Гласуване №10
ЗИД на Закона за енергетиката – първо гласуване - вносител Павела Митова и група н.п.
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСИЦА КИРОВА: Господин Иванов, ще направим и прегласуването.
Процедура по прегласуване, колеги (реплики от ДПС), на предложението за прекратяване на дискусиите, защото преди прегласуването поискаха кворум. Прекратяване на дебатите, защото преди прегласуването от парламентарната група на „Продължаваме Промяната“ поискаха кворум.
Режим на гласуване.
Гласували 177 народни представители: за 98, против 49, въздържали се 30.
Предложението за прекратяване на дискусиите е прието. (Реплика от ВЪЗРАЖДАНЕ: „Процедурата да гласуваме за отпадане на параграфа!“)
МАНОЛ ГЕНОВ (БСП за България, от място): Декларация!
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСИЦА КИРОВА: Декларация от името на група. Заповядайте, госпожо Нинова.
КОРНЕЛИЯ НИНОВА (БСП за България): Спокойно – цял ден Ви слушаме безумията, сега ще ме слушате две минути, защото, докато спорехте кой е на работа и кой не е и какви лидери има тука, се оказа, че аз съм единственият лидер на парламентарна група, който стои цял ден от сутринта и в момента е тук, така че ще ме слушате три минути. (Шум, ръкопляскания и реплики.) Къде е Костадинов? Къде е Борисов? Къде е Пеевски, Кирил, къде са? Иначе ще спорите кой е по-велик.
Сега да Ви кажа според нас за какво става дума.
ЦОНЧО ГАНЕВ (ВЪЗРАЖДАНЕ, от място): Къде Ви е групата?
КОРНЕЛИЯ НИНОВА: Едните крадохте 15 години България. (Шум и реплики.) Другите решиха, че за девет месеца ще Ви надминат. (Смях, шум и реплики.) Събрахте се, но не можахте да поделите плячката. Разделихте се предизборно и си обещахте, че след изборите пак ще се опитате да си я поделите по-справедливо. Междувременно цял се опитвате да въвлечете БСП в калните си