Гласуване №11
Програма за работата на Народното събрание за 20 - 22 юли 2022 г. - процедура от Зорница Стратиева за разместване на точките
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИРОСЛАВ ИВАНОВ: Преминаваме към гласуване така, както бяха постъпили направените процедурни предложения.
На първо място гласуваме процедурното предложение на господин Йорданов – изслушването на министър Сербезова да бъде точка четвърта от седмичната Програма. (Шум и реплики.)
Колеги, ако бъде подкрепено това предложение, точката ще бъде четвърта от седмичната Програма. Ако не бъде, остава точка първа за днес и ще започнем с изслушване на министъра. Това гласуваме в момента.
Гласували 222 народни представители: за 204, против 4, въздържали се 14.
Предложението е прието.
Гласуваме предложението на Искрен Арабаджиев – т. 11, а именно гласуването на четирите законопроекта, касаещи Кодекса на труда, дискусията по отношение на които се проведе миналата седмица, да бъде т. 3 в седмичната Програма.
Гласували 219 народни представители: за 174, против 30, въздържали се 15.
Предложението е прието.
ТОШКО ЙОРДАНОВ (ИТН, от място): Прегласуване.
Прегласуваме, колеги, процедурното предложение на господин Арабаджиев по отношение на т. 11 – Кодекса на труда.
Предложението беше т. 11 да стане т. 3 от седмичната Програма.
Гласували 219 народни представители: за 133, против 35, въздържали се 51.
Предложението е прието.
Поставям на гласуване предложението на народния представител Зорница Стратиева – т. 14 от седмичната Програма е фиксирана за четвъртък, да бъде т. 16, втора, фиксирана за петък.
Гласували 222 народни представители: за 52, против 92, въздържали се 78.
Предложението не е прието.
Ще има ли прегласуване, колеги? Не.
Господин Добрев, заповядайте по начина на водене.
ДЕЛЯН ДОБРЕВ (ГЕРБ-СДС): Уважаеми господин Председател, моята процедура е към Вас. В седмичната Програма на Народното събрание сте включили една ратификация, две ратификации, омбудсмана пак, с който загубихме цяла седмица, миналата седмица, и един куп други не толкова съществени точки в дневния ред, а не сте включили според мен най-важната точка за българското общество – Проекта на решение на Народното събрание за таван на горивата от 2,70 лв.
Формалното Ви обяснение е, че не са минали комисиите и няма доклади от комисиите. Вие, господин Председател, обаче много добре знаете, че при желание от Ваша страна бихте могли да го подложите на гласуване. Правя такова процедурно предложение да го подложите на гласуване от Ваше име, включването на тази точка в дневния ред, и Народното събрание, пленарната зала