| 13.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Колегата Давидов спомена, че има презастрояване както на планинските курорти, така и на цялото Черноморие. Не вярвам някой оттук да не го е установил. Явно е, че в тези 23 години това нещо постоянно се допуска. Т… |
| 08.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо министър, колеги! Действително от моята среща с експерти може да се каже, че има постижения за серния диоксид, в което и Вие тук се опитвате да ни убедите. Обаче една такава справка, която ми се направи, че за аз… |
| 08.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо министър в оставка! Моят въпрос е във връзка с емисиите на серния диоксид, азотния оксид и праха от промишлените предприятия. Известно е, че в България от 2008 г., откакто се прилагат така наречените „тавани” съг… |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Той го е написал, госпожо председател. |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колега Димитров! Аз искам да поставя въпроса в една друга светлина. Да Ви прави впечатление как се създаде Косово и как Западна Македония е населена толкова много с албанци? Тук сме на Балкани… |
| 07.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Искам чисто прагматично да споделя. Миналия мандат бях народен представител от Монтанския регион и имах среща в Чипровци с директорката на тамошното училище. Чипровци, знаете, е една от книжовните школи на Българ… |
| 07.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Ще се възползвам от изказването на колегата Румен Петков, който каза, че държавата няма в момента стратегия за ВМЗ – Сопот. Искам да кажа, че това правителство на ГЕРБ няма стратегия за решаване в интерес на държ… |
| 07.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и девето заседание | Не, аз не обсъждам това, господин Велчев, лично аз винаги съм бил против това и съм държал държавата да бъде мажоритарен собственик и на Пловдивския панаир, и не само на него – и на електроразпределителните, и на ред други ключови стратегически производства. … |
| 07.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми колега Шопов, не е вярно, че само пловдивските народни представители имат най-точна представа какво означава решението, което се предлага. Аз нямам в рода си хора от Пловдив, но преди всичко като българи… |
| 06.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми колега Велчев, не само Вашата парламентарна група, но и нашата парламентарна група прави дарения. Въпросът беше, че това ще е един по-ясен знак, според мен, от наша страна като народно представителство, … |
| 06.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! По-младите сигурно не знаят, но навремето, при така наречения „тоталитарен режим”, имаше един данък самооблагане, май беше 2%, и всички по предприятия си гласувахме да се самообложим от възнагражденията, които по… |
| 25.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател. Уважаеми господин министър, уважаеми колеги, аз имам малко по-различно разбиране по този въпрос. Това, че по Конституция всеки български гражданин има право на образование и така нататък, не значи че трябва да се тълкува, че авто… |
| 24.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Аз напълно споделям тезите на господин министъра, които изложи тук и първоначално, когато говореше, че трябва да има отделен закон, както и последната аргументация, която направи за вр… |
| 23.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Моля да удължите времето. Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Продължава една, бих казал, една не силна дума – една престъпна политика за военнопромишления комплекс, който тук през целия период на прехода остана с броени на пръсти много печеливши п… |
| 18.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Съвременни еничари! |
| 18.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Госпожо председател, уважаеми колеги, господин министър, първо, честит Атанасов ден на всички, хубав празник! Моята реплика е следната. По убеждението си и това, което говорих вчера, също не считам, че трябва да има задължително предучилищно образование от 4-… |
| 17.01.2013 | 41 НС | Четиристотин и Тридесето заседание | Уважаема госпожо председател, господин министър, колеги! Господин Чукарски, не мога да кажа, че имам точно такава информация, както Вие задавате въпроса за идеологизация, но по пътя на логиката си мисля, че след като вкарахме в учебник по история, примерно дн… |
| 17.01.2013 | 41 НС | Четиристотин и Тридесето заседание | Уважаема госпожо председател, господин министър, уважаеми колеги! Според мен целият проблем се върти около 4-годишната възраст – дали да е задължително или да не е задължително, както сме формулирали задължителното предучилищно образование. Вярно е, има специ… |
| 21.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, колеги! Очевидно е и от Вашия отговор, господин министър, че има две, ако мога да кажа, линии на разбиране и в Европейския съюз основно, чийто член е България. Едните държави смятат този път, който Ви… |
| 21.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Исторически е известно, че след Втората световна война – през 1948 г., с решение на великите сили победителки и Организацията на обединените нации бяха създадени две държави – Израел и… |
| 13.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Янев, не приемам тук Вашите изказани мисли, че едва ли не нарочно само един ден е даван досега за почивка. Аз мисля, че всичко се върти около това кой да плати този един или два дни. Аз мисля, ч… |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Колега Методиев, аз се опитах в моето изказване да представя нещата, че това е един процес за три години и повече, който се провежда от настоящия министър, в който фактически ерозира научната общност, ерозират и … |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, след тези подробни изказвания, които направиха колежката Богданова и току-що казаното, аз няма да навлизам в подробности. То е ясно. Само искам да обърна внимание, господин министър – в мен се натрупа убеждение, че цялата Ви поли… |
| 11.12.2012 | 41 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми проф. Корнезов, аз мисля, че точно народното представителство стигна до убеждението, че след като кафявата мечка е забранена за отстрелване, това го гласувахме на първо четене, тъй като е защитен вид, се… |
| 05.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Месец и нещо в цялата страна по най-тържествен начин се отбелязват 100 години от Балканската война. Всички се убеждаваме в героизма на българския народ – от странство са идвали, за да се включат в редовете на бъл… |
| 30.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаеми професор Станилов! Мисля, че ние тук не изпълняваме никакви поръчки на европейските чиновници, защото фактически това, което те предлагат, е да се върнем към нашето си законодателство, което беше преди т… |
| 30.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Има начини, колеги. (Реплики.) Има професионалисти, които ще Ви кажат как става – когато има зимен сън и така нататък. Но това са други въпроси. Важното е, че ние ще се върнем там, където са другите държави. Категорично ние от Коалиция България както бяхме пр… |
| 30.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Ще Ви върна една година назад, когато гласувахте това, което сега предлагате да отменим. Тогава Ви убеждавахме, че има европейска, световна конвенция, че кафявата мечка попада сред тези защитени видове. Тогава ко… |
| 29.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Ние от Коалиция за България ще подкрепим внесения законопроект, защото действително насилието върху лекари и медицински работници ескалира до неприемливи вече граници. Но за разлика от колегата Шопов, аз не мисля… |
| 16.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Единадесето заседание | Не се научихте, че се казва госпожо председател, а не председателстващ! |
| 15.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Десето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Господин Шопов, първо, искам да кажа на всички колеги, че точно Партията на европейските социалисти възприе решението за въвеждане на данък върху финансовите транзакции. Така че и в българската левица, която се п… |
| 15.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Десето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Ясно е, всички и преждеговорившите казаха, че ГЕРБ въвежда нов данък въпреки предизборните обещания на премиера Борисов, че няма да въвеждате нови данъци. Обаче има една българска поговорка, че харният човек не с… |
| 14.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Призовавам за прегласуване, защото мисля, че се получи отклонение на дебата. Замисълът е принципен. С изказванията на колегата Михалевски, на колегата Адемов се акцентира върху случая Кърджали и някак си акцентът… |
| 08.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, колега Адемов! Този разговор го водихме и в предишния парламент. Много добре си спомням, че тогава многоуважаемият министър на здравеопазването професор Гайдарски, който по повод на болниците и какво да направим,… |
| 07.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаема колежке, Вие с голямо самочувствие изказахте позицията, че Партия ГЕРБ има голям принос в укрепването на фонда и в стабилизирането на пенсионната система. Мисля, че Вашите действия с драстичното увеличен… |
| 02.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин министър, благодаря за отговора. Очевидно е, че моите разбирания – мисля, че става ясно, са формирани в семейната ми среда и са ми създали една представа, а и сега в съзнанието ми изплуват споме… |
| 02.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, госпожо министър, колеги! Моето убеждение като българин и български народен представител е, че Балканската война е една от еманациите на стремежа на българския народ за обединение на Мизия, Тракия и Ма… |
| 01.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми колега Радев, вероятно не сте ме разбрали. Ние категорично осъждаме този доклад и затова казахме, че предлагаме да има комисия, която да види нещата как са станали в детайли. Категорично не сме съгласни … |
| 01.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Ще започна малко с предистория. Първо искам да си припомним, че тази комисия и Законът за дискриминация бяха едно от условията България да бъде пълноправен член на Европейския съюз. Това просто е така! Това не е … |
| 01.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз, колега Тошев, оставам с убеждение от Вашето изказване, че Вие отправяте един упрек, примерно към вицепремиера, който е овластен с такива правомощия от президента, но искам да обърна внимание на всички, че пре… |
| 31.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Обективно погледнато аз не мисля, че процедурата би се удължила, ако се даде възможност на инициатива на отделните министри, както тук се изтъква от колежката. И си мисля, че като че ли замисълът е много прозраче… |
| 25.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и второ заседание | Това са смешни приказки. |
| 25.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и второ заседание | Нищо общо няма. |
| 25.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и второ заседание | Да, Вашето управление с всичките тези нескончаеми действия на финансовия министър. То не беше онлайн да свърже всички търговски апарати. Сега, сутринта, слушам поредната идиотщина – говоря за машинките за кафе, които били 30 000 апарата и само 57 до ден-днеше… |
| 25.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Велчев, мисля, че Вие, който претендирате за здравомислещ човек, като ни убеждавате как сте финансирали сина си да продължи бизнес, не може да не си давате сметка защо така, както самият Вие каз… |
| 25.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и второ заседание | Защо не се направи нещо друго? Ние предлагахме, както се каза тук, да се вдигне таванът на осигурителния доход. Вероятно, след като сме в криза, има логика да се направи различната скала за облагане на данък общ доход. Тоест има и други механизми, които са со… |
| 25.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, споделям тук изказаните мнения, че този закон действително е компилация от много закони. Ако човек би подкрепил в един план, по отношение на други, с които не е съгласен, няма как да се покаже реалната картина на… |
| 17.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и осмо заседание | Аз мисля, че този проект е една добра стъпка, ако може така да се каже. Крайно време е да се въведат тези възможности като задължение за застраховане и на държавните сгради, също така и на сградите на държавните дружества. Обаче има няколко такива въпроси, ко… |
| 10.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, мисля, че през тези 22 години доста се постарахме да раздържавим България. И в предишния парламент аз бях от народните представители, които между първо и второ четене, направихме предложение от закона да отпадне… |
| 10.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, колеги! Очевидно е, че сред нас има две становища. Аз съм от тези народни представители, които напълно споделят тезата, че проучванията на шистов газ, технологията за проучване е вредна за околната среда на България. Това нещо ст… |