| 31.08.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Господин председател, уважаеми колеги! Аз няма да скрия, че искам да се спра преди всичко на основния въпрос, който дискутираме днес, който коректно беше поставен в доклада на Комисията по правни въпроси и беше засегнат от поч… |
| 03.02.2006 | 40 НС | Седемдесет и осмо заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, моето изказване, от гледна точка на разполагането му в тази поредност, също се явява своеобразна реплика на казаното от господин Абаджиев и въобще на този начин на мислен… |
| 03.11.2005 | 40 НС | Четиридесет и пето заседание | Оттеглям го. |
| 03.11.2005 | 40 НС | Четиридесет и пето заседание | Оттеглям ги. |
| 03.11.2005 | 40 НС | Четиридесет и пето заседание | В частта, в която не се подкрепя от комисията, го оттеглям. |
| 20.10.2005 | 40 НС | Тридесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин Иванов, с едно изречение: целесъобразността се състои в самия факт или произтича от това, че се прибягва до създаването на такава структура на администрацията, тоест държавна агенция, тъй като се предпоставя или се… |
| 20.10.2005 | 40 НС | Тридесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин председател, уважаеми колеги! Темата, която разискваме, е доста интересна и аз затова си позволих да взема отношение, защото тя има доста важни конституционни измерения. Преди това, ако ми позволите, един историчес… |
| 25.08.2005 | 40 НС | Осемнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин председател, господин министър, уважаеми колеги! При това положение аз ще бъда съвсем кратък, още повече, че нямам амбициите, че в тази фаза на дискусията мога да дам съществен принос към нейната съдържателна част.… |
| 25.08.2005 | 40 НС | Осемнадесето заседание | Господин председател, току-що бях упълномощен от името на ръководството на Парламентарната група на Коалиция за България да поискам удължаване на работното време до приключване на тази точка от дневния ред. |
| 29.07.2005 | 40 НС | Седмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Може това да се третира като изказване, за да не се налага да ми отговаря господин Шопов. Искам да предложа да запазим ценното в идеята на предложението, направено от господин Георги Близнашки, като възприемем нещо и от каза… |
| 10.05.2005 | 39 НС | Седемдесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, като оставям настрана процедурните несъобразности, при които се предлага вземането на това решение, аз искам на свой ред сериозно да възразя срещу един не… |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин председател, уважаеми колеги! Аз ще се вместя в тези шест минути, даже ще бъда доста по-кратък, защото много от нещата се казаха, а аз не искам да ги повтарям. Няма да се отклоня от заявеното вече становище на Парл… |
| 16.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, аз поддържам предложението за включване в дневния ред на Народното събрание за тази седмица на проекта за Закон за временна забрана за разпореждане с недвиж… |
| 26.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. Госпожо Масева, това беше казано само за яснота. Ние стоим много силно зад текстовете на § 6, двете нови алинеи, които се предлага да бъдат направени в чл. 105 и смятаме, че на базата на този конституционен текст чрез евентуал… |
| 26.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз ще бъда съвсем кратък, тъй като поредността, в която се изказвам, ме поставя в положение да повтарям някои неща. Същевременно мисля, че при говоренето … |
| 08.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Ние продължаваме да настояваме, че в хипотезата, в която се намираме, приемането на този закон се явява стъпка за удовлетворителното от юридическа и от обществена гледна точка, решаване на проблемите, които възникват около осъществената по този начин реституц… |
| 08.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Понеже господин Илчев споменава за Александър Батенберг, това е друга хипотеза. |
| 17.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, ще кажа само няколко думи, защото ние считаме, че нашето предложение излиза от предпоставката, че освен сериозните политически и морални аспекти на случая с въпросните имоти предлаганият от нас законопроект… |
| 05.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Тези икономически, социални и политически основания не могат да бъдат дезавоирани, пренебрегвани чрез възражения или доводи за юридическа неиздържаност – това не е сериозно, или чрез решения, които са меко казано перверзни. Кое в стратегията се подкрепи? Или … |
| 05.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Госпожо председател, господа министри! Уважаема госпожо председател на Народното събрание, ние сме в режим на парламентарен контрол. Ние сме предизвикали разисквания, които имат за цел да кажат нещо на правителството, да му кажат, че то не е на прав път и че … |
| 29.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин председател, уважаеми колеги! Независимо че ние в продължение на повече от седем месеца правим опити да вкараме в дневния ред и да предизвикаме дискусия по този законопроект, не се уморяваме да го правим. Затова на… |
| 16.09.2004 | 39 НС | Триста Деветдесет и девето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Госпожо председател, господа министри, уважаеми дами и господа народни представители! Вероятно няма да бъда единственият от участниците в днешната дискусия, който ще фокусира своето внимание върху злобата на деня – върху пар… |
| 02.07.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Господин министър, Вие заключихте с това, че няма да има здравен риск. Същевременно обосновахте този извод с доста изречения, които са изградени в бъдеще време. Контролът, който трябва да се проведе в бъдеще във връзка с пу… |
| 02.07.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Господин председател, с риск да злоупотребя с правилника и с времето, което ми е предоставено, за да развия актуалния си въпрос, искам да кажа, че по мое лично мнение, не от името на парламентарната група, проф. Мръчков е е… |
| 25.03.2004 | 39 НС | Триста Четиридесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин председател, господин министър! Заедно с колегата господин Янаки Стоилов засега не намираме основание да оттеглим нашето предложение. Ние си даваме сметка, че може би това не е съвсем сполучлив опит да бъд… |
| 21.01.2004 | 39 НС | Триста и Шестнадесето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Госпожо председател, господин министър, уважаеми колеги! Аз можех да си спестя изказването доколкото принципните позиции спрямо законопроекта вече бяха изразени до почивката, но доколкото се налага една нагласа за по-нататъш… |
| 16.10.2003 | 39 НС | Двеста Осемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, становището, което изразих в изказването си, не взема предвид съображения от категорията на изразените от господин Жотев. Ако останем в рамките на законопроекта, на неговия предмет и неговите цели, аз поддъ… |
| 16.10.2003 | 39 НС | Двеста Осемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, аз исках да се изкажа по две от бележките на Комисията по европейска интеграция, в която участвам и която даде становище по един от законопроектите – по втория, по който господин Моллов е съвносител. Впроче… |
| 18.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и шесто заседание | Аз оттеглям предложението си. Но искам да кажа, че имаше смисъл при положение, че се въвежда несменяемост и основание за нейното прекратяване и че съдебната кариера ще се развие на една по-късна възраст предвид и на процеса на обучение, да се въведе и по-висо… |
| 16.09.2003 | 39 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, предлагам да не се приема предложението на народния представител Ахмед Юсеин, възприето от комисията, за включване в § 4 от Преходните и заключителни разпоредби на закона на чл. 23 от Закона за насърчаване н… |
| 16.09.2003 | 39 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги! За мен е все едно дали това е изказване или реплика. Аз искам да кажа, че не разбирам тезата на господин Иванов, според която това положение, което се извлича от Директива 2078, може да не бъде възпроизвежда… |
| 03.09.2003 | 39 НС | Двеста Шестдесет и девето заседание | Ето защо, като подкрепям промените считам, че това е цената, т.е. промените в състоянието, които трябва да платим заради пренебрегнатите принципи на подотчетност, контрол и се надявам, че ние просто ще снабдим съдебната власт с още един механизъм за саморегул… |
| 03.09.2003 | 39 НС | Двеста Шестдесет и девето заседание | Исках да взема думата, воден от дълбокото убеждение, че независимо от по някакъв начин очаквания резултат, предвид на заявените вече становища от представители на всички парламентарни групи, необходимостта от отговаряне на проблемите, които доведоха до днешни… |
| 16.07.2003 | 39 НС | Двеста Шестдесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Аз вземам думата само да заявя, че поддържам предложението си и моля то да бъде поставено на гласуване, с едно допълнение – че съм склонен да оттегля предложението си в частта, отнасяща се до изречение второ – “Редът за създ… |
| 10.07.2003 | 39 НС | Двеста Петдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, госпожо министър! Независимо от съдържанието на доклада на Комисията по правни въпроси, представен от госпожа Мингова, и от съображенията, които разви тук министър Шулева, както и от раздадения тази сутрин проект за Закон за изм… |
| 13.03.2003 | 39 НС | Двеста и Дванадесето заседание | Поддържам го. |
| 12.03.2003 | 39 НС | Двеста и Единадесето заседание | Господин председател, тъй като аз имам предложение за изцяло друга редакция на чл. 2, правя заявление, че ако бъде приета редакцията, предложена от господин Стоилов, ще оттегля своето предложение. Искам да обърна внимание върху един въпрос, който имплицитно с… |
| 12.03.2003 | 39 НС | Двеста и Единадесето заседание | Оттеглям го. |
| 31.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, аз също под формата на редакционна бележка по повод на чл. 105, ал. 1, отказвайки се от по-общо изказване, основано на второто ми предложение – параграфи от 1 до 4 да отпаднат от първоначалния законопроект,… |
| 04.07.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, аз искам да призная, че съм под силното въздействие на тазсутрешната дискусия и на някои откровения, направени в нейните рамки. В този смисъл съм склонен да изоставя това, което мислех да кажа предварително… |
| 15.03.2002 | 39 НС | Осемдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател, уважаеми колеги! Аз намирам, че ратификацията, която предстои да извърши Народното събрание, е важен акт предвид на акта, който подлежи на ратификация. В случая това е Римският статут на Международния наказателен съд. Затов… |
| 27.02.2002 | 39 НС | Седемдесет и осмо заседание | Да. "Да приемат в бъдещия основен договор положения, гарантиращи на България...". Да е ясно, че става дума само за положения, които са в мандата на Конвента, а не в контекста на преговорния процес. |
| 27.02.2002 | 39 НС | Седемдесет и осмо заседание | Не, не към дискусията. |
| 27.02.2002 | 39 НС | Седемдесет и осмо заседание | Аз предлагам, след като точката ще се гласува в този вид, да се добави една дума: "призовава участниците в Конвента да приемат в бъдещите основни договори" или "бъдещия основен договор положения, гарантиращи...". За да е ясно, че става дума за бъдещия основен… |
| 27.02.2002 | 39 НС | Седемдесет и осмо заседание | Господин председател, аз не се оправям много в процедурата на парламента, така че не знам дали е за процедура. |
| 27.02.2002 | 39 НС | Седемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин председател, уважаеми колеги, аз бих могъл да бъда един от подписалите се като вносител на проекта за решение на Народното събрание, така че това, което предстои да кажа, не може да бъде нещо друго освен да е израз… |
| 13.11.2001 | 39 НС | Второ извънредно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Госпожо председател, уважаеми колеги! Предвид на казаното от господата Найденов и Сендов аз бих могъл да спестя своето изказване, тъй като поддържам всички техни конкретни забележки и, разбира се, заявявам своята принципна п… |