| 10.03.2000 | 38 НС | Триста Шестдесет и трето заседание | Искам да завърша със следните думи. Ромите са нахранени само тогава, когато има избори. И аз от днес нататък ще се моля на Бога нека всеки 15-и ден в България да има избори, че ромите да не гладуват. Благодаря. (Ръкопляскания от ДЛ.) Въобще не ми ръкопляскайт… |
| 10.03.2000 | 38 НС | Триста Шестдесет и трето заседание | Благодаря, господин председател! Господин премиер, Вие говорите, че в момента има назначени експерти роми в областните управи, че такива има и по общините. Това административно е вярно. Но възниква въпросът: дали тези експерти знаят, че са експерти и докъде и… |
| 10.03.2000 | 38 НС | Триста Шестдесет и трето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин министър-председател, уважаеми колеги! Миналата година през месец април над 75 неправителствени ромски организации, включително и аз като народен представител, подписахме Рамкова програма за интеграция на ром… |
| 14.07.1999 | 38 НС | Двеста Осемдесет и четвърто заседание | Благодаря, господин председател! Моето изказване ще бъде нещо като реплика. Въпросът ми е към господин Местан. В момента се предлага да се изучава майчиния език като задължителна избираема подготовка. В България има 75 диалекта на ромския език. Аз питам госпо… |
| 22.06.1999 | 38 НС | Петдесето извънредно заседание | Благодаря господин председател. Уважаеми колеги, искам да направя едно предложение, но преди да направя предложението, искам само да прочета ал. 2 на чл. 21 от раздел III. В момента ал. 2 гласи: "(2) Личният регистрационен картон се съставя и съхранява в общи… |
| 29.04.1999 | 38 НС | Двеста Петдесет и четвърто заседание | Умират комунистите. |
| 22.01.1999 | 38 НС | Двеста и Деветнадесето заседание | Ще се извърши втора проверка. Аз съм дал документи на министъра. За мен има нарушение. Аз съм дал доказателства на министъра. И много Ви моля наистина да обърнете едно задълбочено внимание към тези проблеми, защото ромите само това чакат - чакат да си получат… |
| 22.01.1999 | 38 НС | Двеста и Деветнадесето заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Уважаеми господин министър, аз наистина Ви бях дал един голям списък с хора от ромски произход, които са работили наистина без да им се плащат никакви надници. Но, господин министър и уважаеми колеги, въобще не ми се … |
| 22.01.1999 | 38 НС | Двеста и Деветнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа, колеги, уважаеми господин министър! Обръщам се към Вас по следния повод. При среща с роми, живущи в с. Михалич, община Вълчи дол, ми бе подадена информация, че от м. март до м. юни м. г. вече, систе… |
| 30.10.1998 | 38 НС | Сто Деветдесет и второ заседание | Благодаря за отговора, господин министър. Доволен съм. |
| 30.10.1998 | 38 НС | Сто Деветдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Това, което ме кара да отправя моето питане до уважавания от мен министър на вътрешните работи, е безпроблемно ширещата се наркомания на територията на град Варна, която все и повече и… |
| 14.10.1998 | 38 НС | Сто Осемдесет и четвърто заседание | Това пласиране на наркотици всеки от нас, дори и децата знаят откога е. Дайте да не обвиняваме господин Бонев. Тези закони, които ще приемем, са и доказателство, че нашето правителство, че нашите не кметове, а нашите депутати и народни представители искат да … |
| 14.10.1998 | 38 НС | Сто Осемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа, уважаеми господин Миков! Това не е отсега. |
| 14.10.1998 | 38 НС | Сто Осемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз в събота и неделя бях във Варна и точно по този проблем се срещнах с моите избиратели във варненските ромски махали, където дрогата се продава все едно се продават бонбони. Най-с… |
| 16.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и второ заседание | "Заклевам се в името на Република България да спазвам Конституцията и законите на страната и във всичките си действия да се ръководя от интересите на народа. Заклех се." (Ръкопляскания.) |