| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Завършвам с това, че всички вие – и отляво, и отдясно – сте възпитани по един и същи начин. И когато сте в безизходица, вие не бихте могли по никакъв начин да се опрете на всичко, защото на вас и Бог ви е високо, и цар ви е далеко! (Бурни овации в мнозинствот… |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Не, не съм сгрешил. Затова защото тези техни задължения, които бяха по 200 и 300 лв., сега наброяват десетки хиляди лева. И отговорни за това сте вие! Ние ще си помислим как да ви потърсим отговорност за това. Има и друг проблем, уважаема обединена опозиция, … |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Уважаеми зрители, уважаеми избиратели! (Шум и реплики в опозицията.) Обръщам се към зрителите и избирателите, които днес са свидетели на цялата тази демагогия, на целия този политически фарс, който е приготвен от обединената опозиция не знам по какви правила,… |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, министри! И днес българският народ става свидетел на една политическа авантюра, политическа авантюра на опозицията, която граничи с политическата демагогия, с политическата безхаберн… |
| 17.07.2003 | 39 НС | Двеста Шестдесет и второ заседание | Приключвам, госпожо председател. Що се касае до смените, господа отляво и отдясно, те не са ви удобни, защото те ще променят политиката на управляващото мнозинство. (Ръкопляскания от мнозинството.) |
| 17.07.2003 | 39 НС | Двеста Шестдесет и второ заседание | Исках да обявя каква е политиката на опозицията. |
| 17.07.2003 | 39 НС | Двеста Шестдесет и второ заседание | Благодаря. Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър-председател, дами и господа народни представители и министри! Слушайки опозицията отляво и отдясно вчера в кулоарите на Народното събрание, останах с убеждението, че никой не иска да чуе моти… |
| 20.03.2002 | 39 НС | Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Наистина това, което чухме, аз бих го оприличил по-скоро като гьобелщина, като хитлеризъм. Знаем много добре какви програми са се правили за насърчаване на раждаемостта. В случая се… |
| 22.11.2001 | 39 НС | Четиридесет и пето заседание | Не се отклонявам, но понеже ме провокира господин Радев, затова изказването ми отиде в тази посока. Не желая повече да говорим за приятелските и братовчедски кръгове на СДС, не съм така настроен. Винаги исках, когато изляза на тази трибуна, да бъда с усмивка … |
| 22.11.2001 | 39 НС | Четиридесет и пето заседание | Господин Радев, много малко не ни вярват на нас, а на вас много не ви вярват. Целият свят знае какво беше вашето управление. Вашето управление работи много усърдно и загрижено по една много сполучлива формула и тя се нарича "лично облагодетелстване". Вашето у… |
| 22.11.2001 | 39 НС | Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители. Говорим, че нашият бюджет е обоснован на това, че наследството, което ние получихме, за което пледира господин Радев през цялото време, аз исках да попитам каква държавност е получи… |