Гласуване №3
ЗИД на Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България – първо гласуване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСИЦА КИРОВА: Ще Ви дам възможност да я обосновете, разбира се.
ХАМИД ХАМИД (ДПС): Благодаря, госпожо Председател.
Процедурата ми е за прегласуване и се обръщам специално към всички представители на коалиция октопод. Октопод, който смуче с малките си грозни зелени пипалца (смях и ръкопляскания) инвестициите в нашата мила родина. Октопод, който през цялото време днес казваше колко са хубави предложенията. Всъщност това са предложения точно на колегите на господин Данчо Иванов, но не виждам нашия приятел
Иво Мирчев, който се е подписал под тях.
Колеги, октопод, благодарение на който ще се забавят или няма да се реализират, или трудно ще се реализират след много, много, много години основни инвестиционни стратегически обекти, като вертикалният газов коридор, като 7 и 8 блок на АЕЦ „Козлодуй“, и още, и още по-важни не само за България, но и за цяла Европа проекти, така че, колеги Октоподчета и Октоподи, гласувайте „за“. Имате възможност да поправите своя вот. (Ръкопляскания от ДПС и ГЕРБ-СДС.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСИЦА КИРОВА: Колеги, подлагам на повторно гласуване.
Гласували 207 народни представители: за 99, против 108, въздържали се няма.
Предложението не е прието.
За различен вот – господин Дилов, заповядайте. Имате думата.
ЛЮБЕН ДИЛОВ (ГЕРБ-СДС): Благодаря, госпожо Председател.
Този парламент, скъпи приятели, започна странно. Един наш колега се закле в шкембето си, нали помните, и се засне с това. (Смях от ГЕРБ-СДС.) Завърши още по-странно!
И аз няма много да мотивирам различния си вот. Само ще кажа на софиянци: на 9 юни, скъпи приятели, да знаете, че заради този последен вот през крив макарон ще гледате лифт на Витоша!
Да кажа на петричани, на санданчани, на благоевградчани: през крив макарон ще гледате магистрала „Струма“!
Защото, колеги, това, което направихте, е страхотна глупост и ще платите голяма политическа цена за него! (Ръкопляскания и възгласи: „Браво! Браво!“ от ГЕРБ-СДС и ДПС.) Ще я платите наистина! (Ръкопляскания от ГЕРБ-СДС и ДПС.)
Няма да спра да обяснявам какво направихте днес! След 2 месеца ще влезе двуинстанционното производ