Гласуване №21
Ратификация на Конвенция № 155 на Международната организация на труда относно безопасността и здравето при работа, приета на 67-ата сесия на Международната конференция на труда на 22 юни 1981 г. в гр. Женева, Швейцария - второ гласуване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ НИКОЛА МИНЧЕВ: Благодаря Ви, господин Арабаджиев.
Откривам дискусия по Законопроекта, тоест по наименованието „Член единствен“. Няма желаещи за изказване.
Закривам дискусията и подлагам на гласуване анблок наименованието на Законопроекта и член единствен по вносител.
Гласували 130 народни представители: за 127, против 1, въздържали се 2.
Предложението е прието.
С това и Законопроектът е приет на второ гласуване.
С това изчерпахме и точка 13 от Програмата.
Преминаваме към точка четиринадесета:
ЗАКОНОПРОЕКТ ЗА РАТИФИЦИРАНЕ НА КОНВЕНЦИЯ № 187 НА МЕЖДУНАРОДНАТА ОРГАНИЗАЦИЯ НА ТРУДА ОТНОСНО РАМКАТА ЗА НАСЪРЧАВАНЕ НА БЕЗОПАСНОСТТА И ЗДРАВЕТО ПРИ РАБОТА, ПРИЕТА НА 95-АТА СЕСИЯ НА МЕЖДУНАРОДНАТА КОНФЕРЕНЦИЯ НА ТРУДА НА 15 ЮНИ 2006 Г. В ГРАД ЖЕНЕВА, ШВЕЙЦАРИЯ.
Вносител е Министерският съвет на 25 януари 2024 г.
Постъпил е Доклад от Комисията по труда, социалната и демографската политика, също така и от Комисията по правата на човека, вероизповеданията и жалбите на гражданите.
Заповядайте, господин Арабаджиев, за Доклад на Социалната комисия.
ДОКЛАДЧИК ИСКРЕН АРАБАДЖИЕВ: Благодаря, господин Председателстващ!
Уважаеми колеги! Представим Ви
„ДОКЛАД
по Законопроект за ратифициране на Конвенция № 187 на Международната организация на труда относно Рамката