Гласуване №3
Процедура от Десислава Атанасова за удължаване на работното време до 15 часа и да преминем към т.2 Изборен кодекс - прегласуване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСЕН ЖЕЛЯЗКОВ: Подлагам на гласуване на основание чл. 48, ал. 5 от Правилника (силен шум и реплики от „Продължаваме Промяната“, реплика: „Има две процедури!“) с предложение до 15,00 ч. да продължим с второ гласуване на Законопроекта за изменение и допълнение на Изборния кодекс.
Гласували 214 народни представители: за 121, против 93, въздържали се няма.
Предложението е прието. (Реплика от „Продължаваме Промяната“: „Прегласуване!“)
Прегласуване.
Гласували 214 народни представители: за 121, против 93, въздържали се няма.
Предложението е прието.
Преминаваме към гласуване за отлагане на парламентарния контрол.
МИРОСЛАВ ИВАНОВ (Продължаваме Промяната, от място): Процедура!
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСЕН ЖЕЛЯЗКОВ: Процедура няма за обяснение в режим.
Гласуваме! (Реплики от „Продължаваме Промяната“: „Има процедура, как да няма! Прочетете си Правилника!“ Реплики от ГЕРБ-СДС: „Няма обратно на процедура!“)
Заповядайте по начина на водене.
МИРОСЛАВ ИВАНОВ (Продължаваме Промяната): Благодаря Ви, господин Председател, че този път спазихте Правилника.
Колеги, аз призовавам наистина да запазим спокойствие днес, да не се стига до сцените, които се случиха вчера. (Ръкопляскания от „Продължаваме Промяната“.)
Господин Председател, процедурата ми е към Вас, тя е изцяло по начина на водене, тъй като Вие допуснахте няколко поредни нарушения на Правилника. Изключвам тези, които господин Минчев спомена, че включването на Изборния кодекс като точка от дневния