| 16.07.2014 | 42 НС | Сто Тридесет и четвърто заседание | Предполагам, че утре сутринта ще дойдат... (Уточнения между народните представители Атанас Мерджанов и Цецка Цачева.) |
| 15.01.2014 | 42 НС | Седемдесет и шесто заседание | …реализиране на международни образователни проекти, започнах да чета предложението за промени или по-точно предложението за нов Закон за предучилищното и училищното образование с изключително критичен поглед, защото исках най-после хората, които коват законит… |
| 15.01.2014 | 42 НС | Седемдесет и шесто заседание | За мен образованието е кауза, а не поле за политически битки. Искрено се надявам, че това е така за повечето народни представители. Ще ми се да вярвам, че в края на тази дискусия това ще стане така за всички народни представители, затова предлагам да спрем с … |
| 15.01.2014 | 42 НС | Седемдесет и шесто заседание | Благодаря Ви. Господин председател, уважаеми колеги! Първо за много години и за много мъдрост! |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | В това време знаете, че под дюшека на баба Ви в другата стая има сто лева. Няма ли да се възползвате от тази възможност, за да можете да си покривате разходите? Наистина системата на образованието има остра нужда от завишаване на средствата по единните разход… |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | ...задължително трябва да платите през месеца, са в размер на 150 лв. (Шум и реплики.) |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Господин председател, уважаеми колеги! Аз ще се опитам да Ви обясня какъв беше нашият мотив да поискаме увеличение за единните разходни стандарти в образованието. Първо, искам да попитам кой от Вас е управлявал делегиран бюджет? (Реплика от КБ.) Чудесно, обръ… |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Много ми се иска следващият път залата в болшинството си да гласува за бюджета на образованието. (Ръкопляскания от ГЕРБ.) |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, в образованието, както е казал Мечо Пух, колкото повече, толкова повече. Искам да обясня защо гласувах „против” въпреки огромното си желание да подкрепям каузите в образованието, защото смятам наистина, че … |
| 01.11.2013 | 42 НС | Петдесет и четвърто заседание | Благодаря за възможността да задам допълнителен уточняващ въпрос. Току-що казахте, господин министър, че една от целите Ви е да повишавате международния авторитет на Селскостопанската академия. Искам само да Ви попитам с още един факт, който ще Ви изложа след… |
| 01.11.2013 | 42 НС | Петдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, веднага се насочвам към въпроса. Липсва стратегия за ролята на Селскостопанската академия в развитието на българското земеделие и в този смисъл, господин министър, бих искала да попитам: каква е стратегията на Министерството по земеделието и хра… |
| 01.11.2013 | 42 НС | Петдесет и четвърто заседание | Господин министър, първо – честит празник! Ще се опитам да развия питането, за да разберете защо толкова много народни представители сме се подписали под него. Това е защото интересът е значим. В края на месец септември – няма публикувана дата – на електронна… |