Гласуване №5
Решение за уреждане на последиците от Решение на Конституционния съд №8 от 2022г. по конституционно дело № 4 от 2022г.
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ КРИСТИАН ВИГЕНИН: Аз мога само да се присъединя към последния призив, но в същото време няма как да не дам думата на тези, които са заявили.
Две изисквания имаше. (Реплика.) Като виждам с каква усмивка идвате, се опасявам, че ще продължим дебата в същия тон. (Шум и реплики.) Мисля, че моментът дойде наистина да затворим тази страница и... (Реплика.)
Не, много Ви моля. Мисля, че разбрахме какво искате да кажете, можем да го спестим, наистина.
Господин Ненков, ако и Вие се въздържите, закривам дискусията и преминаваме към гласуване. (Силен шум и реплики. Ръкопляскания.)
Решението е изчетено. То е във вида, в който е предложено. Мисля, че няма предложения за допълнение към него, така че ще го гласуваме във вида, в който е предложено.
След гласуването има искане за две процедури, само Ви предупреждавам просто да изчакате, да не тръгвате веднага.
Мисля, че вече мога да подложа на гласуване предложението за Решение за уреждане на последиците от Решение на Конституционния съд № 8 от 2022 г. по конституционно дело № 4 от 2022 г.
Гласували 114 народни представители: за 103, против 1, въздържали се 10.
Предложението е прието. (Реплика от народния представител Мустафа Карадайъ: „Прегласуване. Няма 121...“)
Не е необходимо, но прегласуване поради това, че колега не е успял да гласува. (Реплика от народния представител Любомир Каримански.)
Ами то не се обосновава по принцип. (Реплика от народния представител Любомир Каримански: „Да ми дадете за две думи.“)
Не заслужавате, защото…
ЛЮБОМИР КАРИМАНСКИ (ИТН, встрани от микрофоните): Е, защо? Е, защо? (Смях.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ КРИСТИАН ВИГЕНИН: …преди малко ме разкритикувахте неоснователно, но заповядайте.
ЛЮБОМИР КАРИМАНСКИ (ИТН): А, абсолютно основателно беше.
Уважаеми господин Вигенин, предлагам прегласуване, тъй като Президентът на Република България ни призова да решим този проблем тази сутрин. И много моля всички, които не участват в гласуването, означава, че не уважават Президента на Република България. Благодаря Ви. (Силен шум и реплики. Ръкопляскания.)
ПРЕДСЕДА