Гласуване №22
Ратификация на Конвенция № 187 на Международната организация на труда относно Рамката за насърчаване на безопасността и здравето при работа, приета на 95-ата сесия на Международната конференция на труда на 15 юни 2006 г. в гр. Женева, Швейцария - първо гласуване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ НИКОЛА МИНЧЕВ: И аз благодаря, господин Георгиев.
Откривам дискусия по Законопроекта.
Има ли желаещи за изказване? Няма.
Прекратявам дискусията и преминаваме към гласуване.
Подлагам на гласуване Законопроекта за ратифициране на Конвенция № 187 на Международната организация на труда относно Рамката за насърчаване на безопасността и здравето при работа, приета на 95-ата сесия на Международната конференция на труда на 15 юни 2006 г. в град Женева, Швейцария, внесен от Министерския съвет. Първо гласуване на Законопроекта.
Гласували 130 народни представители: за 128, против няма, въздържали се 2.
Предложението е прието.
С това е приет Законопроектът на първо гласуване.
Заповядайте за процедура, господин Арабаджиев.
ИСКРЕН АРАБАДЖИЕВ: Благодаря, господин Председателстващ.
Тъй като няма направени изказвания по точката в днешното разглеждане на първо четене, правя процедура да я разгледаме и на второ четене в днешното заседание.
ПРЕДСЕДАТЕЛ НИКОЛА МИНЧЕВ: Благодаря Ви, господин Арабаджиев.
Има ли обратно становище? Не виждам.
Подлагам на гласуване процедурното предложение на Искрен Арабаджиев да преминем към второ гласуване на Законопроекта.
Гласували 125 народни представители: за 94, против 29, въздържали се 2.
Предложението е прието.
Преминаваме към второ гласуване на Законопроекта.
Заповядайте, господин Арабаджиев.
ДОКЛАДЧИК ИСКРЕН АРАБАДЖИЕВ: Благодаря.
„ЗАКОН
за ратифициране на Конвенция № 187 на Международната организация на труда относно Рамката за насърчаване на безопасността и здравето при работ