| 22.12.2009 | 41 НС | Четвърто извънредно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, учуден съм, че подобно предложение не е направено досега, затова го правя сега, тъй като не бях сигурен, че някой от мнозинството ще направи предложение тази точка от дневния ре… |
| 10.12.2009 | 41 НС | Петдесет и второ заседание | Благодаря. |
| 10.12.2009 | 41 НС | Петдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители! Изчаках да свърши обсъждането на важния въпрос – докладът за нарушенията в изборите, но съм длъжен да изразя по смисъла на чл. 45 категорично възражение срещу нарушаването на р… |
| 09.12.2009 | 41 НС | Петдесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, благият тон и нрав на авторитетния юрист Явор Нотев като че ли не позволиха както в доклада, така и при прочитането му в залата, достатъчно ясно да се откроят констатациите, ко… |
| 25.11.2009 | 41 НС | Четиридесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Госпожо Стоянова, аз ще се опитам да Ви помогна, защото цялата ми позиция, която отново премина в рамките на дебата в един излишен политически спор, бих казал и нелеп, беше свързана с една възможност, която е предвидена – жи… |
| 25.11.2009 | 41 НС | Четиридесет и пето заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, с известно притеснение взимам думата, защото мисля, че започнахме неправилно в контекста на лобита и интереси. Тук не става дума за каквито и да било лобита. Аз самият … |
| 28.10.2009 | 41 НС | Тридесет и трето заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми господин Добрев, не съм съгласен с интерпретацията на моите думи. Примерите от практиката на други държави членки показват не, че трябва да въведем диференцирани ставки, а че можем да го направим, че нямаме… |
| 28.10.2009 | 41 НС | Тридесет и трето заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители! Разбирам тревогата за приходната част на бюджета, която мотивира нежеланието да се въвеждат диференцирани ставки както предишните години, така и сега. Разбирам и европе… |
| 28.10.2009 | 41 НС | Тридесет и трето заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Позволете ми да прочета Декларация на парламентарна група на партия „Ред, законност и справедливост”: „Убедени в необходимостта от равноправно и достойно членство на България в Европейския съюз ние от парламентарнат… |
| 22.10.2009 | 41 НС | Тридесет и първо заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители! Надявам се това да е един от немалкото, а от много поводи на този парламент да покаже държавническа мъдрост и способност за единство, когато става наистина дума за значими… |
| 07.10.2009 | 41 НС | Двадесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаема госпожо Петрова, уважаеми дами и господа народни представители! Колкото и да е парадоксално, България единствена от 27-те държави - членки на Европейския съюз няма приета със закон стратегия за опазване на … |
| 09.09.2009 | 41 НС | Дванадесето заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми народни представители, уважаеми членове на Висшия съдебен съвет и на инспектората! Моето голямо лично уважение към проф. Мингова, към госпожа Караиванова, към немалка част от членовете на Висшия съдебен съв… |
| 02.09.2009 | 41 НС | Девето заседание | Благодаря, госпожо председател. Дупликата ми се свежда до две неща. Първо, не само че не ми минава през ум да нарушаваме разделението на властите, а напротив – давам си много ясна сметка какви биха били последиците от евентуалното положително произнасяне на К… |
| 02.09.2009 | 41 НС | Девето заседание | Благодаря Ви, господин председателстващ. Уважаеми дами и господа народни представители! Не крия, че се притеснявам, вземайки думата сега, защото се боя, че мога да изпусна изрази, за които по-късно да съжалявам, но ходът на днешното заседание ме изпълва с мно… |
| 27.07.2009 | 41 НС | Първо извънредно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин президент на републиката, уважаеми членове на правителството в оставка, Ваши Светейшество, уважаеми господин Борисов, дами и господа народни представители! Декларацията, която чухме, няма как да замести про… |