| 22.01.1997 | 37 НС | Двеста Четиридесет и девето заседание | Само за втората алинея говоря. |
| 22.01.1997 | 37 НС | Двеста Четиридесет и девето заседание | Кое е по-редно: да отпадне от действуващия закон и да въвеждаме същата, фактически, норма, само че в Допълнителните разпоредби, или обратно - да запазим чл. 104 и да отпадне в Допълнителните разпоредби предлаганият ァ 6? |
| 22.01.1997 | 37 НС | Двеста Четиридесет и девето заседание | Аз не смятам, че тук става въпрос да се поддържа отпадане или не, а въпросът е на избор - или да остане чл. 104 и да отпадне предлаганият ァ 6 в Допълнителните разпоредби, тъй като по смисъл в разпоредбата е едно и също. |
| 22.01.1997 | 37 НС | Двеста Четиридесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, забелязах нещо, което искам да поставя на вашето внимание. В момента се гласуват измененията на чл. 103. Следващият чл. 104 на действуващия закон в ал. 2 определя какво е повторно извършено административно нарушение. Още сега иск… |
| 22.01.1997 | 37 НС | Двеста Четиридесет и девето заседание | Да, но така, както сме го записали, излиза, че във всички случаи ще трябва такова писмено разрешение. Нека да кажат специалистите необходимо ли е... |
| 22.01.1997 | 37 НС | Двеста Четиридесет и девето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми народни представители! В ал. 3 на чл. 25в вносителят с тази разпоредба урежда материя, която е уредена и в чл. 111 на Кодекса на труда, или това е така нареченото външно съвместителство. Така, както е разпоредбата обач… |
| 17.01.1997 | 37 НС | Двеста Четиридесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Вероятно в предложения текст на ал. 2 е направена грешка. Там е написано, че "министърът на здравеопазването, съвместно с другите компетентни органи..." Това е почти невъзможно. Смятам, че би трябвало да е "съгла… |
| 17.01.1997 | 37 НС | Двеста Четиридесет и осмо заседание | Момент! |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Господин председателю, една дребна редакционна поправка в ал. 2. Предлагам да стане "субсидиите от републиканския бюджет на здравните заведения, в които се осъществява лечебна, учебна и научна дейност, се предоставят отделно за лечебната и т.н.". Да се избегн… |
| 24.10.1996 | 37 НС |