Гласуване №15
Процедура от Георги Свиленски за удължаване на работното време до приключване на точка 9
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСЕН ЖЕЛЯЗКОВ: Поискано е прегласуване.
Моля, режим на гласуване.
Гласували 205 народни представители: за 88, против 110, въздържали се 7.
Предложението не е прието.
Подлагам на гласуване предложението за удължаване на работното време до изчерпване на дневния ред за днес, а именно приемането, гласуването на точка 9 – второ гласуване на Законопроект за изменение и допълнение на Кодекса на труда.
Гласували 208 народни представители: за 23, против 171, въздържали се 14.
Предложението не е прието.
Тоест, колеги, до 14,00 ч. сме.
Заповядайте, господин Свиленски, да мотивирате искането си за прегласуване.
ГЕОРГИ СВИЛЕНСКИ (БСП за България): Благодаря Ви, уважаеми господин Председател.
Искам процедура за прегласуване, за да дам възможност и на колегите от ГЕРБ – все пак синята карта нали беше важна, господин Гаджев?! Защо не искате да я гледате? (Шум и реплики.) Кодексът на труда не е важен, минималната работна заплата не е важна за Вас, колеги! (Шум и реплики.) 700 лв. си остава и това е добре! (Шум и реплики.) Това не искате да се разглежда в българското Народно събрание?! Искате в два часá да си ходим?! Хайде да поработим до девет часá, да приемем девета точка, да приемем минимална работна заплата 850 лв., ама не с добавките, а без добавките, защото това чакат българските граждани от нас като народни представители поне за Коледа! Хайде, през друго време не можем да свършим някак