| 14.05.2004 | 39 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа! Действително това е една нова институция, която се създава за първи път в България. Това означава, че лицето, което ще бъде избрано от вас, трябва добре да осъзнава своите задължения, които поема. В никак… |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, аз поддържам казаното от господин Агов, той вчера го съгласува и с мен. Оттеглям това предложение. |
| 22.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Подкрепям изцяло предложението на господин Корнезов. Имаме категорични принципи и в гражданското, и във вещното право. Давността се прилага за всички вещи, с изключение на тези, които са включ… |
| 14.03.2001 | 38 НС | Четиристотин и Деветдесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин председател, уважаеми дами, от името на Парламентарната група на Народен съюз правя предложение за отлагане разглеждането на т. 4 за утре. Парламентарната група все още няма становище спрямо този законопроект… |
| 13.02.2001 | 38 НС | Седемдесет и седмо извънредно заседание | И това дали действително е система, която работи? Министерството на вътрешните работи - твърде много отрицания се казаха срещу него. Дали това е така? Дали то не извършва онази работа, която пречи на справяне с престъпността? Затова аз бих помолил колегите от… |
| 13.02.2001 | 38 НС | Седемдесет и седмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господа министри! Аз не взех думата в началото на заседанието като съвносител на основното предложение поради една причина: исках да чуя изказванията на уважаемите народни … |
| 07.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! "С Т А Н О В И Щ Е на Комисията по правни въпроси и законодателство срещу корупцията относно законопроекти за изменение и допълнение на Закона за обезщетяване на собственици н… |
| 06.02.2001 | 38 НС | Седемдесет и шесто извънредно заседание | Уважаеми господин председател на Народното събрание, уважаеми господин министър-председател на Република България, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господа министри! Поводът да се събере на извънредно заседание Народното събрание е мног… |
| 02.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Господин председател, уважаеми господин Корнезов! Съдът може ли да разпуска една партия? Чисто правно погледнато. Съдът може да я прекрати, когато тя нарушава някакви изисквания или когато са налице предпоставките на закона. Нищо не пречи, ако тази партия иск… |
| 02.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Аз предлагам да отпадне. |
| 02.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | За отпадане на ал. 4 в предложения чл. 12. |
| 02.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, в почивката успяхме да се съберем няколко юристи от различните парламентарни групи и стигнахме до едно предложение, което ще ви бъде прочетено от… |
| 02.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа! В момента прочетох предложения чл. 12 и когато човек реагира в момента, може да бъде и неточен. Много добре знам изискванията на правилника, но като действащ юрист ще си позволя да направя две бележки към предлож… |
| 31.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | И оттук: защо при учредяване на една партия ние поставяме минимум брой членове? Дали тук няма да влезем в разрез с Конституцията? И какво налага, когато се учредява една партия, да поставяме ограничение в броя на нейните членове? Този брой на членовете би тря… |
| 31.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Повод да взема думата е изказването на господин Драганов. В тази връзка се връщам към дискусията от миналата седмица, която беше много есенциална и много издържана юридически. Нека да помислим в тази връзка какв… |
| 18.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Не е така. |
| 18.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин Величков! Първият аргумент, който щях да изложа срещу тезата на господин Величков, беше казан вече от заместник-председателя господин Иван Куртев. Конституцията е категорична. Ние н… |
| 18.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Уважаеми господин Стоилов, след като в Конституцията е дадена свобода на сдруженията, на сдружаванията и там не са поставени допълнителни условия, аз съм категоричен в становището, че парламентът не може да постави и … |
| 18.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин председател, споделям изцяло казаното от заместник-председателя на парламента господин Иван Куртев и неговите аргументи приемам и за свои. Позволявам си няколко разсъждения върху предложения от комисията ч… |
| 21.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Дами и господа народни представители! В името на коректността към заглавието, става дума за "Закон за изменение на Закона за изменение и допълнение на Кодекса". Би трябвало да бъде: "Закон за изменение на Кодекса з… |
| 20.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Благодаря, господин Христов. Не виждам народни представители, които желаят да вземат думата. Моля да гласуваме предложения от комисията § 5. Гласували 108 народни представители: за 97, против няма, въздържали се 11. Параграф 5 е приет, а с това и целият Закон… |
| 20.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Благодаря на господин Христов. Има ли желаещи да вземат думата? Няма. Моля да гласуваме заглавието "Заключителни разпоредби" и параграфи 1, 2, 3 и 4 в редакцията на вносителя, подкрепени от комисията. Гласували 115 народни представители: за 96, против 10, въз… |
| 20.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Благодаря на господин Христов. Не виждам народни представители, които желаят да вземат думата. Моля, гласувайте предложения чл. 3 от комисията. Гласували 109 народни представители: за 93, против 16, въздържали се няма. Член 3, в редакцията, предложена от коми… |
| 20.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Има ли желаещи да вземат думата? Няма. Моля, гласувайте чл. 2 така, както е предложен от вносителя, и подкрепен от комисията. Гласували 101 народни представители: за 78, против 23, въздържали се няма. Член 2, в редакцията на вносителя, е приет. |
| 20.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Благодаря на господин Миков. Има ли други отрицателни вотове? Няма. Господин Христов, имате думата. |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Благодаря. Има две съобщения. Комисията по културата и медиите има заседание утре, 20 декември, сряда, от 15,00 ч. в зала 134. Комисията по труда и социалната политика има заседание утре, сряда, 20 декември, от 15,00 ч. в зала 238 на пл. "Александър Батенберг… |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Благодаря на господин Борисов. Ако няма други желаещи да вземат думата, ще поставя на гласуване докладваните от господин Попов текстове. Моля, гласувайте предложенията на комисията по чл. 166, 167, 170, 209, 227, ал. 1; чл. 233, ал. 1 и 4; чл. 234, чл. 240, §… |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Благодаря на господин Илиян Попов. Има ли желаещи да вземат думата? Заповядайте, господин Борисов. |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Благодаря. Поставям на гласуване процедурното предложение да бъде удължено работното време с до 2 часа до приключването на разискванията по законопроекта. Гласували 137 народни представители: за 104, против 32, въздържал се 1. Приема се предложението за удълж… |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Имате думата само за противно становище. |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Благодаря. Има ли противно становище? Господин Такоров има думата за противно становище. |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Благодаря. Има думата за процедура господин Юнишев. |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Говорите по чл. 43, нали? |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Да спрем дотук, господин Попов. Имате възражения по отделните текстове ли, господин Такоров? Добре. Спираме дотук. Имате думата за разисквания по чл. 43, 48, 56 и 141. Какви възражения имате? |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Благодаря на господин Нешев. Само че не поставяме на гласуване предложение на парламентарна група, а на комисия. Поставям на гласуване предложението на комисията за преномерирания чл. 9. Гласували 110 народни представители: за 108, против 2, въздържали се ням… |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Благодаря Ви, господин заместник-председател. Има думата за реплика господин Нешев. |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Благодаря. Има думата заместник-председателят на Народното събрание господин Иван Куртев. (Шум и реплики в залата.) |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Господин Димитров, не ме задължавайте към санкции. |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Господин Такоров, моля Ви, правя Ви бележка! |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Благодаря на господин Цонев. Има ли друга реплика? Няма. Имате думата за дуплики. (Шум и реплики.) Моля по-спокойно, моля за по-спокойна дискусия! Има думата господин Симов. |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Благодаря. Има думата Иван Борисов за реплика. |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Благодаря. За реплика има думата господин Такоров. |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Моля Ви без реплики от място. |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Имате думата, господин Симов. |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Благодаря на господин Илиян Попов. Има ли други желаещи да се изкажат? Има думата господин Такоров за реплика, само много моля да се съобразите с етичните задължения на народния представител. |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Благодаря на господин Такоров. Смятам, че вече има няколко народни събрания, в които, когато се приключи един закон и той бъде гласуван, някой път да се налага да се върнем към текстове, които да бъдат доуточнявани. Господин Попов има думата. |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Господин Нешев, може ли да не се обаждате от място? (Силен шум и реплики в залата.) Моля за тишина в залата! Оставете ораторът да се изкаже, обаче без обидни думи. |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Моля ви се, по-спокоен тон! |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Недейте, защото ще трябва да приложа някоя от санкциите. |
| 19.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и пето извънредно заседание | Господин Такоров, моля Ви, без такива епитети. Недопустимо е по този начин да се реагира към колегите. |