| 21.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Предложените от мен и от Българска нова демокрация текстове по Закона за здравето се отнасят до защита на правата на пациентите в България. Вие знаете много добре, че в последните н… |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Съжалявам, че толкова малко от вас са в пленарната зала, когато се разглежда този изключително важен Закон за здравето. Искам да се солидаризирам тук, от тази трибуна, с мнението на Българския лекарски съюз – съ… |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Искам да изкажа моето мнение, че този дебат няма край. Няма и да има край, защото той е на ниво определени текстове. А проблемът е поначало в цялостната концепция на експертната дейност. Той няма да се реши, как… |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Става въпрос за предложения, които се отнасят до правата на пациентите. България в три поредни години по един Мониторинг на правата на пациентите в Европа е на едно от последните места по тези права. Още повече,… |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Аталай, наистина съм съгласен с всички тези, които изложихте, обаче има две неща, които според мен не оценявате правилно. Не става въпрос за популизъм, а става въпрос за наложителна мярка, за к… |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | За това сме стигнали до там! Защото Вие говорите за Министерството на здравеопазването, че трябвало да направи програми. Министерството на здравеопазването само този закон да вкара, само това разпореждане – да се забрани тотално в заведения, затворени, на общ… |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин Мурджов! Вие така объркахте тезите, че се чудя откъде да започна. У нас всеки разбира от здравеопазване, от футбол и от някои други такива неща. |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Тук не е въпросът дали цигарите и тютюнопушенето са вредни. Не говорим за това днес при приемането на този закон. Не говорим срещу пушачите. Тук говорим за икономика и мениджмънт в … |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Искам да представя първо моите виждания по § 9 – доброволно плащане на глоби и имуществени санкции, наложени с влезли в сила наказателни постановления, издадени от органите, което може да се… |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми доцент Китов, аз ще се спра обстойно в моето изказване на този § 22, но сега искам да Ви направя реплика, че в защитата си на тази теза стигнахте даже до народопсихологията. Народопсихологията на българ… |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Трябва да има регулация, как може да се отлага двадесет години? |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Второто нещо, в Европейския съюз е вярно, че има неправителствена организация, но за тази организация всички страни са задължени със закон – Германия, скандинавските страни, Великобритания, Белгия, северноевропейските страни, националното законодателство ги з… |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Или да гласуваме текста, който ви предлагам, или текстът да се върне в комисията. |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, предложението е т. 2 от текста на вносителя да се измени. Ако върнем текста в комисията, аз предлагам, както го реши министерството и Агенцията по трансплантация – да го решат така, че да няма нарушение на Закона за нормативните… |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Нека да поясня. |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Те подкрепят по принцип, а отхвърлят текста. |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Той казва, че няма нужда да се върне в комисията. |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Искам реплика на доц. Китов. |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Защото става въпрос за регулация на тази дейност, а не за нещо, което искам, за да бъдат облекчени тези центрове, в един от които работя. Става въпрос за ежегодна регулация. За това пледирам! А Вие отказвате такава регулация и казахте, че имам конфликт на инт… |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа! Аз заявих, че работя в тази област. Нека доц. Кумчев да не прави такива изказвания като най-големия демагог! |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Става въпрос за едно предложение, което е напълно координирано с практиката в страните от Европейския съюз, с една организация ESHRE, която мониторира тази дейност – асистирана репродукция, в което смята… |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Как ще стане финансирането, как ще стане управлението, точно затова предлагам целият § 34, който променя Закона за лечебните заведения, да се отложи и да се гласува следващия път. Благодаря ви. |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, този текст е прочетен и следва само едно гласуване. Предлагам Ви, ако се приеме текстът на § 21, чл. 29а, със следващото гласуване, без да се чете отново текста, да се приеме целият текст тук, иначе рискуваме да стане объркване … |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Уважаеми дами и господа! Доктор Първанова ви заблуждава. Заблуждава ви съвсем определено в интерес на това лоби, за което ви говорех. Доктор Руденко Йорданов много ясно ви го каза. Вие гласувате, като се мятате от „за” на „против”, защото не можете да разбере… |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Искам да направя обратно процедурно предложение. |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Искам думата за реплика. Това беше изказване. |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, в § 19 – чл. 27а, има седем алинеи, които бяха приети. Едната теза, която предлагам аз, е, че от ал. 2 до ал. 7 трябва да има разрешение на Комисията по етика. Професор Гайдарски предлага това да не се отнася за ал. 2, 3 и 5. Аз… |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Има две мнения. Нека да обясня. |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Господин председател, има предложение за отпадане. |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Да, ще гласуваме. |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин Божинов! Искам да се спра на един друг аспект. Като се съгласявам в основни линии с това, което казахте, искам да Ви кажа защо искам да се върне в комисията, за да се огледа този въпрос, защото… |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми дами и господа, аз няма да повтарям мотивите. Що се отнася до ал. 8, тя трябва да съществува. Това е Етична комисия. Без Етична комисия ще имаме нарушение на правата на българските граждани. (Шум и реплики в залата.) … |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Благодаря Ви. Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Вярно, че всички в пленарната зала са възбудени от бих казал възтържествуването на една справедливост. Затова да оставим този въпрос както е решила пленарната зала – без последици. Но аз искам да н… |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Аз Ви разбирам, обаче това е законопроект, който се отнася до всеки един български гражданин. Всеки един без изключение! Защото няма български гражданин, който да не е заинтересован от гласуването на този законопроект. Затова, от името на нашата парламентарна… |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, Вие предлагате да се гласува на първо четене .... |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господа народни представители! Разбира се, че тези законопроекти се вкарват във връзка с изборите. Има ли някой в тази зала, който да мисли обратното? Разбира се, че става въпрос за връзки с обществеността, за неизпълнен… |
| 02.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Вземам повод от дискусията във връзка с този законопроект, за да напомня, че едно политическо решение, каквото току-що представихте по някакъв начин с промени в един закон – да се о… |
| 02.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Да се отложи гледането на законопроекта. |
| 02.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Моля Ви, не говорете от място! На второ място, Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред отхвърля този законопроект отново с мотивите за противозаконност и противоконституционност. Комисията по европейски въпроси има дневен ред днес след обяд да разглеж… |
| 02.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! От една страна, аз виждам логика в процедурното предложение на господин Мартин Димитров. Но не бяха изказани и едни други аргументи. Обърнете внимание, че този законопроект се гледа о… |
| 25.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин премиер, дами и господа министри! Уважаеми господин Найденов, когато се харчат пари, трябва да има съответна ефективност. В приходната част на бюджета вие прилагате десни мерки, както казвате, да, тя е добра, т… |
| 29.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Господин Кътев, между законопроекта на Филип Димитров и приетият закон има огромна разлика. Всеки, който е прочел двата законопроекта, и по-късно законът, който беше приет, може да разбере това. Защото з… |
| 29.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Българска нова демокрация е взела принципна позиция по въпросите за конфликта на интереси. Нашата парламентарна група навремето гласува „за” приемането на закона, предложен от народ… |
| 23.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, колеги, уважаеми д-р Йорданов! Разбира се, няма да се съглася с Вашата реплика. Защото навремето, когато обсъждахме и Вие наложихте регулация на всички лекарствени средства, независимо дали се плащат с публични средства или кешо… |
| 23.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! На пръв поглед става въпрос за нещо тясно специализирано, но на практика този законопроект и проблемите, свързани с него, засягат всеки един български гражданин. Много пъти от името… |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | Благодаря Ви. Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин Аталай! На заседанието на трите комисии беше прочетена декларацията и тя рязко се отличаваше от изказванията на всички представители на опозицията. Ами, ако искате консенсус, тряб… |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | Спомнете си, че за обгазяването на Стара Загора и Старозагорска област с пълно право беше създадена временна парламентарна комисия, сега, когато са засегнати не една област, а цялата българска нация, цяла България, вие искате някаква междуведомствена комисия … |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | Естествено е между управляващи и между опозиция да има конфронтация, естествено е да има различни мнения, естествено е да има нападки, защото се изхожда от различни позиции. Когато обаче в страната има такава газова криза, когато имат проблем всички български… |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | Разбира се, че по декларацията. |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин вицепремиер, уважаеми дами и господа народни представители! Аз искам от тази трибуна да говоря днес за конфронтацията и за консенсуса. |