Гласуване №13
ЗИД на Закона за местното самоуправление и местната администрация - второ гласуване - параграф 1
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСЕН ЖЕЛЯЗКОВ: Благодаря Ви, господин Нанков.
Дискусията продължава.
Заповядайте за изказване. Не виждам желаещи.
Закривам разискванията.
Преминаваме към гласуване на наименованието, нов § 1, както и ще подложа на гласуване § 1 по вносител, който Комисията предлага да бъде отхвърлен.
Подлагам на гласуване наименованието и нов § 1 по Комисия.
Гласували 154 народни представители: за 150, против няма, въздържали се 4.
Предложението е прието.
Комисията не подкрепя текста за § 1 и предлага да бъде отхвърлен.
Ще подложа на гласуване текста на вносителя, който Комисията не подкрепя и предлага да бъде отхвърлен.
Гласували 149 народни представители: за 69, против 78, въздържали се 9.
Предложението не е прието.
Искате обосновка за прегласуване?
Заповядайте.
КОСТА СТОЯНОВ (ВЪЗРАЖДАНЕ): Уважаеми дами и господа народни представители, предлагам прегласуване на този много важен текст, който касае поименно гласуване в общинските съвети. Това беше предложено от групата на ПП-ДБ, които после по незнайни какви причини си оттеглиха предложението.
Преди изборите искахте да има прозрачност в управлението на общинските съвети. След изборите, когато имате достатъчно прилична бройка общински, си оттегляте предложението?! Каква е тази политика? Бъдете последователни! Нима вече не искате прозрачност на управлението и Вашите общински съветници, и не само Вашите, а всички общински съветници, да носят лична отговорност за решенията, които вземат.
Моля всеки един от Вас – народните представители, да гласува правилно и отсега нататък да нямаме вече колективна безотговорност при вземането на решения в общинските с