Гласуване №15
ЗИД на Закона за акцизите и данъчните складове - второ гласуване - параграф 28 (става параграф 34) - заедно с приетата редакция
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ НИКОЛА МИНЧЕВ: Не, напротив, така е. Точно така е, господин Чобанов. Предложението на Христо Гаджев е да не го обсъждаме и да не го гласуваме. (Шум и реплики.)
ГЕОРГИ СВИЛЕНСКИ (БСП за България, встрани от микрофоните): Тази процедура я направих още в началото. (Уточнения между председателя Никола Минчев, Петър Чобанов и Георги Свиленски.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ НИКОЛА МИНЧЕВ: Разбирам, че господин Свиленски в началото на дискусията е направил предложение…
ДОКЛАДЧИК ПЕТЪР ЧОБАНОВ: Да бъде допуснато. (Реплика.) Да, същото е, двете са еднакви. (Реплика от народния представител Христо Гаджев встрани от микрофоните.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ НИКОЛА МИНЧЕВ: Разбрах. Не знаех, че господин Свиленски е направил предложение. Съжалявам!
Тогава по-рано постъпилото предложение на господин Свиленски. Господин Свиленски е направил предложение да допуснем до обсъждане и до гласуване предложението. Тоест ако гласуваме за предложението на господин Свиленски, ще обсъдим и гласуваме, а ако гласуваме против предложението на Свиленски, приключваме с обсъждането на предложението и няма и да го подлагаме на гласуване. Това е.
Гласуваме предложението на народния представител Георги Свиленски.
Гласували 204 народни представители: за 53, против 92, въздържали се 59.
Предложението не е прието. (Реплика от народния представител Георги Свиленски: „Процедура!“)
Заповядайте.
Процедурата за прегласуване ли е, господин Свиленски?
ГЕОРГИ СВИЛЕНСКИ (БСП за България): Да.
Уважаеми колеги, младите хора още ни гледат. Вие даже не искате да обсъждате. Не да гласувате, не да ни опровергаете, даже не искате дебат по темата. Срам, както казва госпожа Йорданова! Срам, уважаеми колеги! Не искате да разгледате, да дискутирате, пък гласувайте, както искате. Ваша съвест, Ваш морал, но допуснете до гласуване това важно нещо. И не става въпрос за помощи, не става въпрос за данъци, става въпрос за младите хора на България, и не мога да разбера не го ли разбирате и на какъв език трябва да се обяснява от тази трибуна.
Вие не искате даже да мислите по темата, камо ли да правите някаква стратегия. Каква стратегия?! Вие отказвате да се говори в тази зала за младите хора, а искате някой да Ви пише стра