| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Кажете какви са тези подаръци? |
| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Господин Божинов, категорично ще бъдем от едната страна с Вас, когато говорим за Хитлер, когато говорим за Бухенвалд и Освиенцим. Но аз не чух нищо от Вас за Ловеч, Скравена, Белене и за свинете, хранени с тела на осъдените и … |
| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Да, аз наистина мисля, че трябва да се спрем върху законопроекта. Уроци по история никому не са нужни, тъй като в тази зала съм убедена, че историята за едни е една, а за други е друга. Никога няма да намерим допирната точк… |
| 14.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и осмо извънредно заседание | Напълно Ви разбирам, господин Янев, но тогава да не говорим за отнемане на гласове, а просто за санкция. Защото отнемат ли се гласове, тогава може да се стигне до момент, когато гласовете не стигат за мандат. И какво правим тогава?! |
| 14.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и осмо извънредно заседание | Преди малко отхвърлят предложение - мое, на госпожа Николова и на госпожа Капон, и след това същото предложение се появява като текст на комисията. Пълна каша. Аз не знам въобще дали се знае какво се върши в този парламент, но карай, слава Богу, още малко ост… |
| 14.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и осмо извънредно заседание | Казах: това, че се позовавате на практиката, не го прави правомерно по отношение на правилника. |
| 14.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и осмо извънредно заседание | Има, има. Тъжен плач има. |
| 14.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и осмо извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, няма да коментирам изобщо какво представлява целият този законопроект и какво се случва изобщо в тази зала. Но поне нещо хубаво се появява, а именно санкции, които стигат и до предсрочно прекратяване на пълном… |
| 14.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и осмо извънредно заседание | Това, че сте го правили, няма никакво значение... (Шум и реплики в залата.) Уважаеми колеги, така като гледам, бихме могли даже и до 14,00 часа да го свършим. |
| 14.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и осмо извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги! Всъщност, господин председател, към Вас се обръщам – вчера тук от проф. Герджиков беше ясно казано, че удължаването на извънредно заседание е грубо нарушение на правилника. Не знам защо днес се повтаря същото.… |
| 26.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Това е национална традиция. Много важно е как ще се направят нещата. Това всеки би уважил, всеки би наблюдавал и би бил съпричастен с голям интерес към една културна религиозна традиция. Аз изключително много уважавам тези традиции. Но това, което казвате – ч… |
| 26.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Става дума за Кралство Мароко. Всичко е направено така, че няма никаква жестокост, никаква картина, която да предизвика ... |
| 26.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Всеки текст е еднакво важен, след като стига до парламентарната зала. Не може да има заплахи, каквито Вие отправяте – че ако продължаваме да водим дебата, ще предложите текстът да отпадне. Тогава ще станете особено интересен – предлагате нещо, а след това пре… |
| 26.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Вече ми се струва малко късно... Този дебат се състоя в комисията. Ако не сте присъствали, има стенограми. По отношение на казаното от господин Казак. Прав сте, аз съм един от вносителите на Закона за защита на животните. Гордея се, че този закон беше приет о… |
| 26.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Ще започна с репликата на господин Ралчев. Господин Ралчев, предполагам, че сте член на комисията. Защо не обсъдихте в комисията тези неща тогава, когато беше времето за това и да се изяснят текстовете? Дори и вчера говорихме … |
| 26.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, във Великобритания през ХІХ век въпросът за насилието и жестокостта към животни е решен със законодателството, а ние в ХХІ век водим един нелеп дебат дали да включим такива текстове, или да не ги включваме в н… |
| 24.03.2009 | 40 НС | Четиридесет и пето извънредно заседание | Госпожа Манолова каза, че мажоритарният елемент се използва за привличане на ... |
| 24.03.2009 | 40 НС | Четиридесет и пето извънредно заседание | Защото тогава, когато става дебатът, той ще трябва да даде отчет пред тези, които са го избрали защо е “за” или “против” нещо такова. Симулация е мажоритарният елемент ... |
| 24.03.2009 | 40 НС | Четиридесет и пето извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Аз няма да викам, но това не значи, че не съм със сериозно отношение към това, което казвам. Колеги, като ви слуша човек още малко и да ви повярва. Всички тук изразявате някакво такова пристрастно отношение към желанието на 86… |
| 05.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Седемдесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, дебатът беше прекъснат и така малко се разми във времето, но пък е нормално всеки да вземе повод от изказване на някой от преди изказвалите се колеги, както аз взимам повод от думите на госпожа Антонова, която… |
| 13.01.2009 | 40 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Оттеглям го. |
| 13.01.2009 | 40 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Оттеглям го. |
| 16.12.2008 | 40 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | Да. |
| 16.12.2008 | 40 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Да, искам думата сега именно защото предложението ни с господин Димов е много сходно с това на госпожа Христова. За да не разводняваме нататък дискусията ще аргументирам нашето предложение и ще изразим подкрепа към предложение… |
| 27.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Вие зададохте въпроса: ще се повиши ли събираемостта, като се намали ставката на ДДС. Признахте, и това е така, че наистина има ниска събираемост. Но кой е виновен за това? Капацитетът на администрацията, която вие ръководите и управлявате, е такъв. (Реплики … |
| 27.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Господин Григоров, първо ще Ви кажа, че предпочитам да говоря на площада, отколкото на конгрес на БКП или да слушам това, което слушам тук. (Реплики от КБ.) Вие сте БКП от 100 години – не виждам разлика. Нали сами казахте, че сте на 100 години? Няма никакво з… |
| 27.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Господин Григоров, губите парламентарно време с нелепи реплики. Ние всички сме народни представители тук в лично качество и се грижим и отговаряме за това, което сме обещали пред избирателите си. Няма никакво разминаване! Това… |
| 27.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Нашето предложение с господин Нено Димов е сходно с това на колегите, но малко по-разширено. По отношение на предложението процентът на ДДС от 20 да падне на 18 вече се изказаха аргументи в подкрепа. Наистина изключително важн… |
| 26.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Благодаря, госпожо председател. Госпожо Антонова, уважавам Вашето усилие да намерите баланса, тъй като сте абсолютно права, че има хора, които ненавиждат животните, и такива, които не приемат отглеждането им в домашни условия, без да имат към тях негативно от… |
| 26.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, аз съм удовлетворена от становището на Комисията по жалбите и петициите на гражданите, тъй като в голямата си част го подкрепям и моето изказване ще бъде също в тази посока, а именно, че в доклада за първо ч… |
| 18.11.2008 | 40 НС | Тридесет и осмо извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Госпожо Михайлова, аз казах, че този разговор за липсата на средства е несъстоятелен и вече е адски досаден. Много е просто –така и така променихте нещата, така и така увеличихте трансферите, ще се увеличат още толкова, колкот… |
| 18.11.2008 | 40 НС | Тридесет и осмо извънредно заседание | Пари в държавата има, господин Корнезов. Този разговор за липсата на средства е абсолютно несъстоятелен и вече смятам, че никой не вярва на него. Видяхме, че коефициентът на заместване е около 53%. Това е коефициент на заместване на реални пари, които се плащ… |
| 18.11.2008 | 40 НС | Тридесет и осмо извънредно заседание | За социалните помощи за безработица, разбира се. Но това беше една крачка, която доведе едно законодателно решение почти до критичния минимум. А виждаме какви проблеми тепърва ни очакват. Така че по отношение и на социалните помощи, и на обезщетенията за безр… |
| 18.11.2008 | 40 НС | Тридесет и осмо извънредно заседание | Виждам, че сумата, която се трансферира, съгласно чл. 11, ал. 1, т. 2, чл. 12, ал. 1, т. 4 и чл. 13, ал. 1, т. 3, където става дума за отпускане на помощно-технически средства, свързани с уврежданията, продължава вече трета година да бъде 3,5 млн. лв. Разбира… |
| 18.11.2008 | 40 НС | Тридесет и осмо извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, и от двата представени доклада, както и от изложението на господин Христосков, виждаме, че и този бюджет, както и предишните три, са професионално изготвени – много добра и ясна картина на реализиращата се пол… |
| 12.11.2008 | 40 НС | Четиристотин и Тридесето заседание | Не всички. За тези класове, за които се налага купуването и там точно са много високите цени. А за книгите? Нека поговорим малко за духовността на нацията и за духовната храна на българина и колко малко четат днес българите, не защото не желаят, а защото цена… |
| 12.11.2008 | 40 НС | Четиристотин и Тридесето заседание | Да, точно това казах преди малко и дадох този пример, именно за да коментирам нашето предложение. Що се отнася до медицинските изделия за хора с увреждания, много са високи цените. Разбира се, правителството, бих казала, че парадира – може би това е точната д… |
| 12.11.2008 | 40 НС | Четиристотин и Тридесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, нашият законопроект е внесен преди половин година и едва сега стига до разглеждане. Както знаем в практиката, това е динамична ситуация, променя се, и, разбира се, актуалността на нашите мотиви в момента не е … |
| 04.11.2008 | 40 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | То е същото, защото ние като политици сме изразители именно на това обществено мнение и именно за това искам да говоря. Когато при определени действия, ситуации, промени в законодателството, при съдебни решения има масово недоволство в обществото, това означа… |
| 04.11.2008 | 40 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Госпожа Николова изложи много ясно и пълно мотивите, които ни накараха да внесем този законопроект. Аз ще кажа само няколко думи в подкрепата му и апелирам към вас също да подкрепите това наше предложение. Зная становището на … |
| 25.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и Десето заседание | Госпожо Иванова, аз цитирам точно нещо, което съм прочела в медиите. Може това да не е вярната информация. Дали са 54 или 50 процентите няма никакво значение. Това са факти. И наистина с този закон се тича всъщност след събитията. Това са факти, това са общес… |
| 25.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и Десето заседание | Благодаря отново. На първо четене в комисията, в която участвам и се разглежда законопроектът, аз го подкрепих. Ще го подкрепя и в залата, тъй като смятам, че думата “навременен” даже не е съвсем точна. Малко закъснял е новият Семеен кодекс, тъй като сега дей… |
| 25.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и Десето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги... |
| 19.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Госпожо министър, знаете ли колко малко се интересуват хората от доклада на Сметната палата, когато са застрашени животът и здравето им? Интересуват се кой от тези, които отговарят за това, правят нещо за тях. Така и не чухме … |
| 19.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, госпожо министър, убедена съм, че за Ваше, както и за мое съжаление, в страната ни възникнаха не една ситуации през времето на Вашия мандат, които трудно можем да определим дали бяха бедствия, дали бяха аварии… |
| 24.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Само искам да уточня, тъй като господин Адемов преди малко прочете „индивидуалният коефициент на лицето към 1 октомври 2008 г.”. Аз предложих да отпадне датата „към 1 октомври 2008 г.”, да остане само „индивидуалният коефициен… |
| 23.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и осмо заседание | Ако се получи предложение за второ четене днес. |
| 17.07.2008 | 40 НС | _____________________________________________________ Триста Деветдесет и шесто заседание | Ще завърша мисълта си, разбира се, ще бъда много кратка. Ще спестя много от нещата, които исках да кажа, но приемаме законопроекта като между първо и второ четене ще предложим да отпаднат думите в текста, а именно „както определения индивидуален коефициент на… |
| 17.07.2008 | 40 НС | _____________________________________________________ Триста Деветдесет и шесто заседание | Господин председател, много се извинявам. (Шум и реплики в залата.) Не можете да прекратявате заседанието, когато тече изказване. |
| 17.07.2008 | 40 НС | _____________________________________________________ Триста Деветдесет и шесто заседание | За съжаление тази несправедливост, вече свикнахме да я наричаме така, но най-голямата несправедливост всъщност за огромна част от пенсионерите, да са живи и здрави тези, които са в по-напреднала възраст, е тази, че работеха в една тоталитарна система, която о… |