| 17.06.2005 | 39 НС | Тържествено Четиристотин Деветдесет и първо заседание | Уважаеми господин президент, Ваше Светейшество, уважаеми господин председателю, уважаеми министри и народни представители! Преди всичко от името на Парламентарната група на Новото време искам да благодаря на онези народни представители от всички парламентарни… |
| 11.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Благодаря, уважаеми господин председателю. Уважаеми господин президент, уважаеми господин министър-председателю, Ваше светейшество, уважаеми министри и народни представители, Ваши превъзходителства! Не са много историческите моменти в живота на една нация и е… |
| 26.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и трето извънредно заседание | Уважаеми колеги, заедно с народния представител Михаил Миков и народните представители Анастасия Мозер и д-р Борислав Китов сме вносители на тези предложения, които, бих казал, имат технически характер. Като смисъл и съдържание те бяха представени в становище… |
| 14.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Благодаря, госпожо председател. От името на Парламентарната група на Национално движение Симеон Втори искам половин час почивка. Благодаря. |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Като един от вносителите на това предложение бих искал да кажа няколко думи. Вероятно ще бъдат прави тези, които смятат, че кандидатурата на господин Гиньо Ганев няма нужда от представяне. Вероятно ще бъдат пра… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. От името на трите парламентарни групи – на НДСВ, ДПС и Новото време, предлагаме да бъде избрана за заместник-председател на Комисията за финансов надзор, ръководещ управление “Застрахователен надзор”, госпожа Ралица А… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председателю, напълно основателно е твърдението, че избраните вече колеги на друга длъжност не бива да участват в гласуването. Независимо от това, че формално Народното събрание не ги е освободило въз основа на тяхна оставка, те вече са в хи… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председателю. Като един от вносителите заедно с председателя Илчев и председателя Доган на предложение за състав и председател на Комисията за защита от дискриминация бих искал да изтъкна, че с това предложение са спазени основ… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. От името на вносителите предлагаме кандидатурата на господин Йордан Христосков за управител на Националния осигурителен институт. Както е добре известно, господин Христосков досега заемаше тази длъжност. Цялостната му научна и… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Господин председателю, преди да представя проекта за решение, бих предложил в залата да бъде поканен господин Христосков. |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Оттеглям го. |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Благодаря. Уважаеми господин председателю, също като едни от вносителите на това предложение, бих искал съвсем накратко да изразя нашата подкрепа за кандидатурата на господин Валери Димитров. В кръга на шегата, дали е добър човек, както казва госпожа Костадин… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Новото време е принципен привърженик на идеята за интегрална бюлетина, такава сме заложили и в проекта за Избирателен кодекс. Но не можем да подкрепим интегралната бюлетина в този конкретен вид, в който се пред… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Във връзка с предложението на господин Кошлуков относно създаване на § 17б - предлагам заместващ текст във връзка с банковите сметки. Приехме, че те няма да са условие за регистрация, но е хубаво да ги има като нещо, което се декларира. Предлагам следния заме… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Бих предложил следните редакционни поправки по предложението на комисията, а именно: в ал. 1 по-скоро става дума за някаква техническа грешка, но при всички положения не може да бъде 40 дни преди началото на предизборн… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Благодаря, уважаеми господин председателю. Моята реплика е свързана с това, че не мога да се съглася, народните представители, след като се регистрират като кандидати за народни представители при неизтекъл конституционно установен мандат на Народното събрание… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Вярно е, че няма солидни правни аргументи, които да подкрепят твърдението, че това е финансов ценз. Категорично. Още по-вярно е, разбира се, че не може да се позоваваме в случая на чл. 6 от Конституцията относно защита… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Искам процедура! Тя злоупотреби с воденето на заседанието. |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Съвсем накратко искам да мотивирам това предложение. То касае секционните избирателни комисии – да имат печати. Пряката последица от включването на подобен текст е свързана с възможността да се гласува по настоящ адре… |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Благодаря, господин председателю. Съвсем кратка дуплика. Щях да са се съглася напълно, че има някаква промяна по същество, ако това, което казвам, не е редакцията, която ние вече сме приели и която не е оспорена от президента. Ще прочета, тъй като не зная дал… |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Мислиш ли? |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Да. |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | "Висящите производства…" |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Благодаря. Уважаеми господин председателю, имам редакционно предложение по ал. 2 и то е да се върне текстът в редакцията в нейния първоначален вид, така както не беше така или иначе оспорвана от президента. Касае се за висящите производства. Предлагам ал. 2 д… |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, ние винаги сме настоявали, настояваме и ще настояваме за реформа на избирателната система, реформа на изборното законодателство, което да създаде условия и предпоставки за повишаване на избирателната активност,… |
| 16.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Това проекторешение е свързано с избирането на народния представител Мирослав Севлиевски за министър на енергетиката и енергийните ресурси. Ние попълваме нашата квота в Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред.… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! Навърши се една година от създаването на Парламентарната група Новото време. (Шум и реплики в залата.) В нашата у… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! Навърши се една година от създаването на Парламентарната група Новото време. (Шум и реплики в залата.) В нашата у… |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Благодаря, уважаеми господин председателю. Уважаеми господин министър-председателю, уважаеми министри, уважаеми колеги народни представители! Благодаря на господин Кирчев, че за пореден път в последните седмици чрез думите си потвърди това, което всички видях… |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми министри, уважаеми колеги народни представители! Парламентарната група на Новото време оценява положително предложените от министър-председателя структурни и персонални промени в … |
| 18.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и пето заседание | Благодаря, уважаеми господин председателю. Уважаеми господин министър-председателю, уважаеми министри, уважаеми колеги народни представители! Днес наистина е един хубав празник за българската Конституция, защото второто изменение в нея не е продиктувано от кр… |
| 04.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин министър-председателю, уважаеми министри, уважаеми колеги! Много рядко се е случвало да се налага да изразя несъгласие с уважавания народен представител господин Лютви Местан, но в случая правя противно процед… |
| 04.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | По повдигнатия от председателя Агов въпрос: не само специалната процедура днес изключва възможността представители на изпълнителната власт да вземат отношение. Точката, която обсъждаме, е въпрос на вътрешната организация на Народното събрание. Това е въпрос н… |
| 03.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и осмо заседание | Този меморандум е погребението на работните места на българските тютюнопроизводители. Този меморандум очевидно не защитава стратегическия интерес на България от съхраняване и развитие на тютюневия отрасъл. Този меморандум очевидно е в интерес единствено и сам… |
| 03.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и осмо заседание | Благодаря, уважаеми господин председателю. Уважаеми колеги народни представители, уважаеми министри, драга Шулева! Днес ще бъда кратък, защото за пореден път се оказва, че да се задават въпроси към Шулева и да се очакват членоразделни отговори е толкова смисл… |
| 01.02.2005 | 39 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | Благодаря, уважаеми господин председателю. Уважаеми господин министър-председателю, уважаеми колеги народни представители, уважаеми министри, драга Шулева! Днес българският парламент обсъжда един наистина сериозен проблем – блокирането на парламентарния контр… |
| 01.02.2005 | 39 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | Не нарушавайте за пореден път правилника! Има приета процедура! Трябва да отговаряте на въпросите, поставени от народните представители. |
| 01.02.2005 | 39 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | Нека да отговаря на зададените въпроси. |
| 01.02.2005 | 39 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | Благодаря, уважаеми господин председателю. Уважаеми министри, уважаеми колеги! Да, това са стандартни предложения за една процедура на изслушване. Все пак да го представя с няколко думи. Предлага се от името на вносителя на искането да се развият въпросите в … |
| 26.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Благодаря, уважаеми господин председателю. Уважаеми колеги, Парламентарната група на Новото време ще подкрепи внесения проект за поправки в Конституцията, защото сме дълбоко убедени, че той не само отговаря на непосредствените приоритети на България, свързани… |
| 19.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги, правя предложение за прегласуване по причини, които са ясни. Няма нужда. Вероятно на господин Миков и шест месеца няма да са му достатъчни, за да направи своите предложения, така както не беше направил и през т… |
| 19.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Не смятам за необходимо да отговарям на господин Нихризов, доколкото нищо от това, което той се опита да направи като реплика, не беше казано от мен. Вземете стенограмата и вижте какво точно е казано. Що се отнася до р… |
| 19.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаеми колеги, бих искал още веднъж да подчертая нещо, което като че ли някои старателно се опитват да отбягнат, а именно, че сме изправени пред едно, съгласно нашия правилник, частично вето на президента. Президентъ… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Това е моето предложение по ал. 1 на § 3. |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Именно. Първото предложение беше направено от мен и то гласи: “Алинея 1 да стане: “Политическите партии, регистрирани до влизането на този закон в сила, представят в съда в 3-месечен срок документи по чл. 16, ал. 3, точки 7 и 9, както и нотариално заверена де… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Аз ще си го прочета. |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Предлагам следната редакция на ал. 1 на § 3: “§ 3. (1) Политическите партии, регистрирани до влизането на този закон в сила, представят в съда в тримесечен срок документи по чл. 16, ал. 3, точки 7 и 9, както и нота… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, чуха се много предложения по Допълнителната разпоредба - § 1, много от тях резонни. Затова предлагам да прекратим разискванията и да преминем към гласуване. |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Информацията не е софтуер. |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Не съм. |