Гласуване №2
Процедура от Александър Ненков за разместване на точките в дневния ред
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСЕН ЖЕЛЯЗКОВ: Господин Ненков има още една процедура.
След това ще дам 15 минути почивка от мое име.
АЛЕКСАНДЪР НЕНКОВ (ГЕРБ-СДС): Благодаря, господин Председател.
Моята процедура е относно Програмата за дневния ред. Предлагам на Вашето внимание нашето предложение, а именно точка 7, която е точка първа, фиксирана за днешното заседание, именно избор на постоянни делегации на Народното събрание в международни организации, да стане точка 9, демек да стане трета фиксирана точка за дневната програма и следователно точка 8 – Законопроект за изменение и допълнение на Закона за морските пространства, да стане съответно номер 7.
След това осем да стане второ гласуване на Законопроекта за изменение на Търговския закон и тогава да дойде изборът на постоянните делегации.
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСЕН ЖЕЛЯЗКОВ: Добре, господин Ненков, позволете ми аз да направя предложението да си разменят местата постоянните делегации и Търговският закон. Това е Вашето предложение.
Колеги, мисля, че разбрахте направеното процедурно предложение да разгледаме точката за постоянните комисии като фиксирана точка след фиксираната точка – Търговски закон.
Има ли различно предложение? Не виждам.
Моля за гласуване.
Гласували 187 народни представители: за 137, против 39 и въздържали се 11.
Предложението е прието.
Давам почивка до 10,30 ч.
(След почивката.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСЕН ЖЕЛЯЗКОВ: Колеги, продължаваме работа.
За изказване – господин Тошко Йорданов.
ТОШКО ЙОРДАНОВ (ИТН): Благодаря, господин Председател.
Първо, леко отклонение към ВЪЗРАЖДАНЕ. Ще Ви помоля, когато говорите за ПВУ и за енергетиката, наистина ще Ви помоля, казвам Ви го за пореден, надявам се, за последен път. Тогава Министерството на енергетиката беше против нещата, които влязоха в Плана за възстановяване и устойчивост, и за мариците, и за батериите, и за геотермалните дупки, където смята да прави Асен Василев, бяха против, има писмени свидетелства – писма от Министерството. Така че ще Ви помоля да не ушивате заедно с ПП и ДБ, наистина Ви моля, ако продължите, просто да знаете, че говорите глупости и говорите чисто политически. По тази тема – толкоз!
А сега, що се отнася до дебата, който имаме. Колеги, при тези дебати изключителн