Гласуване №9
ЗИД на Закона за енергията от възобновяеми източници - първо гласуване - процедура от Георги Свиленски да бъде извикан министъра на енергетиката или зам.-министър на енергетиката
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСИЦА КИРОВА: Ние вече сме започнали да гледаме Законопроекта, господин Добрев. За да приключим тази ненужна дискусия, в случая ще подложа на гласуване предложението на господин Свиленски за това да поискаме да дойде министърът на енергетиката или заместник-министър, докато гледаме Законопроекта.
Режим на гласуване, моля.
Гласували 160 народни представители: за 153, против няма, въздържали се 7.
Предложението е прието.
Ще се обърна към администрацията на Народното събрание още веднъж да покани господин министъра да дойде на обсъждането на Законопроекта. Всъщност той е задължен с наше решение и предлагам да продължим дискусията по Законопроекта, защото това не противоречи на нашето предходно решение.
Заповядайте за процедура.
ИВАН ИВАНОВ (БСП за България): Уважаема госпожо Председател, уважаеми колеги! Все пак, ако колегите имат някакви колебания, процедурата е към Вас – да бъдат запознати. Чл. 83, ал. 2 от Конституцията казва: „Народното събрание и парламентарните комисии могат да задължават министрите да се явяват на техни заседания и да отговарят на поставени въпроси.“ Конституцията има пряко действие, колеги, така че нека да бъде така добър министърът да се яви тук, защото вече е задължен на основание Конституцията на Република България. (Ръкопляскания от „БСП за България“.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСИЦА КИ