| 08.02.2007 | 40 НС | Двеста и Петнадесето заседание | По същество – като му дойде времето. Обещавахте ревизия на всички досегашни съмнителни приватизационни сделки, борба с корупцията – ако го бяхте направили, щяха да имат доверие в политическата система. Е, кой е виновен за това, че българинът не вярва на нашат… |
| 06.04.2001 | 38 НС | Петстотин и първо заседание | Уважаеми господин председател, аз имам предложение за промяна в гласувания законопроект на първо четене. (Неразбираема реплика.) Може, може, господине. не е в ратификацията. Нямам предложения по текстовете на ратифицираното споразумение, а предложения по зако… |
| 06.04.2001 | 38 НС | Петстотин и първо заседание | Господин председател, аз съм против, защото имам предложения за второ четене. Ако мога да ги внеса в залата, доколкото ми е известно такава е процедурата, бих се съгласил. |
| 06.04.2001 | 38 НС | Петстотин и първо заседание | Защото предполагам, че вие ще го гласувате. И да се гласуват тези предложения за промени. |
| 06.04.2001 | 38 НС | Петстотин и първо заседание | Странно е, че няма мнение от основните парламентарни групи по този въпрос. Надявам се да го чуем. Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Че ползата от влизане в НАТО е спорен въпрос и не само в Народното събрание, а в българската общественост, сред б… |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми господин министър-председател, аз също Ви благодаря за цивилизования отговор, но искам също така да Ви кажа, че и мен ме притеснява този консенсус в парламента. Определено ме притеснява, макар че той не е пълен, но поне на едно 99 на сто при положени… |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Имаме даже направено предложение за такъв и се събира подписка. БСП също би било интересно да вземе отношение по него. |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Това маловажен въпрос ли е? Отговорете. Хайде да направим един референдум. |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми господин министър-председател, спомням си, ако не се лъжа, че Вие не допуснахте, и приветствах това тогава, емигранти от Албания. Но аз не съм Ви обвинил, че Вие имате отношение към този народ. В случая аз говорих, че не мога да приема каквато и да е… |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Благодаря. |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Да, прав сте. И БСП. Искам да подчертая, казва тук господин министър-председателят. ... че влизането в НАТО е манна небесна, казано образно. Аз и партията, която представлявам, заедно с Националния патриотичен съюз "Отечество", стоим на позицията, че икономич… |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми господа министри, колеги! Въпросът, който задавам, естествено изхожда от коренно различни виждания с тези, които споделя правителството и министър-председателят. Правителството, к… |
| 27.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и девето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! По мое лично впечатление от целия закон това е единствената точка, която има наистина политическо значение и която в голяма степен ще покаже всъщност накъде върви нашата демокрация - върви ли наистина към демокр… |
| 20.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и осмо извънредно заседание | Много интересна ситуация - да няма желаещи от големите парламентарни групи. Уважаеми господин председателстващ, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Изказвам се от името на Зелената партия в България, а също така от Националния патриотичен съюз Отечес… |
| 09.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Точно това ме плаши - че не съществува. |
| 09.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Не пише за буферна зона. |
| 09.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | И в двете заповеди пишете за една и съща площ, госпожо министър. |
| 09.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Уважаема госпожо министър, така и не ми стана ясна причината Вие да отмените едната заповед, защото и в двете заповеди ясно е написано, че става дума за 760 хектара. Ето я заповед РД № 26, ето я и другата заповед, която е с № 54, където също е написано 760 хе… |
| 09.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаема госпожо министър, уважаеми колеги! Обикновено, когато се задават въпроси във връзка с околната среда, нещата се асоциират със здравето на хората. За съжаление, въпросът в случая даже е по-тежък, защото във въпроса, койт… |
| 02.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и шесто заседание | Уважаема госпожо министър, понеже говорите за увеличаване на поддръжниците на дадена партия, видите ли, те намалявали, понеже не били съгласни с правителството, може би сте права, защото по времето на Тодор Живков демократи като вас ги нямаше. И много малко х… |
| 02.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и шесто заседание | Уважаема госпожо министър, Вие казахте, че международните договори са дълъг и сложен процес. Аз Ви питам на коя страна сте в този процес? Защото командването на НАТО казва, че няма никаква опасност. Според тях, ако ние си начукаме на дребно обеднения уран и с… |
| 02.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и шесто заседание | Председател съм на Зелената партия в България. (Реплики от СДС.) Господин Порточанов е на друга партия, която няма нищо общо с нашата. В тази връзка моля за Вашия отговор, защото се касае за една цялостна политика на държавата: 1. Намира ли за необходимо прав… |
| 02.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаема госпожо министър, господа министри, уважаеми колеги! Питането ми по принцип беше към министър-председателя Иван Костов, защото се касае до политика на правителство, тоест, на България като цяло - нещо, което е негово за… |
| 15.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | И шофьорът му, и той, и който и да е, никой няма да смее да го пипне! Аз не говоря, че нас самите не смеят да ни пипнат господата полицаи, макар че имат право да ни глобят. Значи липсва всякакво желание на съответните власти да се борят с престъпността - дреб… |
| 15.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Няма значение, може да си заслужава псувните, защото половината от вашите министри си ги заслужават, нека си бъдем точни и честни. Оттам нататък възниква следният въпрос: каква е вашата цел? Ако вие наистина искате да гоните някого за тежки престъпления, каже… |
| 15.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Аз казвам не само в Народното събрание, не само в Народното събрание, а и извън Народното събрание. Защото, ако вие го обвините извън Народното събрание в момента, дадения министър, той може да ви съди по граждански ред. Обаче по този начин не може да ви вкар… |
| 15.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! За съжаление двете предложения, които трябва да коментирам кратко, заради петте минути, които имам, са или популистки, или недостатъчно компетентни. Съжалявам, че трябва да го кажа. Подозирам, че по-скоро попули… |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господа министри, уважаеми колеги! "Зелената партия" в България в мое лице е категорично за вота на недоверие. Подчертавам този факт. Ние ще гласуваме за този вот на недоверие, защото 90 на сто от това, което се каза тук… |
| 06.02.2001 | 38 НС | Седемдесет и шесто извънредно заседание | За съжаление обаче, засега не виждам нито отляво, нито отдясно такова желание. |
| 06.02.2001 | 38 НС | Седемдесет и шесто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, господа министри, колеги! Говоря като независим народен представител и председател на Зелената партия. За да се оцени състоянието на престъпността в момента в България, би трябвало да се п… |
| 02.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Господин министър, Вие сте прав, че незнанието на закона не е оправдание. Но все пак, понеже ние разбираме колко са затруднени хората на село, аз разбирам Вашия отговор в следния смисъл: че Вие се ангажирате да решим бързо този въпрос, в случай че до десетина… |
| 02.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Случаят е пак за село в община Балчик, с. Соколово, но въпросът е малко по-различен. В 1996 г. група от 40 земеделски стопани от с. Соколово, община Балчик, са направили постъпки пред … |
| 02.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Господин министър отчасти съм доволен от отговора, поне че ще удовлетворите искания, ако има, за закупуване. Все пак трябва да имате предвид, че там наистина са социално слаби хора и аз мисля, че може да се направи необходимото в министерството да бъдат извад… |
| 02.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги народни представители! Господин министър, обръщам се към Вас с един въпрос, който е изцяло във Вашите възможности за решаване и е изцяло социален, няма в него и намек за политика и да … |
| 19.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми господин министър-председател, аз естествено няма да се спирам тук на един глобален въпрос, доколко възприетият курс, считан от Народното събрание и от правителството за присъединяване към НАТО е най-доброто за България. Нашата позиция категорично е,… |
| 19.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Александър Каракачанов, независим депутат, председател на "Зелената партия" в България. Последното го казвам за някои журналисти, които не четат решението на съда, а пък по финансови съображения имат други виждания. Уважаеми господин министър-председател, ува… |
| 12.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и пето заседание | От залата казват: пет човека. Но, ако все пак са наказани поради тази причина, мисля, че справедливостта изисква тези наказания да бъдат снети. Благодаря ви. |
| 12.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и пето заседание | Господин министър, аз съм изключително доволен от Вашия отговор. Мисля, че това е един от малките примери в практиката и на това Народно събрание, когато може да се види как по сигнал от опозицията управляващите могат да допринесат за справедливостта и за нор… |
| 12.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Моят актуален въпрос беше актуален през месец ноември и е зададен още на 14 ноември. Той наистина беше с актуално звучене. Отнасяше се до един много неприятен проблем в Годеч, където в… |
| 15.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и първо заседание | Уважаеми господин министър, аз се надявам, че е възникнало някакво недоразумение, защото по моя информация има правени многократно такива искания и има многократно правени възражения от страна на общината, че неправомерно Ликвидационният съвет е предал тези с… |
| 15.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и първо заседание | Уважаеми господин министър, уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Искам да поставя въпроса за едно село, което е в моя избирателен район, село Стражица, чийто проблем може да бъде решен изцяло от изпълнителната власт. Нещо повече, това можеше да бъд… |
| 15.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин министър! Може би започнахме да стигаме до съществото на въпроса, макар че свърши времето. За контрабандния внос не ми отговорихте, но въпросът е за конкурентния натиск. Даже и да е намалял някъде в близките дни по някой параметър, това е би… |
| 15.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и трето заседание | Господин министре, това на времето, когато бяхме студенти, ние с Вас сме почти набори, се наричаше "леене на вода". Защото аз Ви попитах за конкретни неща. Вие единственото, което ми казахте, що-годе конкретно, но без цифри, естествено, е, че имало кредитиран… |
| 15.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Моят въпрос е следният - съвсем кратък, ще го прочета и също ще го развия: Уважаеми господин министър, многократно получавам оплаквания от производители на плодове и зеленчуци във връ… |
| 25.07.2000 | 38 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | За това именно тези неща, които не са разгледани в този доклад, водят до извода, че за него не бива да се гласува, ако не бъдат поправени тези грешки в рамките на самата концепция. |
| 25.07.2000 | 38 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми народни представители! Тъй като моето време е само 5 минути, за съжаление ще говоря главно в тезиси. Първото, което е записано в доклада, е, че има консенсус в обществото по отнош… |
| 07.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и девето заседание | Господин министър-председател, втората част на Вашия отговор си заслужава наистина един дебат, който за съжаление не се провежда в нашето общество. Но аз ще Ви отговоря съвсем кратко. По Вашата логика излиза, че политически риск в България няма да има, когато… |
| 07.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и девето заседание | И тази стока те не могат да продадат поради вноса отвън. А вас не Ви интересуват тези проблеми! Съчетайте ги някак си, обяснете какво печелим тогава ние с това влизане в НАТО! |
| 07.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и девето заседание | Господин министър-председател, очаквах, че Вашият отговор ще бъде такъв не за друго, а защото нашата политика е, и външната политика напомня малко, в народа това го казват "Отговорът на девойката - аз ти казвам не, ама ти знай, че е да". Затова нека да говори… |
| 07.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и девето заседание | Господин председател, много Ви моля, нека да не правим този диалог. Аз мисля, че трябва да го правя с министър-председателя, а не с Вас. Защото големият въпрос, който възниква, е каква е ползата ни, даже бих казал тази малка полза в рамките на тази голяма гре… |