| 28.05.2009 | 40 НС | Петстотно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, вчера бях на двата митинга – в Пловдив, Столипиново, и в Долни Воден, Асеновград. И на двата митинга имаше журналисти. Тъй като тези, които следят предаванията на „СКАТ“, от всички симпатизанти на отделните… |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Групата я няма! (Реплики.) |
| 30.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и второ заседание | Но това е коренно различно! Нека представителите и на министерството да обяснят. |
| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, тъй като репликите са три, искам да бъда по-експедитивен. Колега, ние не сме повдигали въпроса, но изглежда във вашата група не сте го обсъждали, защото гласуванията в комисиите минаха. Вие сте от ръководст… |
| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Някои категории от миньорите нямаха. А в решението се добавя: „Активните борци против фашизма и капитализма, които работят в производството и заемат друга държавна и обществена служба, при нетрудоспособност, поставящи ги в първа и втора група инвалидност, при… |
| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми колеги, от два дена ми се обаждат хора, които са силни привърженици на БСП и казват: „Това, което са направили нашите депутати, вярно ли е?” Аз казвам: „Вярно е!”. Между тях има хора, които до ден-днешен с… |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги! Колега Найденов, започвам да мисля дали не сме постъпили правилно. Като народен представител трети мандат в това Народно събрание след третия месец виждам подскоци от една група в друга – подскоци, които пр… |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Много се извинявам, че губя парламентарното време, но съм принуден да репликирам колегата, когото много уважавам. Уважаеми колега, попитайте вашия бъдещ коалиционен партньор защо е напуснал МВР – в знак на протест, че трябва да бъде деполитизиран ли, и тогава… |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Господин Янев, такова чудо не бях видял, доживяхме и това да видим. Ако утре се сетите, че трябва да го поддържате, ще бъдете ли на друго становище? Имате подпис тук, Вие сте мъж, дръжте си на подписа. (Шум и реплики от залата… |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Благодаря. Господин председател, много Ви моля да спазвате правилника! Не може народен представител да излиза тук и да обижда цялата зала. Всеки си има мнение по въпроса, всеки си гласува по съвест. Кой бил мафиот, кой не – народът ще каже. Много Ви моля, при… |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин Димитров, аз съм от онуй поколение, което слушаше речите на генералните секретари на Българската комунистическа партия и първите секретари на Комсомола. От известно време гледам, … |
| 10.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин министър, когато написах този въпрос, моите колеги казаха, че отговорът ще бъде такъв. Това е така. Но като страна с отворени граници нашите младежи – роми, турци, най-различни етноси в страната, ходят по Е… |
| 10.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин министър, уважаеми колеги! На много от издигнатите в родината ни паметници са изписани имената на геройски загиналите по бойните полета на Балканския полуостров наши съотечественици, проливали кръвта си за … |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Ела да видиш как живеят! |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Видяхме те колко ни уважаваш. |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Само през миналата година се дадоха пари за 57 църкви от правителството. |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Ходил ли си там? |
| 26.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Господин председател, моля Ви на Председателски съвет да разгледате проблемите, които възникват. Миналата седмица направихте проверка на кворума, установихте, че сме 102 народни представители. Тези, които сме тук, перем пешкира пред избирателя. Нека ръководст… |
| 06.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Благодаря Ви. Уважаеми господин председател! Уважаеми господин вицепремиер, нелепо ще бъде, ако кажем, че малцинствата не участват в управлението на страната във всички нейни, така да се каже, структури. Ще бъде лошо, ако кажа, че нямаме структура и Закон за … |
| 06.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Благодаря Ви. Уважаеми господин председател, уважаеми господин заместник министър-председател! Моят въпрос е относно Резолюция на Европейския парламент от 14 януари 2009 г. С приетата резолюция се посочват определени успехи относно правата на човека в Европей… |
| 06.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, вчера колегите, които са съвносители с мен, не са представили законопроекта и може би нямате пълна картина относно предложението. Става въпрос за една дата, която е вмъкната в Закона за амнистия, за хора, ч… |
| 26.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | В такъв случай, господин председател, се пише отсъствие на цялата комисия. (В залата влиза народният представител Четин Казак.) |
| 26.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колега, ние не искаме нищо друго, освен законните си права; нищо друго, освен това, което като страна сме подписали и сме приели международните договорености! Нищо друго! Обаче ние сериозно сме притеснени от факта, … |
| 26.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин Местан, видно е, свидетели сме, че в определени региони на страната тази наша прословута толерантност въобще не се практикува. Един общински съвет в Самоков, позовавайки се на тази дума „може” ако вземе реш… |
| 26.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, взимам думата относно чл. 79, където става въпрос за думата „може”. Защо съм разтревожен от някои неща, които стават относно правата на човека и религиозните права на част от българското общество, когато се каз… |
| 26.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | „Параграф единствен. Създава се нова ал. 5 в чл. 38 със следното съдържание: „(5) При унищожаване на регистри вследствие на форсмажорни обстоятелства, установени по надлежен ред, кметът на общината може да възложи на длъжностното лице по гражданското състояни… |
| 26.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. „Закон за изменение и допълнение на Закона за гражданската регистрация”. Комисията подкрепя по принцип текста на вносителя и предлага следното наименование на закона: „Закон за допълнение на Закона за гражданската регистрац… |
| 25.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Не лъжи! Виж кои са извършителите! |
| 11.02.2009 | 40 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, когато колегата се мотивира, нещо сбърка. Тук не става въпрос за някаква историческа трагедия и т.н. Става въпрос, че на едно населено място с 3300 граждани е изгоряло кметството с всичките му документи. Вс… |
| 19.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Като заместник-председател на Комисията по правата на човека и вероизповеданията и като мюсюлманин, колегите от Парламентарната група на Движението за права и свободи като мюсюлмани ви поздравяват, макар и рано,… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, нашата страна е парламентарна република. Вярно е, че имаме слабости като Народно събрание, но напоследък виждате какво става в медиите. Аз като народен представител искам да Ви благодаря като мой председател за достойното Ви дър… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Процедура! |
| 16.12.2008 | 40 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | Ще кажа, за да няма спекулации. Веднъж има 800 хил. лв. за храмове, за издръжка на храмове на Българската православна църква. Българската православна църква има 1 млн. 900 хил. лв., а в № 8 - по номерацията - има 300 хил. лв. за църковни сгради. Аз нямаше да … |
| 16.12.2008 | 40 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми колеги, може би някои от вас ще се учудят на предложението, което направих - за увеличаване на субсидията за нашето вероизповедание, но искам да бъда пределно ясен. Член съм на Комисията по вероизповедания… |
| 03.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и девето заседание | Моля, господин председател, да почетем паметта на нашия бивш колега. |
| 03.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, предлагам с едноминутно мълчание да почетем паметта на Иван Неврокопски - народен представител от Великото Народно събрание, дългогодишен затворник с николапетковисти, трайчокостовци, генерал Анев, групата на ге… |
| 19.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Засрамете се! Засрамете се! |
| 14.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин министър, в парламентарната група обсъдихме въпроса. Черпейки опита на други страни, стигаме до извода, че когато има такова напрежение, Министерството на вътрешните работи съвместно с Министерството на об… |
| 14.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин министър, аз искам да благодаря на Вас и на Вашия екип специално за случая Плевен. След нашата декларация в българското общество се разрази дебат, че няма напрежение. Тук, пред мен, е писмото на Главното м… |
| 14.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Религиозните права на българските граждани са гарантирани от Конституцията и законите на страната ни. Ние, мюсюлманите, се радваме на свободата от упражняване на обредите си. Вин… |
| 14.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Картата, картата, ако обичате! |
| 13.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | ... си позволява да обижда народни представители от трибуната на Народното събрание. Досега спрямо този красавец никой от вас, от ръководството, не е приложил правилника. Много ви моля, влезте си в ролята. |
| 13.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. По този повод аз мисля, че вече излизам втори или трети път. Много ви моля, господин председател, да преразгледате правилника и този красив мъж, който беше кандидат в листите на ДПС... |
| 13.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Процедура по начина на водене на заседанието. |
| 24.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и трето заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми колеги, като народен представител вече три мандата тук, в това Народно събрание, когато става въпрос за този орган виждам разгорещени дебати, пазарлъци кой да бъде, кой е по-достоен. Аз искам да взема отно… |
| 17.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и шесто заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми колеги, упълномощен съм от името на парламентарната ни група да взема отношение по един тревожен за нас проблем. От стотици години ние, нашата религиозна общност живеем в мир и разбирателство с всички рели… |
| 17.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Тъй като гласувахме този проект два пъти, моля моят глас да се счита „за”, защото втория път съм сбъркал. Благодаря ви. (Ръкопляскания от опозицията.) |
| 10.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, аз като народен представител казах и по време на заседанието на Комисията по правата на човека, че ще подкрепя и двата проекта, макар че проектът на ДСБ повече ми харесва, да си кажа откровено. Но ме дразни… |
| 10.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и трето заседание | Има становище |
| 10.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и трето заседание | Беше раздадено преди ваканцията. Защо го няма в папката, не е наш проблем. |