Гласуване №3
Процедура от Георги Свиленски за разместване на точките в дневния ред
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЙОРДАН ЦОНЕВ: Става въпрос за Кодекса на труда. (Реплики. Уточнения на председателството.)
Отменете гласуването.
Уважаеми колеги, тук след кратко – блиц, съвещание с колегите от председателството на Народното събрание.
Предлагаме първо да гласуваме, тъй като нямаме приет дневен ред за днес и ако се движим по стария дневен ред, става доста по-голямо объркване. Затова ще подложим на гласуване първо предложението на госпожа Атанасова – ако то се приеме, следващите предложения само ще разместят това предложение. (Реплики на народния представител Георги Свиленски.)
Ще разместят това предложение, господин Свиленски. За това говорихме – в днешния дневен ред, както не е изменен, точка първа е Кодексът на труда, как да подложа да бъде точка втора, като не е прието това, което тя предложи? Разбирате ли? (Реплики.)
От първа да стане втора. (Реплики.)
А коя да е първа? Предучилищното? Не, по-добре е така. Повярвайте ми, ще подложим на гласуване всички.
Подлагам на гласуване предложението за дневен ред, направено от госпожа Десислава Атанасова.
Гласували 219 народни представители: за 171, против 1, въздържали се 47.
Предложението е прието.
Сега подлагам на гласуване предложението на господин Свиленски – втора точка от вече току-що приет дневен ред за днес да бъде Кодексът на труда.
Моля, режим на гласуване.
Гласували 213 народни представители: за 87, против 41, въздържали се 85.
Предложението не е прието.
Има искане за прегласуване. (Реплики.)
Нали е за прегласуване, но искате да го мотивирате?
ГЕОРГИ ГЬОКОВ (БСП за България, от място): Да.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЙОРДАН ЦОНЕВ: Заповядайте, господин Гьоков.
ГЕОРГИ ГЬОКОВ (БСП за България): Благодаря, господин Председател.
Уважаеми господин Председател, уважаеми народни представители! Просто е цинично това, което се прави в момента. Аз ще започна с това. Първо, защо приемаме въобще седмична Програма за работа на Народното събрание, а не всяка сутрин госпожата от парламентарната група на ГЕРБ (смях от ГЕРБ-СДС) да излезе на трибуната и да обяви какъв ще бъде дневният ред, по който ще работи Народното събрание през деня?
Второ, моля за прегласуване. Обръщам се към народните представители: наистина е цинично, когато един законопроект, одобрен на първо гласуване от всички единодушно, минал през комисията и с различни парламентарни хватки, като разместв