Гласуване №45
Процедура от Цончо Ганев за удължаване на работното време до т.22
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСЕН ЖЕЛЯЗКОВ: Господин Ганев, Вие правите ново процедурно предложение, тоест ние трябва да гласуваме две процедури.
Ще задам въпроса: има ли различно предложение от направеното процедурно предложение от народния представител Цончо Ганев за включване на точка пета – Кодекса на труда? Не виждам.
Първо ще подложа на гласуване направеното процедурно предложение от народния представител Божидар Божанов за удължаване на работното време до приключване на разглеждането на точка седма за днес – Първо гласуване на Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за електронно управление.
Моля, режим на гласуване.
Гласували 188 народни представители: за 62, против 59, въздържали се 67.
Предложението не е прието.
Подлагам на гласуване направеното процедурно предложение за удължаване на работното време до гласуване на точка пета от седмичната програма – Кодекса на труда.
Моля, режим на гласуване.
Гласували 186 народни представители: за 81, против 35, въздържали се 70.
Предложението не е прието.
Режим на прегласуване!
Гласували 190 народни представители: за 83, против 42, въздържали се 65.
Предложението не е прието.
Господин Самандов, за изказване по разглежданата точка от дневния ред.
ГЕОРГИ САМАНДОВ (Български възход): Уважаеми господин Председател, уважаеми колеги! Аз наистина се радвам от така разразилата се дискусия, макар че всички в тази зала сме лаици на ядрена тема. Това е и отговорът защо първо трябва да се случи VII след това и VIII блок на АЕЦ „Козлодуй“? Защото, първо, целият ни научен и оперативен състав е в ядрената централа в „Козлодуй“, второ, имаме лицензирана площадка и, трето, не може да използваме вече платените реактори.
Платените реактори ще бъдат използвани и няма да бъдат консервирани, няма да бъдат забравени или всичките Ваши притеснения, които споделихте по-рано. Както стана ясно и от изказването вчера на Енергийна комисия, енергийният министър следващата седмица ще внесе за обсъждане енергийна стратегия, в която ясно се вижда, че АЕЦ „Козлодуй“ и след това АЕЦ „Белене“