Гласуване №33
ЗИД на Закона за съдебната власт - второ гласуване - параграф 13 - предложение от Петър Петров и група н.п.
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ КРИСТИАН ВИГЕНИН: Благодаря, господин Петров.
С това мисля, че изчерпахме желанията за изказвания. Закривам дискусията и преминаваме към гласуване.
Изчаквам малко да се съберат колегите, да обясня какво гласуваме. Имаме четири гласувания на неподкрепени от Комисията предложения, след което мисля анблок да гласуваме останалите, които са подкрепени. Да кажа, те повечето имат чисто технически характер.
Подлагам на гласуване предложението на народния представител Анна Александрова и група народни представители по § 7, неподкрепен от Комисията.
Гласували 126 народни представители: за 15, против 111, въздържали се няма.
Предложението не е прието.
Сега подлагам на гласуване предложението на народния представител Петър Петров и група народни представители по § 11, неподкрепен от Комисията.
Гласували 127 народни представители: за 13, против 103, въздържали се 11.
Предложението не е прието.
Сега подлагам на гласуване предложението на народния представител Петър Петров и група народни представители по § 12, неподкрепено от Комисията.
Гласували 130 народни представители: за 21, против 109, въздържали се няма.
Предложението не е прието.
Последното неподкрепено от Комисията предложение – на народния представител Петър Петров и група народни представители по § 13.
Гласували 137 народни представители: за 24, против 111, въздържали се 2.
Предложението не е прието.
Сега подлагам на гласуване следните текстове – наименованието на подразделението по вносител; параграфи 7, 8, 9 и 10 в редакция на Комисията; § 11 по вносител, § 12 и § 13 в редакция на Комисията.
Гласували 140 народни представители: за 114, против 25, въздържал се 1.
Предложението е прието.
С това изчерпваме тази точка.
Заповядайте, госпожо Йорданова.
Извинявайте за малко, госпожо Министър. Нека да изчерпим първо процедурите за отрицателен вот.
Заповядайте, господин Чолаков.
РАДОМИР ЧОЛАКОВ (ГЕРБ-СДС): Предполагам, че госпожа министърката сега иска да благодари на народните представители. Аз пък искам да кажа, че гласувах против, за да запазя честта на професията си. Нагледахме се, колеги, в този мандат на извращения с правото и слава богу, че това Народно събрание приключва, за да приключи и агонията, в която се намира нашата професия, пак казвам.
Понеже, за съжаление, утре или вдругиден се разпускаме, няма да имаме време да пуснем искане пред Конституционния съд за обявяване на противоконституционност на току-що приетия Законопроект, за който госпожа министърката сега ще се радва. Надявам се обаче някои от другите оправомощени органи да го направи, за да покажем на тези