| 03.04.2014 | 42 НС | Сто и Десето заседание | Уважаема госпожо председателстваща Народното събрание, дами и господа народни представители! Станахме свидетели на едно яростно защитаване на електроразпределителните дружества, на една плеяда от доводи за това как ще бъдат нарушени техните права за сметка на… |
| 03.04.2014 | 42 НС | Сто и Десето заседание | Господин председател, дами и господа народни представители! Не знам защо колегите от ГЕРБ ме разбраха, а колегата Куюмджиев не можа да ме разбере, но определено репликите отдясно бяха по-градивни. Надявам се да не сте се направили, че не сте ме разбрали. Благ… |
| 03.04.2014 | 42 НС | Сто и Десето заседание | Господин председател, дами и господа народни представители! Доколкото виждам, има един добър дух в първия законопроект, който е внесен в момента и който обсъждаме на първо четене, но бих искал да споделя, че ще имаме доста сериозни разногласия по някои от тек… |
| 03.04.2014 | 42 НС | Сто и Десето заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Имам три кратки бележки във връзка с предишното изказване. Според мен не е проблем да се забави малко едно плащане, ако то очевидно е несправедливо, което би показало огромен ръст на сметката… |
| 03.04.2014 | 42 НС | Сто и Десето заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! За съжаление, станахме свидетели на поредното твърдо лобиране от страна на Парламентарната група на ГЕРБ, с неясна мотивация защо го правят и с определена насоченост към електроразпределителн… |
| 11.03.2014 | 42 НС | Петнадесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Искам процедура по прегласуване и да уточня – който не е прочел текста, за какво гласуваме, и гласува анблок, само защото е внесен от „Атака”. Да обърна внимание, че с предложените промени л… |
| 11.03.2014 | 42 НС | Петнадесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, колеги! Имахме известни затруднения с пултовете за гласуване в нашата парламентарна група и не успяхме да гласуваме всичките народни представители. Ще Ви помоля за процедура по прегласуване,… |
| 28.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и шесто заседание | Господин председател, дами и господа народни представители! Поради техническа невъзможност да гласуваме в групата, искам процедура по прегласуване. Искам да напомня, че тук става въпрос за едно широко отваряне на вратите за гей бракове, осиновяване на деца от… |
| 21.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и трето заседание | Господин председател, дами и господа народни представители, смятам, че господин Шопов беше достатъчно изчерпателен и много добре обясни за какво става въпрос. Искам да кажа, че поправката, която предлагаме ние от „Атака”, може да бъде и в полза на тези, които… |
| 20.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и второ заседание | Господин председател, дами и господа народни представители! Искам да кажа, че съм напълно съгласен с госпожа Караянчева. Даже част от това, което щях да кажа, тя го каза, за което съм й благодарен. Другото, вече за моралната страна на въпроса, бих искал да Ви… |
| 20.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и второ заседание | Не ме прекъсвайте, оставете ме да си изложа тезата, не ме прекъсвайте всяка минута. След като започнах да говоря, имам да кажа нещо. В този смисъл, че те са една неоосманистка заплаха говори това им предложение, което на практика ще осигури едно турско лоби в… |
| 20.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Искам да призова тук колегите от ГЕРБ да не се отклоняват от темата и да не се занимават с други видове политика, понеже в момента се занимаваме с една неоосманистка заплаха, която е надвисн… |
| 20.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и второ заседание | От името на Партия „Атака” имаме желание да направим прегласуване, понеже не успяхме да гласуваме всички. Пак Ви казвам, помислете си, излезе, че само Партия „Атака” няма зависимости. Така излиза. Благодаря. (Ръкопляскания от „Атака”.) |
| 20.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и второ заседание | Господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Искам да взема отношение относно предложението на господин Шопов и съответно Партия „Атака” за това хора, които са зависими по един или друг начин да го декларират, защото впоследствие тези … |
| 12.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Първо, искам да направя забележка на преждеговорившия, който едновременно говори за български турци и за българска Конституция. Според българската Конституция България е еднонационална държа… |
| 10.02.2014 | 42 НС | Десето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, господин министър-председател, господа министри, дами и господа народни представители! Искам да взема отношение относно вота на недоверие, но не в смисъла на прехвърляне на топката кой е по-виновен, защото, както виждаме, пробле… |
| 07.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и седмо заседание | Господин министър, нека не забравяме, че не се намираме във Вишеградската четворка, не се намираме в Северна Америка, а в натоварен с историческа предистория регион, в който сръбските интереси в повечето случаи са доминирали над българските в Македония, къдет… |
| 07.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, господин външен министър, уважаеми дами и господа народни представители! Имам въпрос, свързан със сближаването на Република Сърбия и Република Македония. В медиите беше изнесена информация, че напоследък двете балкански страни –… |
| 06.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и шесто заседание | Господин председател, дами и господа народни представители! Мисля, че дотук и отляво, и отдясно чухме достатъчно аргументи „за” и „против” законопроекта, предложен от „Атака”, но в общото положение беше, че това са добри намерения, които биха могли да се разв… |
| 05.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и пето заседание | Уважаема госпожо, искам да направя забележка по начина на водене. Правете бележки на чуждоговорящите хора, че в българския парламент се говори само български език. (Ръкопляскания от ГЕРБ и „Атака”.) |
| 05.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Станахме свидетели на поредната демагогия от страна на Политическа партия ГЕРБ. Виждаме как госпожа Атанасова, представител на партия ГЕРБ, е много загрижена за Комисията за борба с корупцият… |
| 05.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Ние от „Атака” се радваме, че е на път да се създаде такава комисия и ще я подкрепим. Това е един добър момент, в който може да се разследва и част от българския преход, а именно най-тежките … |
| 29.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и второ заседание | Когато изляза в центъра, съм длъжен да търпя и гледам разни полуголи хора, които дефилират и проявяват своята, как да кажа, извратеност. Така че искам това да ми бъде обяснено – как юридическият синхрон ще защити моите деца от тези типове? Сега ми позволете д… |
| 29.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и второ заседание | Това са психически и ненормални отклонения. (Шум и реплики от ГЕРБ.) |
| 29.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и второ заседание | Уважаеми дами и господа народни представители, за съжаление се наслушах на хиляди аргументи от девет кладенеца вода за юридическия синхрон, в който трябва да навлезем и тогава всичко може би ще бъде наред. Само че според този пълен юридически синхрон България… |
| 29.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, искам да Ви помоля за кратко удължаване на времето, ако не се вместим в полагащото се. |
| 29.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, искам да представя пред Вас Законопроекта за изменение и допълнение на Наказателния кодекс, който сме направили от партия „Атака” и е предназначен най-вече за ценностната и моралнат… |
| 18.12.2013 | 42 НС | Седемдесет и трето заседание | Уважаеми колеги, дами и господа народни представители! Искам да взема отношение, макар и по-скоро принципно, отколкото конкретно, във връзка с досега развилия се дебат и да Ви напомня, че единственото нещо, в което сме се клели, е доброто на България и на бъл… |
| 06.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и девето заседание | Уважаеми колеги народни представители, станахме свидетели на невероятен цирк, в който едни демократи, самоизживяващи се като демократи и радетели за човешките права, за демокрацията и световния мир, обвиняват други. Искам да Ви кажа, че Вие сте същите като тя… |
| 29.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и шесто заседание | Уважаеми господин министър, благодаря Ви за изчерпателния отговор. Разбирам, че се е постъпило много добре и хуманно спрямо нашите сънародници, независимо със или без формалната подробност – българска лична карта, те са наши сънародници, наша кръв, наша вяра,… |
| 29.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, госпожи и господа народни представители! Уважаеми господин министър, въпросът ми е свързан с дейността на бившия министър Божидар Димитров относно Западните покрайнини. Бившият министър без портфейл, отговарящ за българите в чуж… |
| 27.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и четвърто заседание | „По случай 94-годишнината от подписването на унизителния за България Ньойски диктат, който откъсна от родината територии, които и до ден-днешен са населени с българи, Партия „Атака” декларира: Териториите, населени с българи, намиращи се в пределите на днешни… |
| 27.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Както всички знаете, днес – 27 ноември, е един трагичен ден от историята на България. На днешния ден в 1919 г. е подписан един унизителен диктат, един трагичен за България договор, … |
| 15.11.2013 | 42 НС | Шестдесето заседание | Благодаря Ви, дано да е така наистина. |
| 15.11.2013 | 42 НС | Шестдесето заседание | Уважаеми господин министър, радвам се, че сте предприели действия. Според думите Ви, искрено се надявам така да са и делата, съобразявате и сте предприели действия за това не просто технически да се отработи и да се отговори на въпроса, а да има крайна цел – … |
| 15.11.2013 | 42 НС | Шестдесето заседание | Уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! От името на партия „Атака“ ще заявя позиция и въпрос относно състоянието на българщината в Западните покрайнини и по-конкретно приемането на телевизионен сигнал, който е един от основните начин… |
| 25.10.2013 | 42 НС | Петдесет и първо заседание | Уважаеми господин министър, много неща разбрах, но много и не разбрах от Вашия отговор. Например не разбрах защо не ми отговорихте дали има данни за тези 1117 хора, които са избягали от Бенгази? Има ли данни за такива хора – 500 човека от Абу Гариб, 3000 чове… |
| 25.10.2013 | 42 НС | Петдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! Имам въпрос, свързан с нелегално преминалите българската граница чужденци. Въпросът ми е: според официални източници, които бяха изнесени в публичното пространство… |
| 22.10.2013 | 42 НС | Второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, госпожи и господа народни представители! Искам да се противопоставя на демагогията, която тече от тази висока трибуна. Тук чуваме, че едва ли не, ако не бъде прието това или онова, ще бъдем изключени от Европейския съюз. Искам с… |
| 22.10.2013 | 42 НС | Второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, госпожи и господа народни представители! От Парламентарната група на „Атака” мисля, че бяхме достатъчно ясни, затова не мисля да пояснявам повече нашата позиция – тя е ясна и категорична. Искам да призова всички присъстващи наро… |
| 22.10.2013 | 42 НС | Второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, госпожи и господа народни представители! Искам да взема отношение по юридическите така наречени „спънки” във връзка с мораториума. Да Ви кажа, че дори при толкова нескопосано и предателско подписания Договор за присъединяване на… |
| 22.10.2013 | 42 НС | Второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Наслушахме се в последно време във връзка с този законопроект – хора, които се явяваха едва ли не говорители на Българската православна църква, които лично говорили с патриарха, с н… |
| 18.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Искам да изразя своето възмущение от току-що произнесената реч, която може би щеше да бъде подходяща на друго място, може би в Мека, или не знам къде, но не и в Българския парламент… |
| 11.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и пето заседание | Това беше точно по начина на водене – съжалявам, че не сте ме разбрали. Благодаря. |
| 11.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и пето заседание | Мисля, че направихте невероятна грешка, като уважихте един човек, който, първо, не знае какво е България; второ, 90% от тук присъстващите не знаят как се казва, но ние го уважаваме. Защо го уважаваме? Какво общо има той с България? Защо не уважихме Рангел Въл… |
| 11.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа народни представители! Моето изказване в същността си беше предвидено като процедура по начина на водене. Бях възмутен и безкрайно огорчен от това, което се случи преди около 20 минути – половин час в Народното … |
| 01.08.2013 | 42 НС | Тридесето заседание | Уважаеми господин председател, господа депутати! Искам само да обърна внимание – този човек от ГЕРБ, който бодро рапортува, че ще ходи в някакви семейства и че ще представлява същевременно България, да се уточни България ли ще представлява, или ще представляв… |
| 01.08.2013 | 42 НС | Тридесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа министри, госпожи и господа народни представители! Искам да взема отношение по нещо, което не е свързано пряко с днешния ден, но е свързано с България като цяло. Преди четири дни станахме свидетели на поредната … |
| 31.07.2013 | 42 НС | Двадесет и девето заседание | Ще бъда изключително кратък. Искам да направя реплика на едно Ваше изречение. Казахте, че се молите да се намерят пари за повишаване на заплати и така нататък. Не е необходимо да се молите, необходимо е да го направите Вие – като управляващи и като мандатонос… |
| 04.07.2013 | 42 НС | Деветнадесето заседание | Изненадан съм, оказа се, въпреки мораториумът да е за няколко месеца, след тези няколко месеца нищо няма да се променя. Фактически той обезсмисля изобщо своето съществуване. Това е с две думи. Между другото, след като мине този мораториум, пак ще се обосновет… |