Гласуване №3
Процедура от Росен Желязков за отлагане на парламентарния контрол
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСЕН ЖЕЛЯЗКОВ: Добър ден, колеги!
Има кворум. Откривам заседанието. (Звъни.)
Уважаеми колеги, по реда на чл. 47, ал. 5 правя следните процедурни предложения: след провеждането на парламентарния контрол по чл. 104 от Правилника да бъдат включени като точки от дневния ред: Решение за избиране на заместник-председател на Комисията за прякото участие на гражданите и взаимодействието с гражданското общество, внесено от „Български възход“, и Решение за промени в състава и ръководството на Комисията по правни въпроси с вносител Корнелия Нинова от „БСП за България“.
Второто процедурно предложение по реда на същия текст от Правилника: парламентарният контрол, предвиден за днес, да бъде отложен за следващата седмица, за което бих предложил във вторник да направим едно извънредно заседание по дневен ред, който ще бъде съобщен, с дневен ред – парламентарен контрол, изслушвания, които са се натрупали по време на седмицата, и евентуално да довършим Правилника, за да не се занимаваме с ефективната работа следващата седмица в сряда.
Ще ги подложа на отделни гласувания.
На първо място подлагам на гласуване включването на точките за проекти на решения за промяна в състава и ръководството на постоянни комисии.
Гласували 214 народни представители: за 146, против 63, въздържали се 5.
Предложението е прието.
Подлагам на гласуване предложението за отлагане на парламентарния контрол за следващата седмица заедно с редовния в петък, но в ден, посочен допълнително за извънредно заседание.
Гласували 212 народни представители: за 124, против 47, въздържали се 41.
Предложението е прието.
Преминаваме към точка първа от дневния ред:
ПАРЛАМЕНТАРЕН КОНТРОЛ ПО ЧЛ. 104 ОТ ПРАВИЛНИКА ЗА ОРГАНИЗАЦИЯТА И ДЕЙНОСТТА НА НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ.
Присъстват вицепремиерите Атанас Пеканов и Лазар Лазаров.
Добър ден, господа заместник министър-председатели!
Уважаеми колеги, по низходящ ред на числеността на парламентарните групи всяка парламентарна група в два кръга може да зададе въпрос към присъстващите заместник министър-председатели в рамките на две минути, след което министърът на база постъпилите въпроси кумулативно ще отговаря по три минути на зададен въпрос, след което народните представители, задали въпроса, имат право на реплика, респективно министърът – на дуплика, съответно на зададените въпроси. В хода на процедурата това ще бъде изчистено, този ред е описан и в Правилника.
Пристъпваме към въпрос от парламентарната група на ГЕРБ-СДС.
Заповядайте.
ДЕНИЦА НИКОЛОВА (ГЕРБ-СДС): Ув