| 09.10.1996 | 37 НС | Двеста и Седемнадесето заседание | Къде са тия писма? |
| 27.09.1996 | 37 НС | Двеста и Четиринадесето заседание | Нали вие сте чорбаджиите днес! |
| 20.09.1996 | 37 НС | Двеста и Единадесето заседание | Питай Ярослав Радев, той ще ти каже. |
| 11.09.1996 | 37 НС | Двеста и шесто заседание | Виждали сме ги. |
| 11.09.1996 | 37 НС | Двеста и шесто заседание | 450 лева. |
| 11.09.1996 | 37 НС | Двеста и шесто заседание | Затова те отлюспиха от СДС, защото не поддържаш президента! (Шум и реплики в залата) |
| 30.07.1996 | 37 НС | Тридесет и осмо извънредно заседание | СДС! |
| 26.07.1996 | 37 НС | Двеста и второ заседание | Не е така. Не виждаш ли, че три часа вече отговаря. |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Това е друго нещо. |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Това е друго нещо. |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Това е друго нещо. |
| 28.06.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Това са тирани, тирани са! |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Седем милиарда лева. |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Математик ли да бъде? |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Кои са "същите"? |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Вие разрушихте връзките с Русия. |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Завършвам. Невъзможно е при това положение да бъда измамен от сините измамници и няма да гласувам за искания от тях вот на недоверие на социалистическото правителство! (Шум и реплики, подвиквания и ръкопляскания от опозицията) |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Реплика към Александър Божков: Уважаеми председателю, уважаеми народни представители, уважаеми Александър Божков! Запознах се с мотивите за сваляне на правителството на Жан Виденов. Общото ми впечатление е, че заглавието на този политически документ не съотве… |
| 07.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и второ заседание | Дайте свобода. Нали искате свобода? |
| 07.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и второ заседание | Изобщо трябва да се махне това. |
| 21.05.1996 | 37 НС | Двадесет и осмо извънредно заседание | Нали частните банки не фалират?... |
| 16.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и трето заседание | Какъв курс, каква инфлация? |
| 16.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и трето заседание | Берем вашите плодове. |
| 16.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и трето заседание | Как го доказа това? |
| 11.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и трето заседание | Да, моето предложение съществено се отличава от това, което съм подписал в групата. |
| 11.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и трето заседание | Моето предложение съществено се отличава от това, което дори съм подписал в групата. (Смях и оживление в залата) |
| 11.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми народни представители! Моето предложение е да се заделят до 20 на сто от акциите на хранително-вкусовите предприятия за закупуване от земеделски производители чрез приватизационните бонове. Това предложение не предвижда … |
| 09.04.1996 | 37 НС | Двадесет и четвърто извънредно заседание | Обясни защо! |
| 04.04.1996 | 37 НС | Сто и Шестдесето заседание | Железчев, който ме разбира в наши индивидуални разговори и съм много доволен, че намираме общи позиции по редица от въпросите, неговият въпрос се покрива малко с този на Цоньо Ботев - за комасацията. Вижте, аз ви казах, че Закон за комасацията означава да се … |
| 04.04.1996 | 37 НС | Сто и Шестдесето заседание | Уважаеми председателю, уважаеми колеги! Колегата Муравей Радев каза, че не мога да дам примери за кметове, които са заграбили чужди земи. Колега Радев, Вие знаете, че аз съм научен работник преди всичко, преди да бъда политик. Като човек на науката моите проф… |
| 04.04.1996 | 37 НС | Сто и Шестдесето заседание | Как обаче трябва да се направи това уедряване? Преди всичко е необходимо комасиране на земите на собствениците. Доколкото обаче изпълнението на евентуален закон за комасация, както предлагат някои, ще продължи да се изпълнява десетилетия, вижте и в Югославия,… |
| 04.04.1996 | 37 НС | Сто и Шестдесето заседание | Уважаеми председателю, уважаеми народни представители! Практиката доказа, че приетият през 1992 година Закон за земята е в основата на разрухата на нашето земеделие. И ако неговото прилагане продължи по същия начин, в страната ще настъпи продоволствена криза … |
| 04.04.1996 | 37 НС | Сто и Шестдесето заседание | Правилно е казал. |
| 03.04.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и девето заседание | За тези шест години вие взехте над 1 милиард и половина лева за репресираните - толкова, колкото активните борци против фашизма не са взели. |
| 03.04.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и девето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми народни представители! Първо, взимам думата, за да кажа, че никой не ми е забранявал да се изказвам от тази трибуна, но аз винаги съм гледал отговорно, когато застана да говоря от тази висока трибуна и винаги се готвя … |
| 03.04.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и девето заседание | Кой ми е забранил? |
| 21.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и четвърто заседание | За оризарната в Пловдив идват чак у дома. |
| 21.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Не държа за отделно гласуване на депозирания от мен законопроект, тъй като някои от неговите основни постановки ще предложа за приемане при повторното обсъждане на законопроекта на Министерския съвет. Преди всичк… |
| 20.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми колеги! И аз напълно подкрепям предложението на проф. Георги Попов, а именно да се даде възможност на доцентите да работят до 63 години, а на професорите - до 68 години. Той много аргументирано обоснова своето предложени… |
| 01.03.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и шесто заседание | Не е вярно! |
| 08.02.1996 | 37 НС | Сто Тридесет и шесто заседание | А правата на човека! |
| 01.02.1996 | 37 НС | Двадесето извънредно заседание | А държавната? |
| 01.02.1996 | 37 НС | Двадесето извънредно заседание | Ако приемем твоите предложения, нас няма да ни изберат. Това е работата. |
| 01.02.1996 | 37 НС | Двадесето извънредно заседание | Да, но тези пари са държавни, те са ги взели от държавата. |
| 01.02.1996 | 37 НС | Двадесето извънредно заседание | Като няма контрол...! |
| 31.01.1996 | 37 НС | Сто Тридесет и второ заседание | Това е "Сапио". |
| 31.01.1996 | 37 НС | Сто Тридесет и второ заседание | Няма го сега. |
| 26.01.1996 | 37 НС | Сто Тридесет и първо заседание | Обясни какво има по уставния капитал? |
| 24.01.1996 | 37 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Нищо не можете да докажете! |
| 24.01.1996 | 37 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Много ясен отговор е. |