Гласуване №2
Процедура от Христо Гаджев за разместване на точка 5 и 6
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСИЦА КИРОВА: Има ли желаещи за реплики? Не виждам.
Желаещи за други изказвания? Също не виждам, колеги.
Прекратявам разискванията. (Шум и реплики.)
Моля народните представители да заемат местата си за гласуване.
Припомням, че съгласно чл. 101, ал. 2 от Конституцията и чл. 83, ал. 4 от ПОДНС Народното събрание приема повторно Закона, ако за него са гласували повече от половината от всички народни представители, тоест преодоляваме ветото на президента със 121 гласа „за“.
Режим на гласуване.
Гласували 206 народни представители: за 98, против 108, въздържали се няма.
Предложението не е прието. (Ръкопляскания от ПП-ДБ. Народният представител Хамид Хамид иска думата за процедура.)
Процедура – заповядайте, господин Хамид, имате думата.
Процедурата за прегласуване ли е, господин Хамид?
ХАМИД ХАМИД (ДПС, встрани от микрофоните): А, няма да Ви кажа.
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСИЦА КИРОВА: Ще Ви дам възможност да я обосновете, разбира се.
ХАМИД ХАМИД (ДПС): Благодаря, госпожо Председател.
Процедурата ми е за прегласуване и се обръщам специално към всички представители на коалиция октопод. Октопод, който смуче с малките си грозни зелени пипалца (смях и ръкопляскания) инвестициите в нашата мила родина. Октопод, който през цялото време днес казваше колко са хубави предложенията. Всъщност това са предложения точно на колегите на господин Данчо Иванов, но не виждам нашия приятел
Иво Мирчев, който се е подписал под тях.
Колеги, октопод, благодарение на който ще се забавят или няма да се реализират,