| 25.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и четвърто заседание | Уважаеми господин министър, аз Ви благодаря за отговора и затова, което твърдите, но не разбирам защо този въпрос не се дискутира нито на експертно, нито на политическо ниво на този етап. Има и такива слухове, че това ще бъде някъде на територията на Родопите… |
| 25.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин министър, това неминуемо е факт – че ще започне връщането на ядрените отпадъци в България, и на тази база: имате ли възможност да предоговорите този подписан договор за връщане? Ние сме една доста малка тер… |
| 25.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и четвърто заседание | Госпожо председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин министър! В последните дни сме свидетели на сериозна обществена дискусия по отношение на развитието на ядрената енергетика в България и някак си се избягва един въпрос, който е много… |
| 06.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Деветнадесето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги народни представители, аз моля това предложение да се прегласува, защото е от съществено значение за развитието на здравеопазването в две трети от територията на България. Това са някъде около 100 болници. При т… |
| 05.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаема госпожо министър, уважаеми колеги, искам да си запазя русенския сантимент към Вас и очаквам от Вас добронамереност. Моят въпрос е: Вие открили ли сте процедура в Бюджет 2013 именно за тези полупланински и отдалечен… |
| 28.09.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и първо заседание | Госпожо председател, госпожо министър! Аз виждам, че Вие правите някакви усилия това да се случи, но моята молба към Вас е: нека да се ускорят нещата, ако нямаме програма, няма как да търсим и финансирането. Нека да стъпим на някакво начало и то да бъде прогр… |
| 28.09.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо министър, дами и господа народни представители! Аз разбирам министъра, тя доста изчерпателно отговори на въпроса, който зададох. Няма да влизам в подробности, но неотдавна спешно, със санкция на парламента, поиск… |
| 28.09.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаема госпожо министър, уважаеми господа народни представители! От много години насам експлоатационното състояние на мостовете и виадуктите са тема на разговори и съответно на анализи. От 1 януари 2012 г. има влезли в сил… |
| 08.06.2012 | 41 НС | Триста и Шестдесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Благодаря Ви, господин министър, за отговорите, които ми дадохте по въпросите. Това ми дава някаква увереност. От работата ни в комисията Ви познавам добре като специалист и мисля, че ще продължите да се развивате. Имам огр… |
| 08.06.2012 | 41 НС | Триста и Шестдесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Благодаря Ви, господин министър. Имам увереност, че може би искрено ще завършите този процес, който сте започнали. Трябва да извлечем и поуката от това, което се случи в Мадан. В Мадан изпаднахме в една такава ситуация, в к… |
| 08.06.2012 | 41 НС | Триста и Шестдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Питането ми е доста отдавна – министър на икономиката беше Трайчо Трайков. Нещата през това време се измениха доста. Много от въпросите, които щяхме да разискваме… |
| 06.06.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Уважаеми господин Имамов, напълно Ви разбирам. Вие наистина сте един от тези, които са преживели възродителния процес. И аз съм такъв. Целия период на възродителния процес сме изпитали на гър… |
| 10.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, колегата Димитров донякъде ме облекчи, наистина е така – никой тук, в залата, не трябва да си представя друго и трябва да се знае, че в гората не можеш да отсечеш и едно дърво без да се съобразиш с Наредбат… |
| 10.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и девето заседание | Господин председател, уважаеми колеги народни представители! Аз съм вносителят на тази поправка в закона. Тя съществуваше допреди една година – до месец април, миналата година. Изписаха се много неща по този въпрос, че с поправката се цели да бъдат изсечени п… |
| 23.03.2012 | 41 НС | Триста Тридесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господа министри, уважаеми колежки и колеги народни представители! Ние с господин Адемов, пишейки въпроса към, Вас господин Младенов, мислехме че докато ни излезе реда, той няма да бъде актуален. Напротив, неговата актуа… |
| 20.01.2012 | 41 НС | Триста и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо министър за отговора. Усещам Вашата добронамереност, но наистина категорично трябва да заявите нужно ли е промяна в законодателството, за да може тази група да бъде включена? Да говорим за давност за нещата, които са ставали по време на … |
| 20.01.2012 | 41 НС | Триста и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема министър Ковачева, уважаеми народни представители! Аз поставям следния въпрос на госпожа Ковачева във връзка с репресираните лица в село Барутин. В периода от 9 септември до 10 ноември 1944 г. много често управляващите с… |
| 18.01.2012 | 41 НС | Триста и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, аз предлагам на Народното събрание да спрем разискванията по този въпрос и да отложим т. 4 до произнасяне на Комисията по околната среда и водите. Имаме законопроекти, които влизат в залата, а не се е произнесла… |
| 08.12.2011 | 41 НС | Двеста Деветдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин вицепремиер, уважаеми министър Дончев, уважаеми дами и господа народни представители! Аз искам да обоснова нашето предложение, на мен и на д-р Нигяр Сахлим, за общинските болници. Става въпрос за един проблем, … |
| 25.11.2011 | 41 НС | Двеста и Деветдесето заседание | Завършвам, последно изречение. Какви действия ще предприемете спрямо служителите, които са нарушили закона и са дискриминирали по политически причини равноправни по Конституция български граждани? Благодаря Ви, господин председател, за разбирането. |
| 25.11.2011 | 41 НС | Двеста и Деветдесето заседание | Знам, но ме репликираха. |
| 25.11.2011 | 41 НС | Двеста и Деветдесето заседание | ...стигат до физическа саморазправа. Такъв е случаят с ловен надзирател от Борино, който на 10 ноември упражнява физическо насилие върху Джемал Келешев. Въпросът ми към Вас е следният: по своя инициатива ли са действали в нарушение на закона служителите Ви, и… |
| 25.11.2011 | 41 НС | Двеста и Деветдесето заседание | Готов съм да Ви го предоставя и да Ви заведа на място. Иначе не бих тръгнал да поставям въпроса. Мисля, че достатъчно сериозно стоим в парламента аз, колегата Местан и Имамов, за да се занимаваме точно с този въпрос. Горските служители, в нарушение на редица … |
| 25.11.2011 | 41 НС | Двеста и Деветдесето заседание | Защото се оказваш в един друг забранителен списък. Елате да го видите в Родопите. Готов съм да Ви го покажа, защото това съществува и като минеш по улицата, на което и да е населено място, си личи в коя къща са наредени дървата и в коя няма дърва. (Шум и репл… |
| 25.11.2011 | 41 НС | Двеста и Деветдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители, уважаеми господин министър! По време на кампанията за издигане на президент и местни власти, станахме свидетели на безпрецедентно и арогантно използване на държавни ресурси за партийни цели… |
| 16.09.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаема госпожо министър, дами и господа народни представители! Аз слушах внимателно Вашия отговор, госпожо министър, но за съжаление трябва да Ви кажа, че Вие казвате, че на 13 юли са сключени договорите, но до ден-днешен – дн… |
| 01.06.2011 | 41 НС | Двеста Тридесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Ние приемаме една стратегия за десет години напред – до 2020 г. Да кажа още в началото, че поддържам становището, което изказаха колегите Божинов и Николов, което … |
| 20.04.2011 | 41 НС | Двеста Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Моето изказване е в духа на това, което каза господин Димитров, защото днес ще направим огромна грешка, подкрепяйки това предложение. Имаме въведена норма. И в мо… |
| 20.04.2011 | 41 НС | Двеста Двадесет и трето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители! Донякъде приемам аргументите на господин Добрев, но селската програма – развитие на селските райони, има за цел да намери алтернатива в тези райони за препитание. Така че не опр… |
| 20.04.2011 | 41 НС | Двеста Двадесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Правя предложение, тук в залата, чл. 31, ал. 7 – да отпадне, и ще помоля да го подложите на гласуване. Член 31, ал. 7 третира подпомагане на изграждането на обекти за производство на възобнов… |
| 20.04.2011 | 41 НС | Двеста Двадесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Ние заявяваме категорично нашата позиция, че сме против внасянето на каквито и да е средства при сключването на предварителен договор. На практика се получава едно финансиране, креди… |
| 20.04.2011 | 41 НС | Двеста Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз искам да обърна внимание на т. 2 от нашето предложение. Тук става въпрос за мерки, които трябва да набележи кметът и кой най-добре може да набележи тези мерки за производство на … |
| 24.02.2011 | 41 НС | Двеста и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колежки и колеги народни представители! Тук наистина стана хубава дискусия по отношение на Закона за производство на енергия от възобновяеми енергийни източници. Законът беше погледнат от всички аспекти и се чуха гласов… |
| 03.11.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Явно тук не е разбран смисълът на законопроекта. Не става въпрос нито за Недим Генчев, нито за Мустафа Хаджи. Имаме едно ръководство, което не може да свиква конференции, а то самото не може да работи. Имаме 30 ч… |
| 28.07.2010 | 41 НС | Сто Тридесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! На основание чл. 74, ал. 4 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание оттегляме предложенията в параграфи 1, 2, 3 и 4. |
| 18.12.2009 | 41 НС | Петдесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Ще бъда съвсем кратък, защото бяха много подробни докладите на двете комисии – Комисията по правни въпроси и Комисията по правата на човека, вероизповеданията, жалбите и петициите на гражданите. Състоялата се дис… |
| 11.12.2009 | 41 НС | Петдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаеми господин Шопов! Тезата, която се развива, е несъстоятелна по простата причина, че в България има производство на биогорива и то е 20 хил. тона годишно, съвсем не е малко количеството. Не сте си направили… |
| 11.12.2009 | 41 НС | Петдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин Цветанов, уважаеми колеги! Донякъде бих се съгласил с доводите на господин Цветанов, че емисиите на въглероден двуокис могат да се увеличат. Но те могат да се увеличат, когато е денатуриран биоетанолът, защото с… |
| 11.12.2009 | 41 НС | Петдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Аз искам да се върнем на чл. 24, ал. 3, като настояваме да се приеме предложението за съдържанието на биоетанол, което да бъде минимум 4%, както е предложено от народните представители Марти… |
| 02.12.2009 | 41 НС | Четиридесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин премиер, уважаеми господа министри, уважаеми колеги! Предложението се състои в следното. В три общини в Смолянска област има изградени пречиствателни станции, но те не са натоварени, защото не са подвързани, ням… |
| 02.12.2009 | 41 НС | Четиридесет и осмо заседание | Уважаеми колеги, аз усещам, че не се прави разлика между другите програми и Програмата за развитие на селските региони. (Реплики.) Наистина, ако не заложим в държавния бюджет тези средства за плащане на данък добавена стойност, не би могла да стартира Програм… |
| 02.12.2009 | 41 НС | Четиридесет и осмо заседание | Въпросът е решен с постановление на Министерския съвет, където са отделени 10 млн. лв. за данък добавена стойност по тази програма. Въпросът остава много сериозен за следващата година, защото вече не говорим за 10 млн. лв. по тази програма, а говорим за едни … |
| 02.12.2009 | 41 НС | Четиридесет и осмо заседание | Уважаеми господин Тасим, наистина има някакво усвояване на средства за тази година. За тази година въпросът е решен... (Силен шум в залата.) |
| 02.12.2009 | 41 НС | Четиридесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин премиер, господа министри, уважаеми колеги! Моето предложение се състои в следното: то оставя като ал. 1 текста на вносителя. Предлагам да има нова ал. 2 в § 58, който касае данък добавена стойност за общините, … |
| 27.11.2009 | 41 НС | Четиридесет и седмо заседание | Уважаеми министър Дянков, наистина за 2009 г. има предвидени само 10 милиона, но в края на тази година има подписани проекти за 400 млн. лв., като се очаква да се подпишат проекти за още за 100 млн. лв. За тези 500 млн. лв., които ще бъдат реализирани за след… |
| 27.11.2009 | 41 НС | Четиридесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин заместник министър-председател и министър на финансите, уважаеми господин министър на икономиката и енергетиката, уважаеми колеги и колежки народни представители! Моят въпрос е относно финансирането на проектите… |
| 26.11.2009 | 41 НС | Четиридесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители, взимам думата по отношение поправката на господин Димитров за премахване на нововъведената ставка на биоетанола. Биоетанолът и досега е със ставка нула. Законът за възобновените енергийни из… |
| 05.11.2009 | 41 НС | Тридесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители, уважаеми господин Димитров! Наистина потреблението на биоетанола е нула. Той трябва да намери цялостно решение. Първо, на биоетанола е сбъркан митническият код. Биоетанолът се предвижда в Бъ… |
| 05.11.2009 | 41 НС | Тридесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Уважаеми господин Николов, Вие наистина отчетохте, че потреблението на биоетанол в България е 0% и законът не дава решения за смесването на бензините и винаги при производството от суровия п… |
| 22.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Във връзка с предложението в чл. 13, понеже не е дадено кои са лицата, оторизирани да направят оценката за съответствие, а впоследствие и комисията, създавайки нов § 16 – на гърба на закона,… |