Гласуване №5
Процедура от Петър Маринов за допускане в зала по т.3
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИРОСЛАВ ИВАНОВ: За Наказателния – точка трета.
Нека да го подложа на гласуване, когато пристъпим към съответната точка от дневния ред. Сега продължаваме с отношение.
Добре, всъщност, колеги, подлагам на гласуване направеното процедурно предложение посоченото лице да получи допуск за времето, през което се разглежда т. 3 от дневния ред.
Моля, режим на гласуване.
Гласували 158 народни представители: за 111, против 43, въздържали се 4.
Прегласуване.
Гласували 158 народни представители: за 109, против 45, въздържали се 4.
Моля лицето да бъде поканено в залата, когато започнем разглеждането на тази точка от дневния ред.
За изразяване на отношение от „Продължаваме Промяната“ – господин Гюров, имате думата. (Шум и реплики.)
Колеги, моля да заемете местата си, все пак пленарното заседание продължава!
АНДРЕЙ ГЮРОВ (Продължаваме Промяната): Благодаря, господин Председател.
Уважаема госпожо Вицепремиер, уважаеми колеги! Няколко неща искам да отбележа. Първо, това, което се случи с нотата към Руското посолство, не е прецедент. Само ако погледнем една година назад във времето, ще видим, че Чехия прави същото нещо със 70 души от представителството на тяхното посолство. (Реплики от ИТН и ГЕРБ-СДС.)
Много ми беше интересно да чуя нещата, които са се случили тук в Народното събрание и на Председателски съвет преди няколко години – тогавашните дискусии както в залата, така и извън нея.
Всъщност тук си задавам въпроса: дали ако преди четири години бяха взети правилните решения, ние днес щяхме да бъдем тук? Какво трябва да се случи, за да се разбере в тази държава, че българският национален интерес трябва да се отстоява незав