Гласуване №10
Решение за възлагане на Министерския съвет да приеме програма за предоставяне на компенсации на небитовите крайни клиенти на електроенергия - предложение от Радослав Рибарски за редакция
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ РАЯ НАЗАРЯН: Други изказвания? Не виждам.
Закривам разискванията и преминаваме към гласуване.
Колеги, първо подлагам на гласуване редакционното предложение на народния представител Радослав Рибарски.
Ще Ви го изчета: „В наименованието след думите „компенсации на“ да се добави „домакинства в положение на енергийна бедност и“. И в текста на самото решение в т. 1: „Възлага на Министерския съвет в срок от един месец да приеме Програма за компенсиране на домакинства в положение на енергийна бедност.“
Моля, режим на гласуване.
Гласували 191 народни представители: за 73, против 82, въздържали се 36.
Предложението не е прието.
Сега преминаваме към гласуване на Решението по вносител… (Шум и реплики.)
ЦОНЧО ГАНЕВ (ВЪЗРАЖДАНЕ, от място): Прегласуване!
ПРЕДСЕДАТЕЛ РАЯ НАЗАРЯН: Прегласуване по искане на парламентарната група на ВЪЗРАЖДАНЕ.
Искате да го мотивирате? Не е много необходимо, но заповядайте, господин Ганев.
ЦОНЧО ГАНЕВ (ВЪЗРАЖДАНЕ): Тъй като ние от ВЪЗРАЖДАНЕ сме последователни и за разлика от ПП-ДБ, заради които домакинствата са на либерализирания пазар – заради тях, заради техните предложения в Плана за възстановяване и устойчивост, защото лично заради ПП и ДБ българският потребител ще излезе на либерализирания пазар, а ние сме били винаги против това… Сега в опита си да се направят на интересни – но все пак е добро решението и като всяко добро решение ние го подкрепяме, нищо, че идва от самообявилите се за демократи, а реално розови такива (смях), това е добро решение за създаване на механизъм, за