| 09.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Парламентарната група на Демократичната левица участва доста активно в подготовката на този проект и ще го подкрепи. Това според нас е един добър документ на нашия парламент. Няма идеални политически документи. … |
| 04.05.1999 | 38 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | ... и този народ воюваха срещу Хитлер и спечелиха войната срещу Хитлер. Вие сте политици, вие би трябвало да знаете това. Те воюваха срещу Сталин, първи се вдигнаха срещу Сталин и спечелиха симпатиите, финансовата подкрепа, политическия чадър не на друг, а на… |
| 04.05.1999 | 38 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Да, да. Това е много лесно, сега да се постъпва по този начин, господа. Но е много тъжно, че точно така се реагира на тези неща. Що се касае до Югославия, тя няма нужда от моята защита. (Продължават разговорите в дясната страна на залата.) И аз трябва да ви н… |
| 04.05.1999 | 38 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Вижте, аз не виждам какво бих могъл да коментирам във връзка с това. Вие грешите когато смятате, че аз защитавам Югославия. Аз познавам и защитавам българските национални интереси. (Обаждания от СДС: "О! О!") |
| 04.05.1999 | 38 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Тава е едно сериозно заблуждение. Ще бъда много щастлив да чуя вашите аргументи против това твърдение. Днешното решение няма да повлияе върху скорошното ни приемане в НАТО, още по-малко - на приемането ни в Европейския съюз. Но най-лошото е друго. Можете да г… |
| 04.05.1999 | 38 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | И преминавам към същността на обсъждания въпрос. Аз ще гласувам "против" предоставяне на българското въздушно пространство и на каквато и да е друга българска територия за военни удари срещу Югославия и срещу който и да било съсед на България. Ето моите, а си… |
| 04.05.1999 | 38 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | ... са хора на Милошевич. Не са ли патриоти тези крупни български фигури от различните области и с различни партийни цветове, които влизат в самостоятелното и много мощно антивоенно движение? Какви са големите леви политици? Хелмут Шмид и Оскар Лафонтен, пред… |
| 04.05.1999 | 38 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Не желая да говоря за клишето "национален предател", уважаеми дами и господа. То мирише лошо. Печално известно е и от по-далечната, и от по-близката ни история, използвали са го и са го окървавили, за нещастие, и вашите, и нашите предшественици. Не ме засягат… |
| 04.05.1999 | 38 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин министър-председателю, уважаеми госпожи и господа министри, уважаеми колеги народни представители! Като заставам сега на парламентарната трибуна, аз, както може би и вие, се питам има ли смисъл днешният парлам… |
| 25.03.1999 | 38 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Това е естествено и това е нормално. Това е нормално, няма защо да се безпокоите от тези работи. Аз например не съм съгласен нито с Вашата, нито с оценката на българския президент. Апропо, аз съм изненадан от речта на президента. Смятам, че тази реч не е дост… |
| 25.03.1999 | 38 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Има разлика между македонската и нашата позиция, госпожо Мозер. Това не е като да хвърлите обвинението срещу БСП. Има известна разлика между тези работи. Би могло да се включи най-сетне това, което беше предложено преди мен - да се обяви българският парламент… |
| 25.03.1999 | 38 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Един момент, недейте да нервничите! Обстановката е прекалено сложна. Смятам, че към тази обща, недискусионна, национално изгодна и държавнически мъдра позиция би могло да има няколко пункта, които не трябва да се означават в отделни точки. Би могло да присъст… |
| 25.03.1999 | 38 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председателю, уважаеми госпожи и господа министри, уважаеми дами и господа народни представители! Аз и моите колеги от Демократичната левица подкрепяме категорично и без колебание необходимостта да бъд… |
| 16.04.1998 | 38 НС | Сто Двадесет и четвърто заседание | Вижте, Вие намирате, че не е нужно да се споменава Русия в Концепцията за българската национална сигурност. Мога да ви репликирам по следния начин: Съединените американски щати, Обединена Европа намират да правят това. Благодаря ви. (Ръкопляскания в блока на … |
| 16.04.1998 | 38 НС | Сто Двадесет и четвърто заседание | Да, благодаря Ви. Най-напред искам да кажа, че ние днес сме на вълната на националната сигурност на България, не сме на вълната на предстоящия конгрес на БСП. Вярвам, че този конгрес ще укрепи опозицията - това е крайно необходимо и ще бъде много полезно за Б… |
| 16.04.1998 | 38 НС | Сто Двадесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми господин министър-председател, уважаеми господа министри, уважаеми дами и господа! За трети път през тази седмица се изказвам по документа, който днес обсъждаме и за трети път задавам един и същи въпрос, без да пол… |
| 24.10.1997 | 38 НС | Шестдесето заседание | Уважаеми господин председател! Уважаеми господин министър-председател! Уважаеми господин вицепрезидент! Уважаеми господа министри! Уважаеми дами и господа! Аз вземам думата по един само въпрос. Бих го формулирал по следния начин: за да се избегнат подобни на … |