| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Много съм обезпокоен, господин Василев, от това, което чувам. И двамата знаем следния прост факт - няма да може да бъде сертифицирана системата от Гражданска въздухоплавателна администрация, поради простия факт, че ъпгрейдв… |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Господин Василев, системата "Аления Маркони" не е сертифицирана от Гражданска въздухоплавателна агенция съгласно нашето законодателство. Твърдя го най-отговорно и влиза в протоколите на Народното събрание. Ако друго ми каж… |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Аз не говоря за банката. |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин Василев, става дума за много обезпокоителни факти и експертни становища, с които аз разполагам, несъмнено и Вие разполагате, във връзка със стартиралата наскоро система “Аления Маркони”. З… |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Тоест, уточняваме, че е загуба. И това Ви е мотивът Вие да го освободите. Тогава нещата като че ли идват на местата си. Но тогава в никакъв случай такива драстични резултати от 2004 до 2005 г., такива фантастични числа, каквито Вие казвате, няма как да се реа… |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Господин Василев, и аз като Вас поздравявам младите хора. Поздравявам също и десетките хиляди труженици в морската индустрия, но това не отговаря на въпросите, които аз Ви задавам. И младите хора го чуват. Аз още веднъж Ви пит… |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин министър, наистина ме развеселявате! Бият председателя, малтретират председателя на борда на директорите на параходството. Прокуратурата се занимава с бившия изпълнителен директор, генерален директор кап. Гено Гено… |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин Василев! Разбирам, че вече сме в предизборна ситуация и при Вашите посещения във Варна се държите повече като водач на листа, отколкото като ресорен министър на транспорта и вицепремиер на… |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председателю. Господин председателю, задали сме към министър Нихат Кабил питане по много важен въпрос и може би вече два месеца не му идва редът на господин Кабил, по непонятни за нас причини. Много Ви моля, записан е 13-и в днешния списък… |
| 05.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Разбира се, ще се помъча да спазя правилника. Бяха зададени няколко основни въпроса към началника на Генералния щаб. Първият въпрос е при тази цена, на която купуваме фрегатата, при възраст на военния кораб над 30 години – 1… |
| 05.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и четвърто заседание | Ние зададохме въпроси. |
| 05.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, съжалявам, че министърът на отбраната на Република България напусна още докато течеше предишната точка, тъй като специално у мен възникват редица въпроси, като чета договора за продажба на фрегата “Ванделаар… |
| 04.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и трето заседание | Аз смятам, че съм прав. Завършвайки, искам да Ви направя забележка да се спазват най-малко от гледна точка на етичността имената на парламентарните групи и да си вземете бележка в това отношение. ÏÐÅÄÑÅÄÀÒÅË ÁÎÐÈÑËÀÂ ÂÅËÈÊÎÂ: Благодаря. Вие си спомняте, госпо… |
| 04.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Господин председателю, първо искам да Ви отправя една забележка. Вероятно не сте погледнали програмата за тази седмица, но искам да Ви напомня, че Парламентарна група на Обединените демократични сили няма, а тук пише "Парл… |
| 28.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Да. Тоест, да се помисли по отношение на това. Аз мисля, че проекторешението е добро, но тези две неща все пак трябва да се прецизират, за да не се създават по никакъв начин противоречия, тъй като въпросът все пак е деликатен. Аз си спомням дебата преди две с… |
| 28.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, искам да направя няколко уточнения по предложеното от господин Великов проекторешение. Първо, не е прецизен текстът по отношение на Правилника за организацията и дейността на Народното събрание – “до изчерпване… |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Като юрист защо не ги дадете на прокуратурата? |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Питам Ви! |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаема госпожо министър, несръчно прочетохте някакви числа, които са написани от ваши експерти. Аз допускам, че тези неща, които ги дадохте като суми, сигурно сте ги взели от туризма. Вие така декларирахте и п… |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Благодаря, господин председателю. Уважаеми колеги, преди няколко минути приехме на извънредното заседание във вторник дневен ред, който е различен от парламентарния контрол. От друга страна, беше оповестено, господин председателю, струва ми се включително и о… |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Процедурното ми предложение е да се изчетат всички предложения на Парламентарната група на НДСВ за всички комисии, защото аз се сещам и за Комисията за борба с корупцията има напуснали и в Комисията по транспорт и телекомуни… |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Нека да се прочетат всичките. |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин Данаилов! Вие поставихте въпроса този текст ще запази ли интересите на творческите работници, най-общо казано, носителите на интелектуална собственост. Веднага държа да уточня – няма опозиц… |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, това, което стои пред нас като закон за административното регулиране на производството и търговията с оптични дискове в тази редакция вероятно е писано или в края на 2001 г. или може би 2002 г. Текстовете, … |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, това, което чувам от представителите на левицата, още веднъж ме убеждава, че кандидатурата на господин Димитър Костов е партийна кандидатура. Защото иначе нямаше така разпалено колегите отляво да защитават тази… |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Така че тези неща, които казваме, не са толкова далечни събития като Втората световна война, както примерно хора от БСП си мислят. Тези неща станаха вчера, условно казано, неща от миналия век, но тези неща станаха вчера. Тези неща станаха преди един парламент… |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Това каква реплика ще бъде направена или няма да бъде направена, няма да промени хода на нещата. Тоест така стоят нещата - чисто партийни кандидатури. Второто нещо, което прави впечатление. В момента практически, и това е абсолютно нормално, като защита на ка… |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, донякъде бях провокиран от това, което каза господин Пирински, във връзка с това каква отговорност поема всеки в зависимост от това в серията от дебати по изборите какви тези заема. Миналата седмица и сега н… |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Спазвайте го, защото Вие като пръв сред равни трябва най-много да държите на спазването на правилника не само от страна на народните представители и на омбудсмана, а Вие, като председателстваща в момента, най-вече трябва да спазвате правилника. |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | И моето процедурно предложение, госпожо председател, е Вие да спазвате правилника. |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Тя е плод на пазарлък, за да можеше господин Ганев миналата седмица да събере необходимия брой гласове. |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Парадоксалният довод, че имало във връзка с неговото предложение възражения не е аргумент да му дадете думата, защото Вие сега, след като аз се изкажа по процедурата, може пак да му дадете думата, ако прецените. И аз съм възмутен от това, което става. Това, к… |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | И не е ясно в качеството на какъв втори път омбудсманът взима думата. |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Госпожо председател, аз Ви умолявам да спазвате правилника. |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, чувал съм господин Ганев като наш колега, който вече е омбудсман, да казва може би няколко пъти в годините "Вън търговците от храма". Сега чувам за "тих партиен шепот". Мисля, че в момента сме свидетели на к… |
| 19.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и второ извънредно заседание | И брат му да строи хотели! |
| 14.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | По отношение на нашето проекторешение – от думите на председателя разбрах, че той е съгласен да се инкорпорират наши текстове ... |
| 14.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Искам да кажа само няколко думи. |
| 14.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Искам да направя реплика. |
| 14.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, по принцип, както е в проекторешението, което прави Парламентарният съюз на Демократи за силна България, представен от пет народни представители, са записани основните неща, които са най-сериозни наши забеле… |
| 14.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, група народни представители от Парламентарния съюз на Демократи за силна България представяме проект за решение по доклада на Временната анкетна комисия за разследване измамите с данък върху добавената стойн… |
| 14.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Предлагам процедурно. |
| 14.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Благодаря, господин председателю. Аз не знам защо “за съжаление”. Волята на залата е такава, господин председателю. Предлагам да започнем с гледането на доклада на Временната анкетна комисия за измамите с данък добавена стойност и проекторешенията. Има две пр… |
| 14.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Благодаря, господин председателю. Аз не мога да разбера защо приемаме седмична програма, като непрекъснато в ход се налага по предложение на мнозинството да се преподреждат законопроектите и решенията, които вземаме. Господин председателю, вчера, когато прием… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги! С това гласуване практически привършваме един работен ден на Тридесет и деветото Народно събрание, който според мен ще влезе в историята по един парадоксален начин. Забележете: по седем точки от програмата з… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Благодаря, господин председателю. Господин председател, искам да поставя един технологичен въпрос. Преди малко четирима колеги се заклеха като членове на Сметната палата. Но те още не са освободени от своите правомощия и задължения като народни представители.… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин Местан! Нямаше да се стигне до избора на господин Христосков, ако нямаше реакция от опозицията и в частност от Парламентарния съюз Демократи за силна България. (Викове от ДПС: “О-о-о!”) Ние… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, това, което имах като притеснение при избора на господин Валери Димитров, се потвърждава в момента от онова, което ни представя като списък в проекторешението за членове на Сметната палата. Това, което той н… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Още много пъти трябва да се каже. За Движението за права и свободи, вероятно трудно схващат, много пъти трябва да се каже. Така че, госпожо председател, призовавам Ви да спазвате правилника. Не можете да подлагате на гласуване в момента това проекторешение. Т… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Сега разбирам, че това проекторешение не е разпределено на комисия на Народното събрание. Тоест, пак в нарушение на чл. 75 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание, госпожо председател, се вкарва в за… |