Гласуване №44
Решение за избиране на Комисия по транспорт и съобщения
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ НИКОЛА МИНЧЕВ: Благодаря.
От „БСП за България“?
ВЯРА ЕМИЛОВА (БСП за България): Благодаря, господин Председател.
От името на „БСП за България“ предлагаме народните представители Борислав Гуцанов и Георги Свиленски, като за председател на Комисията предлагаме Борислав Гуцанов.
ПРЕДСЕДАТЕЛ НИКОЛА МИНЧЕВ: Благодаря.
Заповядайте.
СНЕЖАНКА ТРАЯНСКА (ИТН): Благодаря, господин Председател.
От името на парламентарната група на „Има такъв народ“ за Комисията по транспорт и съобщения предлагаме Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова – заместник-председател, и Венцислав Иванов Петков.
ПРЕДСЕДАТЕЛ НИКОЛА МИНЧЕВ: Благодаря, госпожо Траянска.
Заповядайте, госпожо Белобрадова.
ЕЛИСАВЕТА БЕЛОБРАДОВА (ДБ): Благодаря Ви, господин Председател.
От името на „Демократична България“ за член на Комисията предлагаме господин Мартин Димитров.
ПРЕДСЕДАТЕЛ НИКОЛА МИНЧЕВ: Благодаря.
От името на парламентарната група на партия ВЪЗРАЖДАНЕ?
Заповядайте.
ДАНИЕЛ ПЕТРОВ (ВЪЗРАЖДАНЕ): Благодаря, господин Председател.
От името на парламентарната група на ВЪЗРАЖДАНЕ предлагаме Никола Димитров.
ПРЕДСЕДАТЕЛ НИКОЛА МИНЧЕВ: Благодаря Ви.
Откривам дискусия по представените номинации.
Няма желаещи за изказване. Прекратявам дискусията.
Преминаваме към гласуване.
Гласували 169 народни представители: за 166, против няма, въздържали се 3.
Предложението е прието.
Депозиран е Проект на решение за избиране на Комисия по електронно управление и информационни технологии. Вносители – Виктория Василева и група народни представители.
Заповядайте, госпожо Василева да представите проекта.
ВИКТОРИЯ ВАСИЛЕВА (ИТН): Благодаря Ви, господин Председател.
„Проект!
РЕШЕНИЕ
за избиране на Комисия по електронно управление и информационни технологии
Народното събрание на основание чл. 79, ал. 1 от Конституцията на Република България и чл. 16, ал. 1 и ал. 2, т. 16 и чл. 18, ал. 1, 2 и 3 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание
РЕШИ:
1. Комисията по електронно управление и информационни технологии се състои от 21 народни представители, от които: 6 от парламентарната група на „Продължаваме промяната“; 5 от парламентарната група на ГЕРБ СДС; 3 от парламентарната група на „Движение за права и свободи“; 2 от парламентарната група на „БСП за Бъл