Гласуване №19
ЗИД на Гражданския процесуален кодекс – първо гласуване - процедура от Иван Иванов за удължаване на работното време до приемане на точка 5
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСИЦА КИРОВА: Благодаря Ви, господин Иванов.
Няма обратно предложение.
Подлагам на гласуване удължаването на работното време до изчерпване на точка 5 от седмичната ни програма – Първо гласуване на законопроекти за изменение и допълнение на Закона за здравето, като законопроектите са три.
Режим на гласуване, моля.
Гласували 132 народни представители: за 92, против 40, въздържали се няма.
Предложението е прието – удължено е работното ни време до приключване на точка 5 от дневния ред от седмичната програма.
Господин Славчев, желаете ли дуплика? Не видях от Вас желание за дуплика и затова продължих с изказванията, но ако желаете, заповядайте.
АНГЕЛ СЛАВЧЕВ (ВЪЗРАЖДАНЕ): Благодаря, госпожо Председател.
Аз не можах да разбера защо ПП-ДБ ще гласуват „въздържал се“ и това какъв знак точно ще даде на изпълнителната власт, но бих ги призовавал да го подкрепят, защото съдебната система има нужда тази система да работи и тя час по-скоро трябва да започне.
Това, че не е било включено в бюджета, също е някакъв парадокс, което означава, че тук 240 човека или по-голямата част от тях и специално Бюджетната комисия не са свършили работа. Поне на мен така ми звучи, като един обикновен гражданин отвънка, който слуша какво се случва в Народното събрание. (Шум и реплики: „Може да е вносителят на бюджета!“)
Може