Гласуване №17
Процедура от Ст.Балабанов за удължаване на р. време до т.3
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ РАЯ НАЗАРЯН: Различно предложение ли е от предложението на господин Балабанов, или е друго? (Шум и реплики.) Първо, ще го подложа на гласуване и тогава ще Ви дам думата.
Подлагам на гласуване процедурното предложение на народния представител Балабанов за удължаване на работното време на днешното пленарно заседание до приемане на т. 5.
Гласували 171 народни представители: за 76, против 63, въздържали се 32.
Предложението не е прието.
За прегласуване – заповядайте да се мотивирате.
СТАНИСЛАВ БАЛАБАНОВ (ИТН): А бе, имам чувството, че от ПП-ДБ нещо не ме разбирате какво искам да кажа от одеве, заедно с колегите.
Само един факт да Ви дам: Венко Сабрутев от Вашата парламентарна група е вносител на този доклад. Ама утрешната програма вече е фиксирана. Аз Ви правя предложение да свършим работа днес след края на точката за Доспат, а следващите точки след нея ще отпаднат, така или иначе.
Нали направихте Конституцията, за да може този парламент да работи и всъщност българското общество да види ефекта на контрола на българския парламент? Сега имаме възможност да осъществим контрол през парламента и да осветлим деребейското поведение на хората, които са представители на формации, които според Вас са от онзи модел, с който Вие никога няма да управлявате, но управлявахте една година с тях. Айде, покажете малко характер в тази с