Гласуване №17
ЗИД на Закона за пряко участие на гражданите в държавната власт и местното самоуправление - първо гласуване - прегласуване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСИЦА КИРОВА: Колеги, продължаваме заседанието.
Поискано е прегласуване на последната точка, която гласувахме, във връзка със Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за прякото участие на гражданите в държавната власт и местното самоуправление.
Режим на прегласуване, моля.
Гласували 146 народни представители: за 58, против 2, въздържали се 86.
Предложението не е прието.
СТАНИСЛАВ БАЛАБАНОВ (ИТН, от място): Различен вот.
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСИЦА КИРОВА: Различен вот – господин Балабанов, имате думата.
СТАНИСЛАВ БАЛАБАНОВ (ИТН): Благодаря, госпожо Председател.
Няколко факта. Днес стана ясно, че сглобката „Продължаваме Промяната“, ГЕРБ и ДПС доказаха, че всъщност за пореден път не им пука нито за българските граждани, нито за възможността те свободно да инициират провеждането на референдуми. Това стана факт. Единственото нещо, за което им пука на тези три формации, е собственото им оцеляване, защото виждате практиката в този парламент в последните месеци какво показва – когато трябва Асен Василев да открадне едни пари или Делян Пеевски да защити (възгласи от ПП-ДБ: „Еее!“) финансовите си интереси, законите се приемат на две четения още същия ден, нарушава се дори и Конституцията в името на това парите бързо да достигнат до Вас, но когато става въпрос за демок