| 24.01.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и първо заседание | Уважаеми колеги, ще повторя предложението, което вече направих на заседание на парламентарната група. Както е известно в момента при президента на Републиката започват преговори между представителите на демократичната левица и Обединените демократични сили. А… |
| 08.10.1996 | 37 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Господин Радев, бих искал да ви възразя и по-точно да дам едно кратко разяснение относно това защо тук е включен текстът "членове на Съюза на българските фондации и сдружения". Организациите от третия сектор или неправителствените организации във всички стран… |
| 08.10.1996 | 37 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Моля да ме извините, колеги, обаче законността не е абстракция. Аз съм абсолютно съгласен с професор Стоилов, че обществеността е силно чувствителна. Но не бива да се гъделичка струната на тази чувствителност. От решенията, които ние предлагаме, ще зависи дал… |
| 08.10.1996 | 37 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Между другото, уважаеми колеги, в рамките на една екскурзия в близкото минало искам да припомня, че до преди около година две народни събрания приемаха отчетите на Българската народна банка без особени възражения по нейната дейност. Така че, ако е имало такив… |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Не да ги задължим, но да дадем възможност на тези, които искат, да го направят. И това може да се установи, ако се направи един анализ на реално извършените дарения, а не така на калпак - колко е печалбата в държавния сектор. Нека да се види просто на базата … |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Аз смятам, че в случая боравим главно с икономически, а не с морални категории. И става дума за това какви условия създава държавата - дали стимулира, дали подтиква или възпира. Освен това ако става дума за печалба в размер до 2 млн., колко са 3 на сто от 2 м… |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Аз смятам, че да се подценява този въпрос, е крайно неподходящо. Още повече, че държавата наистина няма възможност да го прави. И ако има известни основания, морални да кажем, да се ограничават възможностите на стопанските субекти с държавно и общинско участи… |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Възползвам се от възможността, която предоставя приетият Закон за данъка върху печалбата и наложеното от президента отлагателно вето, за да поставя един въпрос, който съзнавам, че е частен, вероятно не централе… |
| 03.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Очевидно е, че този законопроект не предизвиква спорове и така, както в Комисията по националната сигурност, той бе подкрепен единодушно от всички присъствували народни представители, предполагам, че така ще стан… |
| 06.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми колеги! Искам да кажа само в началото на своето изказване, че за съжаление допускаме една грешка да третираме днешния въпрос единствено като плод на някакви вътрешни разпри в демократичната левица. Такива има, разбира се… |
| 25.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и пето заседание | Господин председателю, от името на Парламентарната група на демократичната левица моля за удължаване на работното време до приключване на точката. |
| 02.04.1996 | 37 НС | Двадесет и трето извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Първо, бих изказал едно общо съображение, че наистина в нашата практика след 1991 г. констатираме недостатъчна връзка, недостатъчни гаранции за взаимодействие между отделните институции в държавата. И естествен… |
| 20.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Ние смятаме, че не е необходимо въпросът да се претупва за два дни в двете комисии. Ако двете комисии са готови другата седмица, но не просто като изслушат информация, а като обсъдят въпроса и влязат в залата с едно сериозно предложение, още следващия петък м… |
| 20.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Парламентарната група на Демократичната левица също е разтревожена от информацията и сигналите за сериозни проблеми във фуражния баланс на страната. Ние по принцип подкрепяме идеята да се проведе парламентарно ра… |
| 24.01.1996 | 37 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Що се отнася до репликата на господин Иванов, бих искал да кажа, че точно за това става въпрос. Тук аз не възразявам срещу необходимостта и възможността мнозинството в този орган да прави определени промен'. Но когато този орган се превръща изключително в пол… |
| 24.01.1996 | 37 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Говорим за Българската национална банка. Между другото, господин Божков, трябва да Ви кажа, че Вие едва ли сте най-светлият пример за тактичност, който трябва да следвам. Така че не ми давайте такива поуки! |
| 24.01.1996 | 37 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Аз говоря за Българската народна бан¬ка, господин Божков. Аз говоря за Българската национална банка. За тази банка аз не чух възражения срещу кандидатурата на гос¬подин Филипов. |
| 24.01.1996 | 37 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Защо, аз не съм чул Вие да възразявате срещу тази кандидатура. |
| 24.01.1996 | 37 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Господин Иванов, тук става дума за това, че едно политическо мнозинство не може да налага директно волята си в такава чувствителна система, каквато е банковата. |
| 24.01.1996 | 37 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Бих искал да кажа само две неща. Първо, че Българската национална банка е една институция с такова значение за държавата, че всички квалификации за нейни досегашни или бъдещи действия или действия на нейното рък… |