Гласуване №46
Процедура от Цончо Ганев за удължаване на работното време до т.22 - прегласуване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСЕН ЖЕЛЯЗКОВ: Желаете ли да отговорите?
За дуплика – господин Георгиев.
ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ (Продължаваме Промяната): Уважаеми господин Генов, аз Ви благодаря за въпроса, само че, ако сте гледали изчисленията за 2050 г., щяхте да знаете, че ако България ще е към четири милиона и половина, област Видин ще е към 30 хиляди, Монтана към 60 хиляди, Враца и тя там някъде. Така че, ако с едно отработено ядрено гориво не можем да се справим, то тогава нека да продължим в същия дух и да видим 2050 г. дали ще има представители на област Враца, които да кажат нещо подобно.
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСЕН ЖЕЛЯЗКОВ: Благодаря Ви.
Други изказвания има ли? Не виждам.
Закривам разискванията.
Преминаваме към гласуване.
Първо ще подложа на гласуване направеното редакционно предложение в т. 1 от Проекта на решение, а именно след думите „за сключване на междуправителствено споразумение“ текстът се изменя, както следва: „за извършване на предварителни инженерни дейности, включително подробен план, бюджет и график за изграждане на нова ядрена мощност в АЕЦ „Козлодуй“ (блок 7 на АЕЦ „Козлодуй“ )“, направено от Радослав Рибарски.
Гласували 191 народни представители: за 46, против 104 и въздържали се 41.
Предложението не е прието.
Подлагам на гласуване Проекта на решение за възлагане на Министерския съвет за провеждане на преговори с правителството на САЩ относно сключването на междуправителствено споразумение за изграждане на нова ядрена мощност в АЕЦ „Козлодуй“ с технология АР1000.
Гласували 193 народни представители: за 109, против 45 и въздържали се 39.
Предложението е прието. (Реплики: „Прегласуване.“)
Прегласуване – моля, режим.
Гласували 196 народни представители: за 112, против 45 и въздържали се 39.
Предложението е прието. (Ръкопляскания от ГЕРБ-СДС.)
Заповядайте за обяснение на различен вот.
АЛБЕНА СИМЕОНОВА (ДБ): Благодаря, господин Председател.
Всички знаете, че съм от Зелено движение и като част от Зелено движение искам да кажа, че ние сме част от европейското зелено семейство, които ясно сме се разграничили с мнението против ядрената енергетика.
Защо обаче в България трябва да бъдем против? Кой стр