извън микрофоните.) Какво ще правим – школо ли или какво, не знам, мъчно ми … |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Е, като го има, какво правим с администрацията? Кое ще прилага – Наказателният кодекс ли? |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Благодаря, господин председател. Член 343в от Наказателния кодекс: „Който управлява моторно превозно средство за срока на изтърпяване на наказанието лишаване от право да управлява моторно превозно средство, след като е наказан за същото деяние по администрати… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Вие ме чувате. Но вече десет пъти го казвам. |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Трябва да отпадне. Да прочетат поне заглавието! Принципите са следните. Точка 1 е свързана с водача, т. 2 е свързана с моторното превозно средство. Какво общо има в т. 2 неправоспособният водач? Нищо общо. Това е в т. 1. |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Не е необходимо, то не може да съществува. Няма начин! В 25 точки е казано какво става с водача – това са временни ограничителни мерки, които са административни, и тук изведнъж санкция, която е характерна за друг вид правораздаване. Недейте така! Не може да с… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | В т. 2 – те не четат заглавието. А заглавието казва „спира се от движението временно”, а тук дават санкция за лишаване. |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Този закон не е за тази комисия. Вие ще ме разберете веднага, господин председател. В чл. 171, т. 2, буква „з”: „което е управлявано от неправоспособен водач – за срок от един до три месеца.”, говорим за административни мерки. А те предлагат санкция. Това как… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Има една несъобразност. |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Параграф 18 – какво става? |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Разбира се, че ще отпадне. Кога сме го направили, не знам. Срам ме е като го прочетох. Естествено, че е така. Но, разберете го – оттук нататък и във всичките си принципни възражения отваряме вратата за онова законодателство, което е съотносимо на ниво закон и… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Естествено, че трябва да падне. Целият път трябва да бъде обезопасен, целият път трябва да бъде на разположение на органите на КАТ! И няма защо да труфим този закон! |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | С всички технически средства. Не, тук става въпрос за друго. Те казват: когато заснемаш от Кюлевча на 150 м, само тук важат правилата. Няма такова нещо. Сигурно сме го изтървали, признавам си. |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | В чл. 165, т. 6 – и в досегашния й вид са изброени 2-3 системи. Понеже има идея в по-продължителен или друг начин да бъдат следени водачите по отношение на скорост, днес прибавяме едно, утре ще дойде друга система и ще прибавим друго. Спираме на „технически с… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Искам да направя предложение за съкращаване на текстовете и за да не се обвиняваме във всички божи грехове. Господин министър, искам да кажа специално нещо на Вас. Говорим за този т… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Значи влизате в категорията на младите. Вижте, бива, бива, ама не е хубава една такава работа - някой си наумил нещо и по силата на положението, което заема, иска да го налага. Нямам нищо против - никога не съм считал, че съм прав, да чуем нещо разумно. Какво… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Благодаря, господин председател. Намираме се пред един от най-конфликтните текстове. Аз под формата на реплика на господин Иванов само ще опонирам на господин министъра в следното: щом четем вестници, да ги четем като хората! Защо въвеждаме тези ограничения о… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | То не е ново, а просто не е отразено. |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Направих предложение, което не е отразено. |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Не го пише никъде. |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Абсолютно! |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Това е спекулация, защото трябва последваща квалификация, а не забрана. |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Много Ви моля, само една секунда. Тези въпроси ги повдигаме вече в рамките на тази календарна година. Предният и по-предният път, когато тези текстове бяха отхвърлени не получихме отговор какво имате предвид – тъмната част от денонощието? Тя е половин час сле… |