| 14.12.2000 | 38 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Господин Янаки Стоилов твърдеше, че всички културни организации са държавни или почти всички. Законът за културата регламентира държавни, общински, регионални, ведомствени, както… |
| 09.03.2000 | 38 НС | Триста Шестдесет и второ заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаема министър Москова, уважаеми дами и господа народни представители! Бих искал да ви изчета тази алинея, която трябва да отпадне, за да стане ясно на народните представители същността на това предложение. "(4) Ак… |
| 17.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Ще се възползвам от правото си на реплика и то относно следния пункт. Много моля представителите на Демократичната левица, представителите на Евролевицата да не спекулират и да не д… |
| 14.05.1999 | 38 НС | Двеста Петдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми колеги, много ви моля да прегласуваме още веднъж тази алинея и това отпадане на "даровити", тъй като действително дарбите на учениците могат да се проявят в различна възраст. А тук става въпрос за стипендии за обуч… |
| 12.05.1999 | 38 НС | Двеста Петдесет и седмо заседание | Не е длъжна. |
| 05.05.1999 | 38 НС | Двеста Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаема госпожо министър, уважаеми дами и господа народни представители! Не искам да възразявам на господин Младен Влашки, но в ал. 3 категорично е казано как се финансират регионалните културни институти, а именно от общините,… |
| 30.04.1999 | 38 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Не, не е краен случай, напротив. Съвсем не е краен случай. Затова, много моля нека остане текста така, както е предложен от комисията. Благодаря ви. |
| 30.04.1999 | 38 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, бих искал да направя реплика на госпожа Величкова, включително и на господин Атанасов. Не мога да разбера какво лошо има в това нещата да се съгласуват с министъра на културата? Пре… |
| 30.04.1999 | 38 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Позволявам си да не се съглася с господин Димов по становището му относно чл. 7. Защото се подразбира, че директорите ще бъдат назначавани съгласно условията на чл. 5, ал. 3. Но как… |
| 30.04.1999 | 38 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Тогава, ако е възможно, защото то не противоречи!... |
| 30.04.1999 | 38 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Очевидна е връзката и липсата на противоречие между чл. 5, който е вече приет и предстоящият чл. 7, който трябва да бъде приет, само че аз ще предложа във връзка с тази липса на про… |
| 30.04.1999 | 38 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Очевидно господин Атанасов е прав, че текстът по чл. 6, ал. 1 има предпазно значение. Действително, ако дадено ведомство реши да си закрие института, би следвало той да го съгласува… |
| 05.02.1999 | 38 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Искам да направя реплика на господин Кирил Йорданов. Той изглежда си представя ситуацията в някакви суперусловия, когато пътят е означен, има знаци и така нататък. Представете си… |
| 18.06.1998 | 38 НС | Сто Четиридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател! Уважаеми господин професор Димов! Оставам с впечатлението, че нас, хората на изкуството, ни ощетяват и не ни представят в Българската телевизия и в Българското радио. Много ви моля, погледнете чл. 7: "Чл. 7. (2) Съдейства за раз… |
| 11.06.1998 | 38 НС | Сто Четиридесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаема госпожо министър, уважаеми дами и господа народни представители! Българската култура ще има свой закон, важен и необходим, който с принципите, залегнали в него, гарантира грижата на държавата за опазване на едно от най-… |