Гласуване №20
ЗИД на Изборния кодекс - второ гласуване - процедура от Стоян Таслаков за прекратяване на заседанието - прегласуване
1. Контекст от стенограмата
ПЕТЪР ПЕТРОВ: Беше от председателя, доколкото си спомням. (Реплики от ГЕРБ-СДС.)
Тогава ще искам отново прегласуване, като ще помоля колегите да съобразят, че предложението не беше за прекратяване на самия дебат, а беше само за прекъсване на днешното пленарно заседание и дебатът да продължи в следващото редовно, което се очертава да е в сряда, тъй като съм сигурен, че има още важни неща да бъдат казани. Сигурен съм във връзка с това, което каза госпожа Атанасова – да, доста хора следят този дебат. Току-що мисля, че приключва и поредният мач от Световното първенство – отново ще пуснат, предполагам, на БНТ 2. (Реплики.)
Убеден съм, че ако същият този изключително полезен и смислен дебат по същество на параграфите, които гледаме до страница 14 от Доклада на Комисията, продължи в сряда, то същите тези хора, които в 11,00 ч. в петък вечерта проявяват такъв огромен интерес към този смислен дебат, ще продължат със същата сила и интерес да го следят и в сряда.
Затова, моля Ви, колеги – разум да прегласуваме това предложение. Благодаря Ви.
ПРЕДСЕДАТЕЛ РОСЕН ЖЕЛЯЗКОВ: Колеги, стана ясно, че направеното процедурно предложение е за прекратяване на заседанието, така както е направено от господин Таслаков.
Така че повторно гласуване.
Гласували 58 народни представители: за 58, против и въздържали се няма.
Предложението не е прието.
Продължаваме с дебатите.
Следващ записан за изказване?
По начина на водене – заповядайте, господин Митов.
ДАНИЕЛ МИТОВ (ГЕРБ-СДС): Уважаеми господин Председател, благодаря Ви.
Аз не съм взимал до момента отношение по начина на водене, но тъй като ми направи впечатление, че очевидно ще трябва да се учим на елементарни политически понятия, по-скоро взимам повод от думите на един от преждеговорившите, който обясни как когато обиждал нас, нямал предвид нашите избиратели. Трябваше да му обясните как работи представителната демокрация и че зад всеки един от нас трябва да вижда избиратели. Трябва да вижда избиратели поради простата причина, че всеки един избирател, който е гласувал, освен доверието си, е вложил и емоция. Много вероятно. И когато тази емоция бива засягана, тези хора се обиждат. Ненапразно това се изразява и в гласуването. Вие сте прав, когато казахте, че доверието нито е даден