Гласуване №74
ЗИД на Изборния кодекс - второ гласуване - параграф 2 - предложение от Кирил Петков и група н.п.
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЙОРДАН ЦОНЕВ: Господин Ананиев, той поиска процедура, която не мога да му я дам – лично обяснение. Вие, ако Ви е упълномощил писмено да го представлявате, покажете ми пълномощното. Той си поиска процедура и аз му отговорих. Това, което правим с Вас пак, къде се вмества в Правилника? Искате ли да отговоря на процедурата? Стана ли Ви ясно за какво става въпрос, че когато се приемат скенер машините, ще трябва да има процедура, по която да се гласува. Затова е 206а, а другата сега ще я приемем за хартията и смесеното след малко, тя е гласуването на § 17 в редакция на Комисията.
Аз предлагам да пристъпим към гласуване на § 17 в редакция на Комисията – този параграф е относно чл. 206, а този, който приехме, той ще бъде чл. 206а. Това е друг ред при друг… Това исках да обясня.
Режим на гласуване. (Уточнения между председателя и докладчика Радомир Чолаков.)
Параграф 17 в редакция на Комисията. Намира се на 18 страница, болдван текст – долу, именно.
АСЕН ВАСИЛЕВ (Продължаваме Промяната, от място): Какво гласуваме?
ДОКЛАДЧИК РАДОМИР ЧОЛАКОВ: Чл. 206, да, 18 страница, долу. (Народният представител Асен Василев иска думата.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЙОРДАН ЦОНЕВ: След гласуването.
Гласували 213 народни представители: за 124, против 89, въздържали се няма.
Предложението е прието.
Процедура по прегласуване. Господин Асен Василев иска да я мотивира, заповядайте.
АСЕН ВАСИЛЕВ (Продължаваме Промяната): Господин Председателстващ, моля да обясните, може би аз съм объркан, моето разбиране до момента какво се случи? Приехме чл. 206а, който започва да работи от местните избори, и той казва, че на местните избори ще се гласува само на хартия, освен ако не бъдат приети другите членове тази хартия да може да се сканира.
Сега приемаме чл. 206, който казва, че докато започнем да гласуваме само на хартия на местните избори, ако има някакви извънредни избори, на тях ще се гласува смесено, но от местните избори нататък ще се гласува само на хартия, освен ако тази хартия не започне да се сканира, което евентуално може да се случи при някакви бъдещи гласувания. Това ли е, което се случи към момента? Тоест ние сега гласуваме един мъртъв член, освен ако няма извънредни парламентар