Гласуване №7
Процедура от Васил Стефанов за отмяна на парламентарния контрол, фиксиране на точка 4 и удължаване на работното време до нейното приемане - прегласуване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ НИКОЛА МИНЧЕВ: Благодаря, господин Свиленски.
Подлагам на гласуване процедурното предложение на Васил Стефанов – отпадане на парламентарния контрол, фиксиране на т. 14 като т. 4 за деня и удължаване на работния ден до приемането на т. 2, т. 3 и т. 4., фиксирани за днес. (Реплика от народния представител Георги Свиленски: „С едно гласуване ли всички неща?“)
Да, с едно гласуване, господин Свиленски.
Гласували 176 народни представители: за 129, против 47, въздържали се няма.
Предложението е прието.
Заповядайте, господин Проданов.
ХРИСТО ПРОДАНОВ (БСП за България): Господин Председател, ако вчера не бяхте отменили с решение да се почива другата сряда, щеше да има място за всичко, включително за законодателство и парламентарен контрол. Така че ние настояваме да има парламентарен контрол и молим за прегласуване, за да не се приеме това решение и да има парламентарен контрол така, както е в Правилника – три часа в петък.
ПРЕДСЕДАТЕЛ НИКОЛА МИНЧЕВ: Благодаря Ви, господин Проданов.
Прегласуваме по искане на Христо Проданов.
Гласували 179 народни представители: за 129, против 50, въздържали се няма.
Предложението е прието.
Заповядайте за декларация, господин Йорданов.
ТОШКО ЙОРДАНОВ (ИТН): Благодаря, господин Председател.
Декларация от името на „Има Такъв Народ“.
Колеги и уважаеми български граждани! В предизвиканата от господин Пеевски почивка от половин час, която Росица Кирова даде, която тогава беше председател на парламента, извънредно се събра Бюджетната комисия с едно предложение – да се отложи вкарването на бюджета с един месец. Доводът беше, че сме във ваканция заради предизборната кампания.
Това, което аз сега недоумявам – бюджетът се предлага и се изготвя от Министерския съвет, доколкото си спомням, вчера господин Манов тук от тази трибуна се кле, че комисиите ще работят – не разбирам защо ние трябва да отлагаме това нещо на Министерския съвет, при положение че комисиите така или иначе ще работят?! Това е работа на Министерския съвет и той няма да излиза във ваканция за изборите, освен ако ня